Duitsland met Can in plaats van Andrich tegen ongewijzigd Spanje
STUTTGART (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann geeft op het EK tegen Spanje op het middenveld de voorkeur aan Emre Can boven Robert Andrich. Centrale verdediger Jonathan Tah keert na een schorsing terug in de basis, waardoor Nico Schlotterbeck weer op de bank moet plaatsnemen.
Net als in de achtste finales tegen Denemarken krijgen aanvaller Leroy Sané en linksback David Raum weer het vertrouwen van Nagelsmann. Dat gaat opnieuw ten koste van Florian Wirtz en Maximilian Mittelstädt.
Bij Spanje zijn er geen wijzigingen. Bondscoach Luis de la Fuente stuurt dezelfde elf spelers als tegen Georgië (4-1-winst) het veld in, met onder anderen aanvallers Lamine Yamal (16) en Nico Williams (21) op de flanken.
De kwartfinale tussen Duitsland en Spanje wordt gespeeld in Stuttgart en begint om 18.00 uur.
Meer uit Voetbal
GUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk gaat ervan uit dat ook in Mexico het stadion donderdag grotendeels is gevuld met supporters van het Nederlands elftal, aangevuld met lokale bevolking die het elftal van bondscoach Ronald Koeman steunt en oranje kleding aandoet. De aanvoerder zei op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe, waar Marokko in de nacht van maandag op dinsdag de tegenstander is in de zestiende finales van het WK, ervan uit te gaan dat de strafschop die Oranje op het WK van 2014 tegen Mexico kreeg geen rol meer speelt.
53 minuten geledenGUADALUPE (ANP) - Cody Gakpo is klaar om met het Nederlands elftal tegen Marokko te spelen. "Ik heb niet het idee dat het verdrietige nieuws dat hij heeft ontvangen dusdanig mee gaat wegen in zijn prestaties", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales op het WK in het Monterrey Stadium.
54 minuten geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding bij de wedstrijd tussen Frankrijk en Zweden in de eerste knock-outronde. Dat heeft de FIFA bekendgemaakt.
1 uur geledenTIJUANA (ANP) - De voetballers van Iran keren maandag terug naar hun geboorteland na de uitschakeling op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ze stappen aan het einde van de middag (plaatselijke tijd) volgens de Iraanse voetbalbond op het vliegtuig in het Mexicaanse Tijuana.
2 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal is in de zestiende finales van het wereldkampioenschap tegen Nederland beducht voor Brian Brobbey, die tot dusverre drie keer scoorde. "Ik ken hem nog van de Future Cup. Hij was toen ook al goed, had een groot lichaam en was sterk. We hebben een plan, maar dat is niet alleen op hem gericht", zei bondscoach Mohamed Ouahbi op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe.
3 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Canada heeft zich als eerste land geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. Het medegastland won met 1-0 van Zuid-Afrika. Canada treft in de volgende ronde de winnaar van het duel tussen Nederland en Marokko.
4 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Canada heeft zich als eerste land geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. Het medegastland won in een teleurstellend duel in het Los Angeles Stadium met 1-0 van Zuid-Afrika. Canada treft in de volgende ronde de winnaar van het duel tussen Nederland en Marokko, die in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag tegen elkaar spelen.
5 uur geleden