Duitsland levert Oekraïne nog eens 64 Patriot-raketten
BRUSSEL (ANP) - Duitsland stuurt nog eens 64 Patriot-raketten naar Oekraïne. Het moderne luchtafweergeschut helpt Oekraïne volgens de regering in Kyiv erg om Russische aanvallen op militaire doelen, maar ook op cruciale infrastructuur als het stroom- en gasnet, af te slaan.
De Patriots worden onmiddellijk geleverd, zei de Duitse defensieminister Boris Pistorius bij overleg met zijn NAVO-collega's in Brussel. Een solide luchtafweer is volgens hem vooral belangrijk nu Oekraïne de tegenaanval heeft ingezet. Het Oekraïense leger moet het opnemen tegen grondig ingegraven Russische troepen die de aanvallers ook vanuit de lucht bestoken.
De Patriot, van Amerikaanse makelij, geldt als een van de beste luchtverdedigingssystemen die er zijn. Op een Europese top in Moldavië deden Duitsland, Nederland en andere landen twee weken verwoede pogingen om meer Patriots voor Oekraïne in te zamelen. De Patriots zijn "extreem succesvol" in het neerschieten van Russische raketten, zei premier Mark Rutte toen.
Nederland stuurde eerder, toen ook samen met Duitsland, al een batterij naar Oekraïne.
Meer uit Buitenland
NOVOROSSISK (ANP/RTR) - Bij een grote nachtelijke Oekraïense aanval op Novorossisk zijn zeker vijf mensen gewondgeraakt en twintig panden beschadigd. Dat meldt de burgemeester.
15 minuten geledenKOEWEIT (ANP/AFP/DPA) - Boven Koeweit zijn meerdere Amerikaanse gevechtstoestellen neergestort. Dat meldt het ministerie van Defensie in dat land. De bemanning zou het volgens de woordvoerder hebben overleefd.
29 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben het VK niet gevraagd om de Britse militaire basis op Cyprus te gebruiken die werd getroffen door een droneaanval. Dat zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper maandag.
35 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Iran zijn sinds het uitbreken van de oorlog al zeker 555 mensen omgekomen, zegt de Iraanse Rode Halve Maan. Iran heeft sinds zaterdag te maken met grootschalige aanvallen door Israël en de VS.
36 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.
1 uur geleden