Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland komt terug van plan afschaffing quarantaineplicht

Duitsland komt terug van plan afschaffing quarantaineplicht

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland heeft woensdag een plan teruggedraaid om vanaf 1 mei een einde te maken aan de verplichte quarantaine van mensen die besmet zijn met het coronavirus. Maandag had minister van Volksgezondheid Karl Lauterbach daartoe nog opgeroepen. Volgens de bestaande regels in Duitsland moeten mensen met een coronabesmetting minimaal zeven dagen in isolatie.

Lauterbach erkende dat hij maandag "een fout" had gemaakt. "Corona is geen verkoudheid", schreef Lauterbach op Twitter. "Dus moet er isolatie blijven bestaan ​​na een infectie. In opdracht van en gecontroleerd door gezondheidsfunctionarissen."

Lauterbachs oproep de quarantaineplicht te beëindigen was met verbazing ontvangen, aangezien het aantal besmettingen in Duitsland hoog blijft. Volgens officiële gegevens van gezondheidsdienst RKI zijn de afgelopen 24 uur ongeveer 215.000 nieuwe gevallen gemeld.

Vaccinatieplicht

Omdat de meeste gevallen mild zijn, zijn de ziekenhuizen tot nu toe niet overweldigd. Dat deed Duitsland de afgelopen weken besluiten de coronamaatregelen te versoepelen. Zo is het dragen van mondkapjes in winkels of scholen sinds kort niet meer verplicht.

Ook eerdere plannen voor een brede vaccinatieplicht zijn door het lage aantal ziekenhuisopnames wat verwaterd. Dinsdag werd bekend dat de Duitse regeringspartijen het erover eens zijn dat inwoners vanaf 60 jaar vanaf oktober verplicht moeten zijn ingeënt tegen Covid-19.

De sociaaldemocratische SPD, de Groenen en de liberale FDP maken volgens Duitse media het voorbehoud dat hun wetsvoorstel nog kan veranderen voordat het donderdag wordt ingediend. Mogelijk gaat de vaccinatieplicht toch gelden voor alle volwassenen, hoewel Lauterbach dit niet verwacht. "Ik geloof dat we het morgen eens kunnen worden over dit compromis voor verplichte vaccinatie", zei hij.

Meer uit Buitenland

Macron: we vormen een blok tegen wie chaos zaait

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zich uitgesproken tegen de onlusten deze zaterdag in zijn land. Op X schrijft het staatshoofd dat eenieder die zich schuldig heeft gemaakt aan vernieling en plundering zal worden vervolgd en gestraft. "We zullen een blok vormen tegen hen die chaos zaaien, zij die enkel en alleen onze instituties omver willen werpen en verhinderen dat zij die vreedzaam hun eisen uiten, dat kunnen doen", aldus Macron.

10 minuten geleden
Relschoppers dringen Parijs' stadhuis binnen

PARIJS (ANP) - Relschoppers zijn binnengedrongen in het stadhuis van het 10e arrondissement in Parijs. Dat meldt Le Parisien. Volgens de krant was er op dat moment een bijeenkomst gaande rond de borstkankermaand. Aanwezigen zouden opgesloten zitten. Alexandra Cordebard, de burgemeester van het arrondissement, heeft de politie verzocht het pand te evacueren, aldus Le Parisien.

50 minuten geleden
Senaatsverkiezing 'catastrofaal' voor Tsjechische coalitie

PRAAG (ANP/RTR) - De rechtse, eurosceptische partij ANO van premier Andrej Babiš heeft geen enkele senaatszetel weten te bemachtigen bij de verkiezingen. De belangrijkste Tsjechische oppositiepartijen hebben zaterdag de meeste stemmen behaald. Een derde van de zetels in Tsjechiës 'Eerste Kamer' was verkiesbaar.

1 uur geleden
Kolonisten vallen westerse diplomaten aan op bezette Jordaanoever

RAMALLAH (ANP) - Israëlische kolonisten hebben op de bezette Westelijke Jordaanoever een groep met westerse diplomaten aangevallen. Daarbij is een Franse burgemeester gewond geraakt.

1 uur geleden
Premier Lecornu hekelt geweld rond Franse protesten

PARIJS (ANP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft het geweld in Frankrijk in sterke bewoordingen veroordeeld. In een bericht op X schrijft de bewindsman dat hoewel er in Frankrijk plaats is voor vreedzame demonstraties, die plek er níét is "voor brandstichting, plundering en geweld".

2 uur geleden
Rust keert terug in België; politie slaat betoging Brussel neer

BRUSSEL/LUIK (ANP) - De politie in Brussel heeft zaterdag een einde gemaakt aan de gewelddadige betoging in de stad, waarmee in België de rust na de protesten lijkt terug te keren. Bij het protest in Luik is één gewonde gevallen, meldt de Franstalige omroep RTBF.

2 uur geleden
Meerdere doden bij aanvallen over en weer in Jemen

SANAA (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in het verscheurde Jemen heeft zaterdag twintig doden veroorzaakt, blijkt uit uitgegeven verklaringen van de strijdende partijen.

2 uur geleden