Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland kouder en donkerder in winter om energie te besparen

Duitsland kouder en donkerder in winter om energie te besparen

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland wordt deze winter een stukje kouder en donkerder. Om energie te besparen moeten openbare gebouwen de verwarming minder hoog zetten. Ook gaat de verlichting van gebouwen en monumenten uit en mogen winkels de gevel ook niet meer verlichten als het donker is. Dat alles moet zorgen voor 2 procent minder gasverbruik.

In openbare gebouwen mag de verwarming vanaf komende maand de verwarming niet meer hoger staan dan 19 graden. In hallen en gangen moeten verwarmingen mogelijk helemaal uit. Ziekenhuizen en andere zorginstellingen zijn daarvan vrijgesteld. Volgens het Duitse ministerie van Economische Zaken kunnen ze huishouden, bedrijven en overheden in twee jaar in totaal een kleine 11 miljard euro schelen.

Minister van Economische Zaken Robert Habeck benadrukt dat deze besparingen niet voldoende zijn nu er minder Russisch gas binnenkomt. "Deze maatregelen besparen energie. Maar niet zoveel dat we nu achterover kunnen leunen."

Zwitserland kondigde tegelijkertijd aan dat bedrijven en huishoudens hun gasgebruik moeten verminderen. Het doel is om dat met 15 procent te verminderen, al is dat vrijwillig. Zwitserland is voor zijn gasverbruik volledig afhankelijk van de import.

Meer uit Financieel

China heft exportverbod Nexperia voor groot deel op

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.

55 minuten geleden
China hervat export gallium, germanium en antimoon naar VS

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.

2 uur geleden
Verduurzamingsprojecten via failliet bedrijf krijgen weer geld

HAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.

3 uur geleden
EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

21 uur geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

22 uur geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

22 uur geleden
Vakantiegangers Thailand riskeren boete bij biertje in de middag

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.

23 uur geleden