Duitsland komt terug van plan afschaffing quarantaineplicht
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland heeft woensdag een plan teruggedraaid om vanaf 1 mei een einde te maken aan de verplichte quarantaine van mensen die besmet zijn met het coronavirus. Maandag had minister van Volksgezondheid Karl Lauterbach daartoe nog opgeroepen. Volgens de bestaande regels in Duitsland moeten mensen met een coronabesmetting minimaal zeven dagen in isolatie.
Lauterbach erkende dat hij maandag "een fout" had gemaakt. "Corona is geen verkoudheid", schreef Lauterbach op Twitter. "Dus moet er isolatie blijven bestaan na een infectie. In opdracht van en gecontroleerd door gezondheidsfunctionarissen."
Lauterbachs oproep de quarantaineplicht te beëindigen was met verbazing ontvangen, aangezien het aantal besmettingen in Duitsland hoog blijft. Volgens officiële gegevens van gezondheidsdienst RKI zijn de afgelopen 24 uur ongeveer 215.000 nieuwe gevallen gemeld.
Vaccinatieplicht
Omdat de meeste gevallen mild zijn, zijn de ziekenhuizen tot nu toe niet overweldigd. Dat deed Duitsland de afgelopen weken besluiten de coronamaatregelen te versoepelen. Zo is het dragen van mondkapjes in winkels of scholen sinds kort niet meer verplicht.
Ook eerdere plannen voor een brede vaccinatieplicht zijn door het lage aantal ziekenhuisopnames wat verwaterd. Dinsdag werd bekend dat de Duitse regeringspartijen het erover eens zijn dat inwoners vanaf 60 jaar vanaf oktober verplicht moeten zijn ingeënt tegen Covid-19.
De sociaaldemocratische SPD, de Groenen en de liberale FDP maken volgens Duitse media het voorbehoud dat hun wetsvoorstel nog kan veranderen voordat het donderdag wordt ingediend. Mogelijk gaat de vaccinatieplicht toch gelden voor alle volwassenen, hoewel Lauterbach dit niet verwacht. "Ik geloof dat we het morgen eens kunnen worden over dit compromis voor verplichte vaccinatie", zei hij.
Meer uit Buitenland
ANTIGUA-GUATEMALA (ANP/AFP) - De Guatemalteekse autoriteiten hebben groot alarm afgekondigd naar aanleiding van de uitbarsting van de zeer actieve Volcán de Fuego. Er zijn al ongeveer duizend mensen uit dorpen geëvacueerd. De ruim 3760 meter hoge vulkaan begon maandag met het spuwen van as, rook, gas en vuur en langs de zuidoostelijke helling komen as en lava naar beneden.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn dit natuurbrandenseizoen al 402 mensen aangehouden in verband met onderzoek naar de oorzaak van branden. Dit zei de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Een deel van hen is in voorlopige hechtenis genomen. Het gaat om 36 volwassenen en 156 minderjarigen.
4 uur geledenCEUTA (ANP/AFP) - Het dodental na de plotselinge massale aankomst van migranten in Ceuta is opgelopen tot 75, meldt een afvaardiging van de Spaanse regering in de exclave. De lokale leider van Ceuta had het eerder over 88 lichamen, maar dat ging over een langere periode.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft een nieuw temperatuurrecord. In de hoofdstad Wenen werd het volgens een voorlopige meting van de nationale weerdienst dinsdag 40,8 graden, warmer dan ooit gemeten in het Alpenland. In het oosten van het land geldt code rood vanwege extreme hitte.
6 uur geledenPISA (ANP/DPA) - Inwoners van de Italiaanse stad Pisa werden dinsdag opgeschrikt door een aardbeving. Veel mensen vluchtten in paniek de straat op, melden de lokale autoriteiten. Er zijn geen gewonden of schade gemeld.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft vorige week 72.000 migranten geteld die het gebied van de exclave Ceuta waren binnengekomen, zegt minister Fernando Grande-Marlaska na overleg met zijn ambtgenoten uit de EU. Van die migranten zouden er 70.000 weer zijn vertrokken.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ministers uit de Europese Unie hebben tijdens een spoedoverleg over Ceuta benadrukt dat het belangrijk is om beter en eensgezinder te communiceren bij crises zoals die bij de Spaanse exclave van vorige week. Meerdere landen uitten kritiek op Spanje nadat tienduizenden migranten daar de grens waren overgestoken, maar Madrid beet daarna fel van zich af.
8 uur geleden