Duitsland komt terug van plan afschaffing quarantaineplicht
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland heeft woensdag een plan teruggedraaid om vanaf 1 mei een einde te maken aan de verplichte quarantaine van mensen die besmet zijn met het coronavirus. Maandag had minister van Volksgezondheid Karl Lauterbach daartoe nog opgeroepen. Volgens de bestaande regels in Duitsland moeten mensen met een coronabesmetting minimaal zeven dagen in isolatie.
Lauterbach erkende dat hij maandag "een fout" had gemaakt. "Corona is geen verkoudheid", schreef Lauterbach op Twitter. "Dus moet er isolatie blijven bestaan na een infectie. In opdracht van en gecontroleerd door gezondheidsfunctionarissen."
Lauterbachs oproep de quarantaineplicht te beëindigen was met verbazing ontvangen, aangezien het aantal besmettingen in Duitsland hoog blijft. Volgens officiële gegevens van gezondheidsdienst RKI zijn de afgelopen 24 uur ongeveer 215.000 nieuwe gevallen gemeld.
Vaccinatieplicht
Omdat de meeste gevallen mild zijn, zijn de ziekenhuizen tot nu toe niet overweldigd. Dat deed Duitsland de afgelopen weken besluiten de coronamaatregelen te versoepelen. Zo is het dragen van mondkapjes in winkels of scholen sinds kort niet meer verplicht.
Ook eerdere plannen voor een brede vaccinatieplicht zijn door het lage aantal ziekenhuisopnames wat verwaterd. Dinsdag werd bekend dat de Duitse regeringspartijen het erover eens zijn dat inwoners vanaf 60 jaar vanaf oktober verplicht moeten zijn ingeënt tegen Covid-19.
De sociaaldemocratische SPD, de Groenen en de liberale FDP maken volgens Duitse media het voorbehoud dat hun wetsvoorstel nog kan veranderen voordat het donderdag wordt ingediend. Mogelijk gaat de vaccinatieplicht toch gelden voor alle volwassenen, hoewel Lauterbach dit niet verwacht. "Ik geloof dat we het morgen eens kunnen worden over dit compromis voor verplichte vaccinatie", zei hij.
Meer uit Buitenland
TIRANA (ANP/DPA) - Voor de derde dag op rij zijn in Albanië mensen de straat opgegaan uit onvrede met de regering en het onderwijsstelsel. In hoofdstad Tirana leidde dat opnieuw tot opstootjes met de politie. Ook in andere Albanese steden sloten donderdag mensen aan bij de demonstraties.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De door de VS gevangen genomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw zeggen onschuldig te zijn aan het samenspannen om Amerikaanse gevangenen te martelen. Deze nieuwe aanklacht werd recent toegevoegd aan een lopende strafzaak tegen Maduro.
2 uur geledenADEN (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben een raketaanval uitgevoerd op het presidentiële Al-Maashiq-paleis in Aden, dat dient als hoofdkwartier van de internationaal erkende overheid van Jemen. Volgens persbureau AFP zouden hierbij zeker vier doden zijn gevallen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis, Katie Zacharia, is volgens The Wall Street Journal nooit geslaagd voor het zogenoemde bar-examen in de VS. Toen president Donald Trump Zacharia aankondigde, noemde hij haar een advocaat. Sindsdien is twijfel ontstaan over of ze wel de juiste diploma's heeft.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden executie van Nidal Malik Hasan op 3 december wordt niet live uitgezonden. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De publieke executie werd vorige week door defensieminister Pete Hegseth aangekondigd. Dat leidde tot veel internationale kritiek. Trump zegt dat hij denkt dat het livestreamen een sterk afschrikmiddel zou zijn, maar "veel goede mensen zouden hem liever niet zien sterven".
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Het Zweedse parlement heeft niet ingestemd met de benoeming van de partijleider van de sociaaldemocraten, Magdalena Andersson, tot premier. Haar linkse blok won de verkiezingen vorige maand, maar het is nog niet gelukt om een coalitie te vormen.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - Het dodental door de overstromingen in Istanbul is opgelopen tot drie. Reddingswerkers zijn nog op zoek naar vier vermisten.
5 uur geleden