Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland levert meer luchtdoelraketten aan Oekraïne

Duitsland levert meer luchtdoelraketten aan Oekraïne

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister Annalena Baerbock van Buitenlandse Zaken zegt dat meer Strela-luchtdoelraketten op weg zijn naar Oekraïne. Volgens de Duitse krant Bild heeft de Duitse nationale veiligheidsraad in een geheime zitting besloten 1700 van dergelijke raketten beschikbaar te stellen en direct richting het land te vervoeren.

"Ik kan duidelijk zeggen dat er nog meer Strela-leveringen onderweg zijn", zei Baerbock tegen het Duitse parlement. "We zijn een van de grootste wapenleveranciers in deze situatie, het maakt ons niet trots, maar het is wat we moeten doen om Oekraïne te helpen", aldus de minister.

Begin maart zei Duitsland al toe 2700 Strela's, wapens van het voormalige Oost-Duitse leger die vanaf de schouder zijn af te vuren, te sturen. Maar de nationale veiligheidsraad moest daarover nog een besluit nemen en heeft dat volgens Bild nu gedaan. Vijfhonderd Strela's waren al geleverd, de overige 2200 gaan nu volgens de krant onmiddellijk naar Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Marjorie Taylor Greene verlaat Huis van Afgevaardigden

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Republikeins congreslid Marjorie Taylor Greene verlaat op 5 januari het Huis van Afgevaardigden, laat zij weten in een verklaring op X. De aankondiging volgt op een conflict met de Amerikaanse president Donald Trump. Taylor Greene bekritiseerde Trump recent omdat hij zich lang verzette tegen de publicatie van documenten in de Epstein-affaire.

24 minuten geleden
Klimaattop nadert einde zonder duidelijke doorbraken

BELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém is bijna voorbij, maar in de teksten die tot dusver naar buiten zijn gekomen en de reacties van onderhandelaars daarop zijn geen grote doorbraken te bespeuren. Laat op de avond (lokale tijd) zijn onderhandelaars nog wel met elkaar in gesprek op de COP30. Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) is bijvoorbeeld gaan praten met de voorzitter van de top, André Corrêa do Lago.

57 minuten geleden
President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

6 uur geleden
Russische president Poetin noemt plan Trump basis voor akkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.

6 uur geleden
President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

8 uur geleden
Zelensky: Oekraïne komt met 'alternatieven' voor vredesplan VS

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.

11 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

12 uur geleden