Duitsland meldt 22 nieuwe coronadoden
BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland zijn in de afgelopen 24 uur 22 sterfgevallen als gevolg van het coronavirus geregistreerd. Dat meldt het Robert Koch Institut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM. 8668 mensen zijn tot dusver in in het land overleden aan het virus.
Het aantal vastgestelde besmettingen steeg in Duitsland tot 183.979, een toename van 301 gevallen. Dat zijn er ruim honderd minder dan zaterdag.
Het zogeheten reproductiegetal, dat aangeeft hoe snel het coronavirus zich verspreidt, steeg in een etmaal van 0,68 naar 0,87. Dat betekent dat tien besmette mensen gemiddeld bijna negen anderen infecteren met het virus. Dat ligt nog onder het streefaantal van één besmetting per persoon.
Meer uit Buitenland
MARSEILLE (ANP) - President Emmanuel Macron van Frankrijk heeft beloofd extra politie-eenheden naar Marseille te sturen nu de protesten in de havenstad zijn ontaard in rellen.
32 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/AFP) - Een grote olietanker in de Straat van Hormuz is op een zeemijn gevaren. Dat meldt de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG), die eraan toevoegt dat de aanvaring een "gigantische explosie in de machinekamer" heeft veroorzaakt. Eerder op zaterdag meldde het land al dat ook een andere olietanker op een zeemijn zou zijn gelopen.
33 minuten geledenSPRIMONT (ANP) - De man die op een Belgische snelweg dreigde met een wapen en met explosieven, heeft zich overgegeven. Hij deed dat na onderhandelingen, zonder geweld, meldt de gemeente Sprimont op Facebook.
1 uur geledenLYON (ANP) - Bij de protesten in Frankrijk is brand gesticht bij het toerismebureau in Lyon, meldt BFMTV. De nieuwssite spreekt ook van een plundering. Gemaskerde lieden zouden de ramen ingeslagen hebben, brand veroorzaakt hebben en vervolgens naar binnen zijn gegaan.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een aantal buurlanden gevraagd om graantransporten over land door te laten, zegt de Hongaarse premier Péter Magyar. Die zegt daarmee akkoord te kunnen gaan.
1 uur geledenPARIJS/BRUSSEL (ANP/BELGA/AFP) - Protesten in Franse en Belgische steden zijn zaterdag ontaard in gewelddadige confrontaties met de politie, waarbij traangas en waterkanonnen zijn ingezet. Ook worden tal van arrestaties gemeld.
2 uur geledenSPRIMONT (ANP/BELGA) - Een stuk snelweg ten zuiden van Luik is afgesloten, omdat daar een automobilist dreigt met een wapen en explosieven. Er werden ook sporen van springstoffen gevonden, zegt de openbaar aanklager.
3 uur geleden