Duitsland meldt 22 nieuwe coronadoden
BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland zijn in de afgelopen 24 uur 22 sterfgevallen als gevolg van het coronavirus geregistreerd. Dat meldt het Robert Koch Institut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM. 8668 mensen zijn tot dusver in in het land overleden aan het virus.
Het aantal vastgestelde besmettingen steeg in Duitsland tot 183.979, een toename van 301 gevallen. Dat zijn er ruim honderd minder dan zaterdag.
Het zogeheten reproductiegetal, dat aangeeft hoe snel het coronavirus zich verspreidt, steeg in een etmaal van 0,68 naar 0,87. Dat betekent dat tien besmette mensen gemiddeld bijna negen anderen infecteren met het virus. Dat ligt nog onder het streefaantal van één besmetting per persoon.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft vorige week 72.000 migranten geteld die het gebied van de exclave Ceuta waren binnengekomen, zegt minister Fernando Grande-Marlaska na overleg met zijn ambtgenoten uit de EU. Van die migranten zouden er 70.000 weer zijn vertrokken.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Ministers uit de Europese Unie hebben tijdens een spoedoverleg over Ceuta benadrukt dat het belangrijk is om beter en eensgezinder te communiceren bij crises zoals die bij de Spaanse exclave van vorige week. Meerdere landen uitten kritiek op Spanje nadat tienduizenden migranten daar de grens waren overgestoken, maar Madrid beet daarna fel van zich af.
24 minuten geledenMADRID (ANP) - Onder de tienduizenden mensen die vorige week de Spaanse exclave Ceuta binnendrongen, waren ook enkele personen die eerder door Spanje het land uit waren gezet, meldt de nieuwssite El Español. De Spaanse politie zou zeker tien mensen hebben gedetecteerd die in Spanje zijn veroordeeld in een terrorisme-onderzoek.
56 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft de dodelijke hittegolf in zijn land omschreven als een nationale ramp. Hij riep tijdens een kabinetsbijeenkomst op tot meer maatregelen om mensen te helpen tijdens de hitte.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk heeft de warmste maand achter de rug sinds de metingen begonnen in 1900. Meteorologische dienst Météo-France maakte bekend dat het gemiddeld 24,9 graden was.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese Hezbollahbeweging zegt open te staan voor overleg met de nieuwe leiders van Syrië. Leider Naim Qassem pleitte op televisie voor "positieve" betrekkingen na de machtswisseling in het buurland.
3 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De natuurbrand ten westen van Athene is grotendeels onder controle, meldt de brandweer. Het blussen is wel nog bezig, inmiddels voor de vijfde dag op rij. Honderden brandweerlieden zijn dinsdag opnieuw ingezet om het vuur te bedwingen.
3 uur geleden