Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland meldt hoogste coronadodental in negen maanden

Duitsland meldt hoogste coronadodental in negen maanden

BERLIJN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Duitsland meldde woensdag 446 nieuwe coronagerelateerde sterfgevallen, het hoogste dagcijfer sinds halverwege februari. Ziekenhuizen maken zich zorgen over de vele opnames van coronapatiënten op de intensive care. Er wordt gewaarschuwd dat het aantal coronapatiënten op de ic's de piek van de vorige winter dreigt te overstijgen.

Het hoofd van een vereniging voor ic-zorg, Gernot Marx, denkt dat het aantal coronapatiënten op de intensivecareafdelingen mogelijk voor de kerstdagen oploopt tot 6000, ongeacht welke coronamaatregelen nu nog worden genomen. Momenteel zijn het er circa 4600. Afgelopen week werden zo'n 1400 nieuwe coronapatiënten opgenomen op de ic's.

Door de heropleving van het coronavirus is het officiële dodental in Duitsland gestegen tot bijna 102.000. Het Robert Koch Instituut voor ziektebestrijding (RKI) rapporteerde woensdag bijna 67.200 nieuwe infecties. Het daggemiddelde van de afgelopen week daalt daarmee naar 442,9 besmettingen per 100.000 inwoners. Het gemiddelde daalde dinsdag voor het eerst sinds begin november.

De coronasituatie is met name ernstig in het zuiden en oosten van Duitsland, waar de vaccinatiegraad achterloopt op het landelijke gemiddelde. Van de bevolking is 68,6 procent volledig ingeënt. De politiek overweegt een algemene vaccinatieplicht in te voeren. Olaf Scholz, de verwachte opvolger van bondskanselier Angela Merkel, wil dat het parlement zich daar dit jaar nog over uitspreekt. Bij groen licht gaat de vaccinatieplicht vanaf februari of maart gelden.

Meer uit Buitenland

Denemarken ontbiedt Amerikaanse ambassadeur om Groenland-gezant

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.

35 minuten geleden
Duitsland telde dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten

BERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.

37 minuten geleden
Thailand: bestand met Cambodja werd overhaast voor Trump

BANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.

2 uur geleden
Verdachte aanslag Bondi Beach van ziekenhuis naar gevangenis

SYDNEY (ANP/DPA) - De 24-jarige man die werd opgepakt bij de terroristische aanslag in Bondi Beach is overgebracht van het ziekenhuis naar de gevangenis, meldt de politie. Hij zit nu vast in een inrichting in het oosten van Sydney, waar hij onder strenge bewaking op een medische afdeling komt te liggen.

2 uur geleden
Trump wijst speciale gezant aan voor Groenland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een speciale gezant aangewezen voor Groenland, dat hij graag bij de Verenigde Staten wil voegen. De functie gaat naar de gouverneur van Louisiana Jeff Landry.

2 uur geleden
Japans regioparlement akkoord met herstart grootste kerncentrale

NIIGATA (ANP/AFP) - Een Japans regionaal parlement heeft ingestemd met de herstart van de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa, de grootste nucleaire energiecentrale ter wereld. Die werd uit voorzorg gesloten na de kernramp in Fukushima in 2011, maar nu wil Japan juist weer meer gebruik gaan maken van nucleaire energie.

3 uur geleden
Russische generaal omgekomen door auto-explosie in Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische generaal, Fanil Sarvarov, is maandag omgekomen toen een autobom afging in Moskou. Het Russische Onderzoekscomité heeft dat maandag bekendgemaakt.

3 uur geleden