Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland moet ook Führich missen tegen Nederlands elftal

Duitsland moet ook Führich missen tegen Nederlands elftal

ZENICA (ANP/DPA) - Ook Chris Führich mist maandag het thuisduel van Duitsland tegen het Nederlands elftal in de Nations League. De vleugelspeler heeft vrijdagavond een blessure opgelopen in het gewonnen uitduel met Bosnië en Herzegovina (1-2).

Net als veel bondscoaches kampt ook de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann met veel geblesseerde spelers. Deze interlandperiode kan hij geen beroep doen op Marc-André ter Stegen, Jamal Musiala, Niclas Füllkrug en Kai Havertz. Doelman Alexander Nübel en Tim Kleindienst maakten in Bosnië en Herzegovina hun debuut in de basisformatie van de Duitsers, terwijl Deniz Undav beide doelpunten maakte voor de komende tegenstander van het Nederlands elftal, maandag in München.

Voor Aleksandar Pavlovic komt het duel met Oranje mogelijk ook te vroeg. De speler van Bayern München was tegen Bosnië en Herzegovina niet inzetbaar, maar blijft voorlopig bij de Duitse selectie.

Kwartfinale

Duitsland ligt op koers voor een plek in de kwartfinale van de Nations League, waarvoor de twee beste ploegen van de vier poules zich plaatsen. De viervoudig wereldkampioen staat halverwege de groepsfase bovenaan met 7 punten, gevolgd door Nederland met 5 punten, Hongarije met 2 punten en Bosnië en Herzegovina met 1 punt.

Ook bondscoach Ronald Koeman mist veel internationals tegen Duitsland. Frenkie de Jong, Memphis Depay, Teun Koopmeiners, Jurriën Timber, Joey Veerman, Wout Weghorst en Jan Paul van Hecke ontbreken in de selectie van Oranje. Virgil van Dijk moet een schorsing uitzitten nadat hij vrijdagavond met twee gele kaarten van het veld werd gestuurd in het uitduel met Hongarije (1-1).

Meer uit Voetbal

Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

4 minuten geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

6 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

7 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

8 uur geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

9 uur geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

15 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

17 uur geleden