Duitsland kouder en donkerder in winter om energie te besparen
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland wordt deze winter een stukje kouder en donkerder. Om energie te besparen moeten openbare gebouwen de verwarming minder hoog zetten. Ook gaat de verlichting van gebouwen en monumenten uit en mogen winkels de gevel ook niet meer verlichten als het donker is. Dat alles moet zorgen voor 2 procent minder gasverbruik.
In openbare gebouwen mag de verwarming vanaf komende maand de verwarming niet meer hoger staan dan 19 graden. In hallen en gangen moeten verwarmingen mogelijk helemaal uit. Ziekenhuizen en andere zorginstellingen zijn daarvan vrijgesteld. Volgens het Duitse ministerie van Economische Zaken kunnen ze huishouden, bedrijven en overheden in twee jaar in totaal een kleine 11 miljard euro schelen.
Minister van Economische Zaken Robert Habeck benadrukt dat deze besparingen niet voldoende zijn nu er minder Russisch gas binnenkomt. "Deze maatregelen besparen energie. Maar niet zoveel dat we nu achterover kunnen leunen."
Zwitserland kondigde tegelijkertijd aan dat bedrijven en huishoudens hun gasgebruik moeten verminderen. Het doel is om dat met 15 procent te verminderen, al is dat vrijwillig. Zwitserland is voor zijn gasverbruik volledig afhankelijk van de import.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het plan van verf- en coatingconcern AkzoNobel om te fuseren met branchegenoot Axalta krijgt steun van Cevian, een activistische belegger. Eerder dit jaar bouwde de belegger een belang van ongeveer 5 procent op in het Nederlandse bedrijf en stuurde aan op een strategiewijziging.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook bleef het bedrijf optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden. Nvidia steeg ruim 4 procent.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Bedrijfsconflicten zoals het geschil bij de Chinees-Nederlandse chipproducent Nexperia moeten intern opgelost worden door middel van dialoog en overleg. Dat zei de Chinese handelsminister Wang Wentao in een videogesprek met zijn Britse collega Peter Kyle. Wang zegt dat China bij de Nederlandse regering aandringt om bedrijven aan te moedigen deze koers te volgen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten zijn er in september 119.000 banen bijgekomen, meldt het Amerikaanse statistiekbureau van het ministerie van Arbeid in het uitgestelde banenrapport. Dat is fors meer dan de 51.000 banen die kenners volgens persbureau Bloomberg hadden verwacht.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Unilever overweegt een aantal Britse voedingsmerken te verkopen, waaronder broodbeleg Marmite en mosterdmerk Colman's. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. Ook zou het Britse was- en levensmiddelenconcern overwegen Bovril van de hand te doen, een rundvleesextract waarmee je bouillon kunt maken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verwacht de samenwerking met een aantal flexwerkers op de afdeling die financiële criminaliteit zoals witwassen opspoort te beëindigen. Het is nog onduidelijk hoeveel uitzendkrachten en medewerkers van detacheerders weg moeten. Volgens de bank gaat het om een "relatief kleine groep".
2 uur geledenOSS (ANP) - Het Franse Jacky Perrenot wil het Nederlandse transportbedrijf Vos Logistics overnemen. De stap is onderdeel van een internationaal groeiplan van de Franse transport- en logistiekonderneming. Hoeveel geld met de overname gemoeid is, werd niet bekendgemaakt.
3 uur geleden