Duitsland levert 40 Marder-tanks aan Oekraïne in eerste kwartaal
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland gaat in de eerste drie maanden van dit jaar veertig Marders aan Oekraïne leveren voor de strijd tegen Rusland. Marders zijn gepantserde gevechtsvoertuigen.
Oekraïense militairen worden in Duitsland getraind om de voertuigen te kunnen besturen. Dat duurt naar verwachting acht weken.
Donderdag werd bekend dat Duitsland en de Verenigde Staten zware wapens aan Oekraïne leveren. Dat land heeft van veel landen, onder meer Nederland, militair materieel gekregen sinds Rusland binnenviel.
Het luchtafweersysteem Patriot wordt ook voor het einde van maart nog naar Oekraïne gestuurd, zegt een woordvoerder van de Duitse regering. Minister van Economie en vicekanselier Robert Habeck zei vrijdag dat Duitsland alle Marders die operationeel zijn naar Oekraïne moet sturen. Hoeveel dat er zijn, zei hij niet.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft woensdag in Brussel ook een ontmoeting met António Costa, de voorzitter van de EU-leiders. Eerder meldde Magyar al dat hij met Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zou spreken over de bevroren Europese subsidies voor zijn land.
54 minuten geledenLONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
2 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie stelt een "grondige opruimbeurt" voor van haar regelgevingsproces, om eventueel verouderde en overbodige regels te verminderen. Dat staat in een voorstel van de Commissie om regels vanuit Brussel eenvoudiger en duidelijker te maken.
5 uur geleden