Duitsland moet ook Führich missen tegen Nederlands elftal
ZENICA (ANP/DPA) - Ook Chris Führich mist maandag het thuisduel van Duitsland tegen het Nederlands elftal in de Nations League. De vleugelspeler heeft vrijdagavond een blessure opgelopen in het gewonnen uitduel met Bosnië en Herzegovina (1-2).
Net als veel bondscoaches kampt ook de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann met veel geblesseerde spelers. Deze interlandperiode kan hij geen beroep doen op Marc-André ter Stegen, Jamal Musiala, Niclas Füllkrug en Kai Havertz. Doelman Alexander Nübel en Tim Kleindienst maakten in Bosnië en Herzegovina hun debuut in de basisformatie van de Duitsers, terwijl Deniz Undav beide doelpunten maakte voor de komende tegenstander van het Nederlands elftal, maandag in München.
Voor Aleksandar Pavlovic komt het duel met Oranje mogelijk ook te vroeg. De speler van Bayern München was tegen Bosnië en Herzegovina niet inzetbaar, maar blijft voorlopig bij de Duitse selectie.
Kwartfinale
Duitsland ligt op koers voor een plek in de kwartfinale van de Nations League, waarvoor de twee beste ploegen van de vier poules zich plaatsen. De viervoudig wereldkampioen staat halverwege de groepsfase bovenaan met 7 punten, gevolgd door Nederland met 5 punten, Hongarije met 2 punten en Bosnië en Herzegovina met 1 punt.
Ook bondscoach Ronald Koeman mist veel internationals tegen Duitsland. Frenkie de Jong, Memphis Depay, Teun Koopmeiners, Jurriën Timber, Joey Veerman, Wout Weghorst en Jan Paul van Hecke ontbreken in de selectie van Oranje. Virgil van Dijk moet een schorsing uitzitten nadat hij vrijdagavond met twee gele kaarten van het veld werd gestuurd in het uitduel met Hongarije (1-1).
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
57 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
3 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
4 uur geleden