Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland levert 40 Marder-tanks aan Oekraïne in eerste kwartaal

Duitsland levert 40 Marder-tanks aan Oekraïne in eerste kwartaal

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland gaat in de eerste drie maanden van dit jaar veertig Marders aan Oekraïne leveren voor de strijd tegen Rusland. Marders zijn gepantserde gevechtsvoertuigen.

Oekraïense militairen worden in Duitsland getraind om de voertuigen te kunnen besturen. Dat duurt naar verwachting acht weken.

Donderdag werd bekend dat Duitsland en de Verenigde Staten zware wapens aan Oekraïne leveren. Dat land heeft van veel landen, onder meer Nederland, militair materieel gekregen sinds Rusland binnenviel.

Het luchtafweersysteem Patriot wordt ook voor het einde van maart nog naar Oekraïne gestuurd, zegt een woordvoerder van de Duitse regering. Minister van Economie en vicekanselier Robert Habeck zei vrijdag dat Duitsland alle Marders die operationeel zijn naar Oekraïne moet sturen. Hoeveel dat er zijn, zei hij niet.

Meer uit Buitenland

NetBlocks: al 48 uur geen internet in Iran

TEHERAN (ANP) - Iran kampt al 48 uur met een totale internetblackout. Dat meldt NetBlocks, een ngo die wereldwijd het internet, digitale rechten en cyberveiligheid monitort, op X.

28 minuten geleden
Oekraïne richt grote schade aan in havenstad Novorossisk

NOVOROSSISK (ANP/RTR) - Bij een grote nachtelijke Oekraïense aanval op Novorossisk zijn zeker vijf mensen gewondgeraakt en twintig panden beschadigd. Dat meldt de burgemeester.

49 minuten geleden
Koeweit: gevechtsvliegtuigen VS neergestort, bemanning overleefd

KOEWEIT (ANP/AFP/DPA) - Boven Koeweit zijn meerdere Amerikaanse gevechtstoestellen neergestort. Dat meldt het ministerie van Defensie in dat land. De bemanning zou het volgens de woordvoerder hebben overleefd.

1 uur geleden
VK: VS hebben niet gevraagd getroffen basis Cyprus te gebruiken

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben het VK niet gevraagd om de Britse militaire basis op Cyprus te gebruiken die werd getroffen door een droneaanval. Dat zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper maandag.

1 uur geleden
Rode Halve Maan: 555 mensen omgekomen in Iran sinds begin oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - In Iran zijn sinds het uitbreken van de oorlog al zeker 555 mensen omgekomen, zegt de Iraanse Rode Halve Maan. Iran heeft sinds zaterdag te maken met grootschalige aanvallen door Israël en de VS.

1 uur geleden
China dringt aan op staakt-het-vuren in Midden-Oosten

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.

1 uur geleden
Turkije en Iran sluiten grens voor dagjesmensen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.

1 uur geleden