Duitsland levert Oekraïne nog eens 64 Patriot-raketten
BRUSSEL (ANP) - Duitsland stuurt nog eens 64 Patriot-raketten naar Oekraïne. Het moderne luchtafweergeschut helpt Oekraïne volgens de regering in Kyiv erg om Russische aanvallen op militaire doelen, maar ook op cruciale infrastructuur als het stroom- en gasnet, af te slaan.
De Patriots worden onmiddellijk geleverd, zei de Duitse defensieminister Boris Pistorius bij overleg met zijn NAVO-collega's in Brussel. Een solide luchtafweer is volgens hem vooral belangrijk nu Oekraïne de tegenaanval heeft ingezet. Het Oekraïense leger moet het opnemen tegen grondig ingegraven Russische troepen die de aanvallers ook vanuit de lucht bestoken.
De Patriot, van Amerikaanse makelij, geldt als een van de beste luchtverdedigingssystemen die er zijn. Op een Europese top in Moldavië deden Duitsland, Nederland en andere landen twee weken verwoede pogingen om meer Patriots voor Oekraïne in te zamelen. De Patriots zijn "extreem succesvol" in het neerschieten van Russische raketten, zei premier Mark Rutte toen.
Nederland stuurde eerder, toen ook samen met Duitsland, al een batterij naar Oekraïne.
Meer uit Buitenland
CHAPPAQUA (ANP) - Hillary Clinton zegt geen informatie te hebben over de misdaden van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De voormalige first lady van de Verenigde Staten getuigt donderdag achter gesloten deuren voor een parlementaire onderzoekscommissie en plaatste vlak voor het begin haar openingsverklaring op X.
18 minuten geledenMALMÖ (ANP) - Zweden heeft een "verdachte" drone neergehaald in de buurt van het Franse vliegdekschip dat Zweden bezoekt. De besturing van de onbekende drone is verstoord, zegt de Zweedse krijgsmacht.
23 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten willen de populaire berichtenapp Telegram mogelijk vanaf begin april blokkeren, meldt het Russische nieuwsmedium RBC. Het land noemt de app een platform voor illegale en extremistische inhoud.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - In China zijn een minister en negentien parlementariërs uit hun functie gezet, meldden staatsmedia. Een parlementscommissie stemde donderdag in met hun ontslagen, die komen te midden van een grote anticorruptiecampagne.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De beroemde Londense winkelstraat Oxford Street wordt definitief een voetgangerszone. Burgemeester Sadiq Khan heeft de knoop doorgehakt en de gemeente opdracht gegeven met het werk te beginnen aan de hand van de gemaakte plannen. Het gaat om ruim 900 meter van de straat in het hartje van de stad.
1 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Duitse binnenlandse veiligheidsdienst BfV mag Alternative für Deutschland (AfD) tot nader order niet aanmerken en behandelen als extremistisch. Dat heeft een rechter in Keulen bepaald in een voorlopige uitspraak, nadat de AfD eerder een zaak was begonnen tegen het oormerk.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt geld beschikbaar voor Europese vrouwen voor wie abortus in hun eigen land illegaal is. Donderdag maakte de Commissie bekend dat hiervoor het Europees Sociaal Fonds (ESF+) kan worden benut. Lidstaten zoals Nederland kunnen uit het fonds putten als vrouwen uit bijvoorbeeld Polen een abortus in Nederland ondergaan. In Polen is abortus illegaal.
2 uur geleden