Duitsland meldt 26 nieuwe coronadoden
BERLIJN (ANP/DPA) - Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in Duitsland is met 26 gestegen naar 8755. Ook zijn de afgelopen 24 uur nog eens 555 nieuwe besmettingen gemeld, maakte het Robert Koch Institut (RKI) bekend.
In Duitsland is inmiddels bij 185.416 mensen vastgesteld dat ze het besmettelijke virus hebben opgelopen. Het overgrote deel van die mensen is volgens de autoriteiten alweer hersteld.
Het zogeheten reproductiegetal, dat aangeeft hoe snel het coronavirus zich verspreidt, is gedaald naar 0,86. Gemiddeld besmetten tien geïnfecteerden iets meer dan acht andere mensen. Een reproductiegetal van 1 wordt gezien als een cruciale grens. Dan besmet elke patiënt gemiddeld nog één andere persoon.
De Duitse gezondheidsautoriteiten hebben gewaarschuwd dat het reproductiegetal onderhevig is aan dagelijkse schommelingen. Ze meten het daarom ook over een periode van zeven dagen. Die zogenoemde Zeven-Dagen-R staat volgens de laatste tussenstand op 0,86.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zet een streep door wat hij ziet als ideologische vertellingen in het Smithsonian Institute, een vooraanstaand museum- en onderzoekscomplex. In een persbericht meldt het Witte Huis dat het Smithsonian er volgens Trump "in faalt de Amerikaanse geschiedenis op serieuze wijze en met waarachtigheid en trots te vertellen".
33 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela gaat het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag verlaten. Minister van Buitenlandse Zaken Félix Plasencia meldt dat zijn land dat officieel heeft laten weten aan de Verenigde Naties.
49 minuten geledenGEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental door het bootongeval voor de kust van Guyana is verder opgelopen. De autoriteiten melden dat 73 lichamen zijn geborgen. Er wordt nog altijd gezocht naar vermisten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering houdt vrijdagavond crisisoverleg over de branden die het land teisteren. Minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez meldde dat al 110.000 mensen zijn geëvacueerd vanwege de branden in het zuidwesten.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez gaat zaterdag naar bestrijders van de natuurbranden ten westen van Madrid. Hij bezoekt onder meer een coördinatiecentrum van brandbestrijders en woont een crisisbijeenkomst bij in Cenicientos. Daar is ook de minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska bij.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag hebben in New York hoofdaanklager Karim Khan uit zijn functie gezet. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diplomatieke bronnen. Khan wordt beschuldigd van seksueel wangedrag.
2 uur geledenPARENTIS-EN-BORN (ANP) - Een dorp ongeveer 60 kilometer ten zuidwesten van Bordeaux wordt geëvacueerd uit voorzorg omdat er vlakbij een grote bosbrand woedt. Circa 8000 mensen moeten weg uit Parentis-en-Born in het departement Landes.
2 uur geleden