Duitsland komt terug van plan afschaffing quarantaineplicht
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland heeft woensdag een plan teruggedraaid om vanaf 1 mei een einde te maken aan de verplichte quarantaine van mensen die besmet zijn met het coronavirus. Maandag had minister van Volksgezondheid Karl Lauterbach daartoe nog opgeroepen. Volgens de bestaande regels in Duitsland moeten mensen met een coronabesmetting minimaal zeven dagen in isolatie.
Lauterbach erkende dat hij maandag "een fout" had gemaakt. "Corona is geen verkoudheid", schreef Lauterbach op Twitter. "Dus moet er isolatie blijven bestaan na een infectie. In opdracht van en gecontroleerd door gezondheidsfunctionarissen."
Lauterbachs oproep de quarantaineplicht te beëindigen was met verbazing ontvangen, aangezien het aantal besmettingen in Duitsland hoog blijft. Volgens officiële gegevens van gezondheidsdienst RKI zijn de afgelopen 24 uur ongeveer 215.000 nieuwe gevallen gemeld.
Vaccinatieplicht
Omdat de meeste gevallen mild zijn, zijn de ziekenhuizen tot nu toe niet overweldigd. Dat deed Duitsland de afgelopen weken besluiten de coronamaatregelen te versoepelen. Zo is het dragen van mondkapjes in winkels of scholen sinds kort niet meer verplicht.
Ook eerdere plannen voor een brede vaccinatieplicht zijn door het lage aantal ziekenhuisopnames wat verwaterd. Dinsdag werd bekend dat de Duitse regeringspartijen het erover eens zijn dat inwoners vanaf 60 jaar vanaf oktober verplicht moeten zijn ingeënt tegen Covid-19.
De sociaaldemocratische SPD, de Groenen en de liberale FDP maken volgens Duitse media het voorbehoud dat hun wetsvoorstel nog kan veranderen voordat het donderdag wordt ingediend. Mogelijk gaat de vaccinatieplicht toch gelden voor alle volwassenen, hoewel Lauterbach dit niet verwacht. "Ik geloof dat we het morgen eens kunnen worden over dit compromis voor verplichte vaccinatie", zei hij.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.
3 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.
6 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.
9 uur geledenDJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.
9 uur geleden