
Duitsland levert Patriot-luchtafweersysteem aan Oekraïne
BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft Oekraïne een Patriot-verdedigingssysteem geleverd, meldt een Duitse overheidswebsite die de wapenleveranties van Berlijn aan Oekraïne catalogiseert.
Oekraïense militairen hebben al training gekregen in de bediening van het systeem van Duitse en Amerikaanse instructeurs. Dat gebeurde op een locatie in een NAVO-lidstaat waar ook gezamenlijke oefeningen werden gehouden. 65 andere Oekraïense militairen hebben vorige maand een vergelijkbare training gehad in de VS.
Het mobiele Patriot-systeem, een van 's werelds meest geavanceerde luchtafweersystemen, kan worden gebruikt om vliegtuigen, ballistische raketten en kruisraketten onschadelijk te maken. Ook Nederland en de Verenigde Staten hebben Oekraïne toegezegd een Patriot-systeem te leveren. De Nederlandse bijdrage behelst twee lanceerinrichtingen en een aantal raketten, maakte het ministerie van Defensie in januari bekend.
Meer uit Buitenland
BONN (ANP) - De internationale voedselwaakhond IPC waarschuwt voor een "kritiek risico" op hongersnood in de Gazastrook. Voedsel en andere humanitaire hulp komen al twee maanden het gebied niet meer binnen, waardoor de voorraden de komende weken op dreigen te raken.
21 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de nieuwe paus uitgenodigd voor een bezoek aan Oekraïne. Dat deed hij in hun eerste gesprek, dat over de oorlog in Oekraïne ging.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense autoriteiten zeggen dat de Russische aanvallen op het land doorgaan na een oproep tot een staakt-het-vuren. Oekraïne en bondgenoten hadden een bestand van minstens dertig dagen vanaf maandag voorgesteld, maar Rusland stemde niet in.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft beloofd dat de migratie tijdens zijn regeerperiode gaat afnemen. Er komen strengere taaleisen voor migranten, strengere handhaving en het gaat langer duren om een permanente verblijfsstatus te krijgen.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas laat de Amerikaans-Israëlische gijzelaar Edan Alexander deze maandag vrij. Dat maakte een woordvoerder van de gewapende tak van Hamas bekend.
3 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Turkse regeringspartij AK verwelkomt het besluit van de Koerdische groepering PKK om te ontbinden. Een woordvoerder spreekt van een belangrijke stap richting een "terreurvrij Turkije".
3 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Koerdische militante beweging PKK heeft besloten zichzelf op te heffen. Dat meldt persbureau ANF, dat banden met de groepering heeft. PKK-leider Abdullah Öcalan had eerder opgeroepen tot het ontbinden van de organisatie.
5 uur geleden