Duitsland mag van Brussel Portugezen niet weren
BRUSSEL (ANP) - Duitsland moet gewoon Portugese reizigers blijven toelaten, vindt de Europese Commissie. Het inreisverbod dat de regering in Berlijn heeft aangekondigd is een te zware maatregel.
De komst van reizigers uit Portugal kan inderdaad mogelijk een gevaar vormen, erkent de commissie, doordat de Delta-variant van het coronavirus er om zich heen grijpt. Duitsland kan hun vragen om een coronatest of om in quarantaine te gaan, maar niet alle Portugezen zomaar de toegang ontzeggen. De Europese Commissie heeft alle EU-landen daar nog eens per brief op gewezen, zegt een woordvoerder.
De EU-lidstaten hebben afgesproken om hun omgang met reizigers tijdens de coronapandemie zoveel mogelijk gelijk te trekken. Zo nodig kunnen ze een zogenoemde 'noodrem' intrappen en strenge toegangsregels invoeren, maar reizen moet mogelijk blijven, kwamen ze overeen. De Duitse maatregelen "lijken daarmee niet volledig te stroken", aldus de woordvoerder.
Duitsland heeft Portugal aangemerkt als 'virusvariantgebied' en wil alleen nog terugkerende Duitsers toelaten.
De Duitse bondskanselier Angela Merkel sprak vorige week Portugal en Griekenland aan op hun volgens haar al te gretige ontvangst van toeristen. Portugal verwelkomde te gemakkelijk vakantiegangers uit het Verenigd Koninkrijk, waar de Delta-variant in opmars was, vond Merkel. En Griekenland zou strenger moeten zijn voor Russen. Beide landen hebben de regels inmiddels aangescherpt.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
42 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
3 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
4 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
5 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.
7 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.
8 uur geleden