Duitsland kouder en donkerder in winter om energie te besparen
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland wordt deze winter een stukje kouder en donkerder. Om energie te besparen moeten openbare gebouwen de verwarming minder hoog zetten. Ook gaat de verlichting van gebouwen en monumenten uit en mogen winkels de gevel ook niet meer verlichten als het donker is. Dat alles moet zorgen voor 2 procent minder gasverbruik.
In openbare gebouwen mag de verwarming vanaf komende maand de verwarming niet meer hoger staan dan 19 graden. In hallen en gangen moeten verwarmingen mogelijk helemaal uit. Ziekenhuizen en andere zorginstellingen zijn daarvan vrijgesteld. Volgens het Duitse ministerie van Economische Zaken kunnen ze huishouden, bedrijven en overheden in twee jaar in totaal een kleine 11 miljard euro schelen.
Minister van Economische Zaken Robert Habeck benadrukt dat deze besparingen niet voldoende zijn nu er minder Russisch gas binnenkomt. "Deze maatregelen besparen energie. Maar niet zoveel dat we nu achterover kunnen leunen."
Zwitserland kondigde tegelijkertijd aan dat bedrijven en huishoudens hun gasgebruik moeten verminderen. Het doel is om dat met 15 procent te verminderen, al is dat vrijwillig. Zwitserland is voor zijn gasverbruik volledig afhankelijk van de import.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
9 uur geleden