Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland komt terug van plan afschaffing quarantaineplicht

Duitsland komt terug van plan afschaffing quarantaineplicht

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland heeft woensdag een plan teruggedraaid om vanaf 1 mei een einde te maken aan de verplichte quarantaine van mensen die besmet zijn met het coronavirus. Maandag had minister van Volksgezondheid Karl Lauterbach daartoe nog opgeroepen. Volgens de bestaande regels in Duitsland moeten mensen met een coronabesmetting minimaal zeven dagen in isolatie.

Lauterbach erkende dat hij maandag "een fout" had gemaakt. "Corona is geen verkoudheid", schreef Lauterbach op Twitter. "Dus moet er isolatie blijven bestaan ​​na een infectie. In opdracht van en gecontroleerd door gezondheidsfunctionarissen."

Lauterbachs oproep de quarantaineplicht te beëindigen was met verbazing ontvangen, aangezien het aantal besmettingen in Duitsland hoog blijft. Volgens officiële gegevens van gezondheidsdienst RKI zijn de afgelopen 24 uur ongeveer 215.000 nieuwe gevallen gemeld.

Vaccinatieplicht

Omdat de meeste gevallen mild zijn, zijn de ziekenhuizen tot nu toe niet overweldigd. Dat deed Duitsland de afgelopen weken besluiten de coronamaatregelen te versoepelen. Zo is het dragen van mondkapjes in winkels of scholen sinds kort niet meer verplicht.

Ook eerdere plannen voor een brede vaccinatieplicht zijn door het lage aantal ziekenhuisopnames wat verwaterd. Dinsdag werd bekend dat de Duitse regeringspartijen het erover eens zijn dat inwoners vanaf 60 jaar vanaf oktober verplicht moeten zijn ingeënt tegen Covid-19.

De sociaaldemocratische SPD, de Groenen en de liberale FDP maken volgens Duitse media het voorbehoud dat hun wetsvoorstel nog kan veranderen voordat het donderdag wordt ingediend. Mogelijk gaat de vaccinatieplicht toch gelden voor alle volwassenen, hoewel Lauterbach dit niet verwacht. "Ik geloof dat we het morgen eens kunnen worden over dit compromis voor verplichte vaccinatie", zei hij.

Meer uit Buitenland

Exitpolls: Jotova wint presidentsverkiezingen Bulgarije

SOFIA (ANP/AFP) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova heeft de tweede en beslissende ronde van de presidentsverkiezingen gewonnen, zo blijkt uit drie exitpolls. Zij kan rekenen op 50,7 tot 52,5 procent van de stemmen.

51 minuten geleden
Democratische senator Chris Murphy (53) in ziekenhuis na beroerte

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Chris Murphy (53) is opgenomen in het ziekenhuis vanwege een beroerte. Naar verwachting zal hij volledig herstellen, vertellen zijn medewerkers aan de politieke nieuwssite Politico.

53 minuten geleden
VN: meer dan 300.000 mensen op de vlucht in Jemen

ADEN (ANP) - Meer dan 300.000 mensen zijn in Jemen ontheemd geraakt sinds het geweld in het land weer is toegenomen. Door escalerende gevechten in het westen van het land zien veel burgers zich genoodzaakt te vluchten, ziet de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de VN.

2 uur geleden
Cartoonist krijgt 4 jaar cel in Marokko om beledigen koning

RABAT (ANP/AFP) - Een Marokkaanse rechtbank heeft een cartoonist veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens het "beledigen van de koning", zo laat zijn advocaat weten. De 22-jarige Yasser Mounbir had karikaturen van de Marokkaanse koning Mohammed VI gemaakt en deze op Instagram geplaatst. Hij kreeg ook een boete van 40.000 Marokkaanse dirham (ongeveer 3650 euro).

3 uur geleden
Senator Sullivan zal verkiezingsresultaat in Alaska accepteren

JUNEAU (ANP/RTR) - De Republikeinse senator Dan Sullivan heeft zondag tegen de zender CNN gezegd dat hij het resultaat van de verkiezingen van dinsdag zal accepteren. Ook al heeft zijn opponent "valsgespeeld" en is zij volgens hem "niet geschikt" om senator te worden namens de Amerikaanse staat Alaska. Sullivan hoopt dinsdag een derde termijn als senator te winnen.

3 uur geleden
Minderjarige opgepakt voor terreurdreiging Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een minderjarige opgepakt voor het dreigen met een grote terreuraanslag in Moskou. Rusland greep in nadat het informatie had ontvangen van de Verenigde Staten, melden Russische persbureaus.

4 uur geleden
Meer dan honderd agenten gewond geraakt bij rellen in Frankfurt

FRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.

5 uur geleden