Duitsland meldt duizenden nieuwe coronabesmettingen
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse autoriteiten hebben maandag 7141 nieuwe coronabesmettingen gemeld. Ook overleden nog eens 214 patiënten aan het virus, aldus het Robert Koch Instituut, de Duitse tegenhanger van het RIVM. Dat maakte afgelopen weekend bekend dat inmiddels meer dan een miljoen mensen een eerste dosis hebben gehad van een coronavaccin.
In het 83 miljoen inwoners tellende land zijn in totaal ruim 2 miljoen besmettingen vastgesteld. Het dodental door de pandemie staat inmiddels op 46.633. Net als in Nederland hebben de autoriteiten een lockdown ingesteld om verdere verspreiding van het virus tegen te gaan.
Ook worden dagelijks tienduizenden Duitsers ingeënt met coronavaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna. Mensen moeten die middelen twee keer toegediend krijgen om maximaal beschermd te zijn. Er had zaterdag al zo'n 1,26 procent van de Duitse bevolking een eerste prik gehad.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zich in Davos kritisch uitgelaten over het in zijn ogen Europese gebrek aan daadkracht. Hij wees erop dat de Amerikaanse inval in Venezuela ertoe leidde dat de autocratische leider Nicolás Maduro nu voor de rechter staat, terwijl de Russische president Vladimir Poetin na jaren oorlog nog een vrij man is en invloed uitoefent in Europa.
38 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.
2 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.
2 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.
3 uur geledenSTRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.
3 uur geleden