Duitsland koploper in poule Nederland na zege op Bosnië
ZENICA (ANP) - Duitsland heeft zijn ongeslagen status behouden in de Nations League met een uitzege op Bosnië en Herzegovina. De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann won in Zenica met 2-1. Duitsland heeft in de groep waarin ook Nederland zit de leiding genomen met 7 punten uit drie wedstrijden.
Bosnië hield een half uur stand. Toen was het verzet gebroken en begon Duitsland met scoren. Deniz Undav nam de eerste twee treffers voor zijn rekening. De eerste schoot hij binnen na een vernuftig passje van Florian Wirtz, die de bal na een vrije trap van Joshua Kimmich diep in het strafschopgebied aannam. De tweede was een intikker op een voorzet van Maximilian Mittelstädt. Ermedin Demirovic verrichtte in de eerste helft het enige wapenfeit voor Bosnië met een schot op de lat.
Na rust maakte Undav al snel zijn derde, maar de goal werd afgekeurd om buitenspel. Geleidelijk werd Bosnië wat gevaarlijker en in de 70e minuut viel de aansluitingstreffer. Aanvoerder Edin Dzeko kopte de bal uit een hoekschop van Ajacied Benjamin Tahirovic achter de Duitse keeper Alexander Nübel. Daarna moest Duitsland nog flink zijn best doen om de gelijkmaker te voorkomen.
Meer uit Voetbal
CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
43 minuten geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
1 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
3 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
5 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
6 uur geleden