Duitsland laat Oekraïense sporters gebruikmaken van faciliteiten
BERLIJN (ANP) - Duitsland gaat de trainingslocaties voor de olympische sporters ook beschikbaar stellen aan Oekraïense atleten, zo heeft de Duitse regering bekendgemaakt. De Oekraïners kunnen zich er onder meer voorbereiden op de Olympische Spelen van 2024 in Parijs.
"We willen onze bijdrage leveren om Oekraïense sporters te helpen bij hun voorbereiding", zei de Duitse minister van Sport, Nancy Faeser. "We zullen Oekraïense sportmannen en -vrouwen toestaan om in Duitsland te trainen en zich voor te bereiden op internationale wedstrijden."
Volgens Faeser "toont Duitsland solidariteit" met de Oekraïense atleten "die hard getroffen zijn door de agressie van de Russen".
De Spelen van Parijs beginnen volgend jaar op vrijdag 26 juli. Op de afgelopen Olympische Spelen won Oekraïne één keer goud, zes keer zilver en twaalf keer brons.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
4 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
9 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
18 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
19 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
22 uur geleden