Duitsland levert Oekraïne nog eens 64 Patriot-raketten
BRUSSEL (ANP) - Duitsland stuurt nog eens 64 Patriot-raketten naar Oekraïne. Het moderne luchtafweergeschut helpt Oekraïne volgens de regering in Kyiv erg om Russische aanvallen op militaire doelen, maar ook op cruciale infrastructuur als het stroom- en gasnet, af te slaan.
De Patriots worden onmiddellijk geleverd, zei de Duitse defensieminister Boris Pistorius bij overleg met zijn NAVO-collega's in Brussel. Een solide luchtafweer is volgens hem vooral belangrijk nu Oekraïne de tegenaanval heeft ingezet. Het Oekraïense leger moet het opnemen tegen grondig ingegraven Russische troepen die de aanvallers ook vanuit de lucht bestoken.
De Patriot, van Amerikaanse makelij, geldt als een van de beste luchtverdedigingssystemen die er zijn. Op een Europese top in Moldavië deden Duitsland, Nederland en andere landen twee weken verwoede pogingen om meer Patriots voor Oekraïne in te zamelen. De Patriots zijn "extreem succesvol" in het neerschieten van Russische raketten, zei premier Mark Rutte toen.
Nederland stuurde eerder, toen ook samen met Duitsland, al een batterij naar Oekraïne.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iraniërs gedreigd met nog zwaardere aanvallen waarbij ook meer groepen mensen of plaatsen doelwit worden. Trump zei dat "gebieden en groepen mensen die tot nu toe niet als doelwit werden beschouwd, serieus worden overwogen voor volledige vernietiging en zekere dood". Dat is volgens hem het gevolg van de houding van Iran.
37 minuten geledenBAALBEK/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens Libanese media zeker 26 doden gevallen in het oosten van Libanon. Gevreesd wordt dat het dodental oploopt.
1 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.
2 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
4 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
4 uur geleden