Duitsland laat Oekraïense sporters gebruikmaken van faciliteiten
BERLIJN (ANP) - Duitsland gaat de trainingslocaties voor de olympische sporters ook beschikbaar stellen aan Oekraïense atleten, zo heeft de Duitse regering bekendgemaakt. De Oekraïners kunnen zich er onder meer voorbereiden op de Olympische Spelen van 2024 in Parijs.
"We willen onze bijdrage leveren om Oekraïense sporters te helpen bij hun voorbereiding", zei de Duitse minister van Sport, Nancy Faeser. "We zullen Oekraïense sportmannen en -vrouwen toestaan om in Duitsland te trainen en zich voor te bereiden op internationale wedstrijden."
Volgens Faeser "toont Duitsland solidariteit" met de Oekraïense atleten "die hard getroffen zijn door de agressie van de Russen".
De Spelen van Parijs beginnen volgend jaar op vrijdag 26 juli. Op de afgelopen Olympische Spelen won Oekraïne één keer goud, zes keer zilver en twaalf keer brons.
Meer uit Sport
OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
3 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
19 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
20 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
20 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
21 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
22 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
22 uur geleden