Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland kondigt strengere controles in grensgebieden aan

Duitsland kondigt strengere controles in grensgebieden aan

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland gaat controles van reizigers in grensgebieden opvoeren. De autoriteiten willen intensiever controleren of mensen die naar Duitsland komen wel een negatieve coronatest bij zich hebben, zei minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer volgens Duitse media.

"Ongeacht waar je vandaan komt, of dat nou Polen, Frankrijk of Denemarken is, iedereen zou een controle moeten verwachten", waarschuwde de minister. Die heeft de landelijke politie al gevraagd om meer te gaan controleren en wil volgens Duitse media ook een beroep doen op politiekorpsen uit deelstaten.

Seehofer maakte ook bekend dat de structurele controles aan de grens met Tsjechië met twee weken worden verlengd. Hij zei dat de besmettingscijfers in Tsjechische gebieden bij de Duitse grens nog steeds te hoog zijn om maatregelen te versoepelen.

Vergelijkbare maatregelen aan de grens met de Oostenrijkse regio Tirol worden wel beëindigd, bevestigde Seehofer. Duitsland liet het grensverkeer daar eerder dit jaar verregaand aan banden leggen vanwege een uitbraak van de Zuid-Afrikaanse coronavariant.

De geplande opheffing van die grensmaatregelen zorgde in Oostenrijk eerder al voor verheugde reacties. De regionale bestuurder Günther Platterzei vorige week al dat het eindelijk was gelukt de Duitsers ervan te overtuigen dat de controles stopgezet moesten worden. Hij noemde die situatie aan de grens "enorm belastend".

Meer uit Buitenland

Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

1 uur geleden
Uitnodiging Iran voor veiligheidsconferentie München ingetrokken

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.

1 uur geleden
Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

2 uur geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

3 uur geleden
Congresleden VS solidair met Denemarken bij bezoek Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.

4 uur geleden
CIA-directeur spreekt in Caracas met Venezolaanse interim-leider

CARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.

4 uur geleden
Poetin spreekt met leiders Israël en Iran, biedt bemiddeling aan

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.

4 uur geleden