Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland levert meer luchtdoelraketten aan Oekraïne

Duitsland levert meer luchtdoelraketten aan Oekraïne

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister Annalena Baerbock van Buitenlandse Zaken zegt dat meer Strela-luchtdoelraketten op weg zijn naar Oekraïne. Volgens de Duitse krant Bild heeft de Duitse nationale veiligheidsraad in een geheime zitting besloten 1700 van dergelijke raketten beschikbaar te stellen en direct richting het land te vervoeren.

"Ik kan duidelijk zeggen dat er nog meer Strela-leveringen onderweg zijn", zei Baerbock tegen het Duitse parlement. "We zijn een van de grootste wapenleveranciers in deze situatie, het maakt ons niet trots, maar het is wat we moeten doen om Oekraïne te helpen", aldus de minister.

Begin maart zei Duitsland al toe 2700 Strela's, wapens van het voormalige Oost-Duitse leger die vanaf de schouder zijn af te vuren, te sturen. Maar de nationale veiligheidsraad moest daarover nog een besluit nemen en heeft dat volgens Bild nu gedaan. Vijfhonderd Strela's waren al geleverd, de overige 2200 gaan nu volgens de krant onmiddellijk naar Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Veiligheidsraad kondigt sancties aan tegen leiders Soedanese RSF

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft sancties afgekondigd tegen vier commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces. De vier zijn volgens de raad verantwoordelijk voor het plegen van misdaden die tot volkerenmoord gerekend worden. Dat was in oktober, toen de RSF na een lange belegering de stad El-Fasher innam en aan het verkrachten en moorden sloeg. Slachtoffers waren van een bepaalde etnische groep.

1 uur geleden
Journalistieke ngo: meer dan honderd journalisten gedood in 2025

NEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.

2 uur geleden
Teheran noemt Trumps uitspraken over Iran 'grote leugens'

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.

3 uur geleden
Premiers China en Duitsland willen meer economische samenwerking

BEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".

4 uur geleden
Democraten hameren op koopkracht in reactie op State of the Union

WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.

6 uur geleden
Trump breekt record van langste State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.

7 uur geleden
Trump roemt economie tijdens State of the Union, ondanks onvrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.

7 uur geleden