Duitsland mag van Brussel Portugezen niet weren
BRUSSEL (ANP) - Duitsland moet gewoon Portugese reizigers blijven toelaten, vindt de Europese Commissie. Het inreisverbod dat de regering in Berlijn heeft aangekondigd is een te zware maatregel.
De komst van reizigers uit Portugal kan inderdaad mogelijk een gevaar vormen, erkent de commissie, doordat de Delta-variant van het coronavirus er om zich heen grijpt. Duitsland kan hun vragen om een coronatest of om in quarantaine te gaan, maar niet alle Portugezen zomaar de toegang ontzeggen. De Europese Commissie heeft alle EU-landen daar nog eens per brief op gewezen, zegt een woordvoerder.
De EU-lidstaten hebben afgesproken om hun omgang met reizigers tijdens de coronapandemie zoveel mogelijk gelijk te trekken. Zo nodig kunnen ze een zogenoemde 'noodrem' intrappen en strenge toegangsregels invoeren, maar reizen moet mogelijk blijven, kwamen ze overeen. De Duitse maatregelen "lijken daarmee niet volledig te stroken", aldus de woordvoerder.
Duitsland heeft Portugal aangemerkt als 'virusvariantgebied' en wil alleen nog terugkerende Duitsers toelaten.
De Duitse bondskanselier Angela Merkel sprak vorige week Portugal en Griekenland aan op hun volgens haar al te gretige ontvangst van toeristen. Portugal verwelkomde te gemakkelijk vakantiegangers uit het Verenigd Koninkrijk, waar de Delta-variant in opmars was, vond Merkel. En Griekenland zou strenger moeten zijn voor Russen. Beide landen hebben de regels inmiddels aangescherpt.
Meer uit Buitenland
AOMORI (ANP/AFP/RTR) - Ten oosten van de Japanse stad Aomori, in het Kamikita-district, heeft voor de kust een aardbeving plaatsgevonden met een kracht van ruim 7. De beving was aanleiding om direct een tsunamiwaarschuwing uit te vaardigen, meldt het Japanse NHK. Zeker enkele duizenden mensen moesten een veilig heenkomen zoeken.
4 uur geledenSANTA CRUZ (ANP/DPA) - Een vierde persoon is overleden door het jongste incident met hoge golven op het Canarische eiland Tenerife. Een vrouw die zondag na een hartstilstand werd opgenomen in een ziekenhuis, stierf daar. Naar een andere vrouw wordt nog gezocht. Eerder waren al drie lichamen geborgen. Onder de doden zijn twee Slovaken.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie hebben maandag ingestemd met nieuwe, strengere terugkeerregels voor asielzoekers die niet in de EU mogen blijven. Een van de onderdelen van het akkoord is dat EU-lidstaten 'terugkeerhubs' in derde landen mogen realiseren voor afgewezen asielzoekers. Nederland wil zo'n centrum in Oeganda opzetten en is daarover al een paar maanden met het Afrikaanse land in gesprek.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische politie heeft een inval gedaan bij het kantoor van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) in Oost-Jeruzalem, meldt UNRWA-chef Philippe Lazzarini. Hij schrijft op X dat de agenten de VN-vlag hebben neergehaald en vervangen door een Israëlische vlag.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie hebben een politiek akkoord bereikt over de verdeling van asielzoekers over de EU, de zogeheten solidariteitspool. Daarin wordt jaarlijks aangegeven welke landen asielzoekers moeten overnemen van landen die de instroom niet aankunnen. In 2026 moeten 21.000 asielzoekers worden overgenomen, zo is afgesproken. Landen kunnen ook kiezen voor het afkopen ervan, voor 20.000 euro per asielzoeker.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky gaat maandag naar Brussel om met NAVO-topman Mark Rutte en EU-kopstukken te overleggen over de nieuwste Amerikaanse vredesplannen. Behalve Rutte spreekt Zelensky de voorzitters van de Europese Commissie en van de raad van EU-regeringsleiders, Ursula von der Leyen en António Costa.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Grondgebied is nog steeds het "meest problematische onderwerp" in de onderhandelingen over vrede in Oekraïne. Dat meldt een ingewijde aan persbureau AFP. Volgens de bron is Rusland nog altijd niet van plan een akkoord te tekenen waarin Oekraïne geen grondgebied inlevert.
8 uur geleden