Duitsland meldt hoogste coronadodental in negen maanden
BERLIJN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Duitsland meldde woensdag 446 nieuwe coronagerelateerde sterfgevallen, het hoogste dagcijfer sinds halverwege februari. Ziekenhuizen maken zich zorgen over de vele opnames van coronapatiënten op de intensive care. Er wordt gewaarschuwd dat het aantal coronapatiënten op de ic's de piek van de vorige winter dreigt te overstijgen.
Het hoofd van een vereniging voor ic-zorg, Gernot Marx, denkt dat het aantal coronapatiënten op de intensivecareafdelingen mogelijk voor de kerstdagen oploopt tot 6000, ongeacht welke coronamaatregelen nu nog worden genomen. Momenteel zijn het er circa 4600. Afgelopen week werden zo'n 1400 nieuwe coronapatiënten opgenomen op de ic's.
Door de heropleving van het coronavirus is het officiële dodental in Duitsland gestegen tot bijna 102.000. Het Robert Koch Instituut voor ziektebestrijding (RKI) rapporteerde woensdag bijna 67.200 nieuwe infecties. Het daggemiddelde van de afgelopen week daalt daarmee naar 442,9 besmettingen per 100.000 inwoners. Het gemiddelde daalde dinsdag voor het eerst sinds begin november.
De coronasituatie is met name ernstig in het zuiden en oosten van Duitsland, waar de vaccinatiegraad achterloopt op het landelijke gemiddelde. Van de bevolking is 68,6 procent volledig ingeënt. De politiek overweegt een algemene vaccinatieplicht in te voeren. Olaf Scholz, de verwachte opvolger van bondskanselier Angela Merkel, wil dat het parlement zich daar dit jaar nog over uitspreekt. Bij groen licht gaat de vaccinatieplicht vanaf februari of maart gelden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
10 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
11 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
11 uur geleden