Duitsland meldt 22 nieuwe coronadoden
BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland zijn in de afgelopen 24 uur 22 sterfgevallen als gevolg van het coronavirus geregistreerd. Dat meldt het Robert Koch Institut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM. 8668 mensen zijn tot dusver in in het land overleden aan het virus.
Het aantal vastgestelde besmettingen steeg in Duitsland tot 183.979, een toename van 301 gevallen. Dat zijn er ruim honderd minder dan zaterdag.
Het zogeheten reproductiegetal, dat aangeeft hoe snel het coronavirus zich verspreidt, steeg in een etmaal van 0,68 naar 0,87. Dat betekent dat tien besmette mensen gemiddeld bijna negen anderen infecteren met het virus. Dat ligt nog onder het streefaantal van één besmetting per persoon.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo heeft gestemd in de Amerikaanse midtermverkiezingen, bevestigt het Vaticaan. Eerder op vrijdag brachten Amerikaanse media naar buiten dat de paus een stembiljet had aangevraagd. Leo is de eerste Amerikaanse paus, en daarmee is het ook de eerste keer dat een paus stemt voor een verkiezing in de VS.
17 minuten geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Zwitserse minister van Buitenlandse Zaken Ignazio Cassis is op bezoek in Noord-Korea, de dictatuur waar westerse bewindslieden maar zelden komen. Hij zegt daar te hebben gesproken over "het normaliseren van de politieke betrekkingen en het hervatten van de politieke dialoog". Donderdag werd een Zwitsers diplomatiek kantoor geopend in Pyongyang.
26 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne heeft olieraffinaderijen in Rusland aangevallen, zegt de Russische vicepremier Aleksandr Novak. Hij meldt dat in de regio Samara drie raffinaderijen en een gaschemisch complex zijn getroffen, waarbij er een lichte schade opliep.
29 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Italië de straat op gegaan om te demonstreren tegen het overheidsbeleid van premier Giorgia Meloni. Ze eisen meer geld voor het onderwijs en protesteren tegen de hoge kosten van het levensonderhoud.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde meldt twee olietankers op de Straat van Hormuz te hebben "gestopt". Ook zou een Amerikaans onbemand vaartuig zijn verwoest.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse transportminister Óscar Puente treedt niet af na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid woensdag, bevestigt hij in een persconferentie. Hij krijgt veel kritiek, omdat het het tweede grote dodelijke treinongeluk in een jaar tijd is. Honderden demonstranten eisten zijn aftreden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel is "diep bedroefd" over de dodelijke crash van een Italiaanse militaire helikopter donderdagavond in Bosnië en Herzegovina, laat een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag weten. De helikopter maakte deel uit van de EU-missie EUFOR, die sinds 2004 toezicht houdt op vrede in Bosnië en Herzegovina.
2 uur geleden