Duitsland komt met steunpakket van 400 miljoen voor Oekraïne
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland komt met een nieuw steunpakket voor Oekraïne in de strijd tegen Rusland. Het land maakt nog eens 400 miljoen euro vrij voor wapens en hulp, zei de minister van Defensie Boris Pistorius tegen het Duitse tabloid Bild.
"We leveren extra munitie", zei Pistorius een dag voorafgaand aan een bijeenkomst van bondgenoten van Oekraïne in het Duitse Ramstein. "Munitie is wat Oekraïne het meest nodig heeft in zijn defensieve strijd", maar Duitsland helpt ook met "gepantserde voertuigen en mijnopruimingssystemen." Verder stuurt Duitsland kleding en generatoren. "In totaal zal het pakket 400 miljoen euro waard zijn", aldus Pistorius.
Het pakket omvat geen Taurus-kruisraketten voor de lange afstand, een wapen waar Oekraïne om heeft gevraagd. De beslissing was "niet gemakkelijk", aldus de minister. "Een groot aantal politieke, juridische, militaire en technische aspecten moet worden opgehelderd."
Dinsdag komen vertegenwoordigers van tientallen landen bijeen op een Amerikaanse legerbasis in Ramstein om hun steun aan Oekraïne te coördineren. Pistorius moet de gesprekken zelf aan zich voorbij laten gaan, omdat hij besmet is met corona.
Meer uit Buitenland
BAMAKO (ANP/AFP) - Jihadisten hebben op meerdere plekken in Mali aanvallen uitgevoerd, meldt de Malinese krijgsmacht. Aanvallen werden onder meer gemeld in noordelijke steden en een gevangenis in Kenieroba, vlak bij de hoofdstad van het Afrikaanse land.
8 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne ontkent dat Rusland de belangrijke oostelijke stad Kostjantynivka heeft ingenomen. "Dit zijn wederom valse beweringen", meldt de generale staf.
58 minuten geledenLAMPEDUSA (ANP/AFP) - Paus Leo XIV is op bezoek op het Italiaanse eiland Lampedusa. Dat is een belangrijk toegangspunt voor migranten die de gevaarlijke overtocht vanuit Afrika wagen.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Het Australische Great Barrier Reef is toch nog niet op de UNESCO-lijst van bedreigd werelderfgoed gezet. Ondanks de zorgen van VN-onderzoekers dat het koraal er niet goed voor staat.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Russische olie-installaties bij Sint-Petersburg aangevallen met drones, melden de Russische lokale autoriteiten. Volgens de gouverneur was de stad het doelwit van een grootschalige aanval. Onder meer een lokale haven en olieterminal zouden zijn geraakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten passen evenementen rond het 250-jarig bestaan van het land aan vanwege de hitte. Zo is de jaarlijkse Independence Day-parade in Washington, die zaterdagochtend zou plaatsvinden, afgelast. Ook gaat het festivalterrein op de National Mall later open. Er worden zaterdag temperaturen boven de 40 graden verwacht.
2 uur geledenERFURT (ANP) - De Duitse politie heeft moeten ingrijpen bij grootschalige demonstraties die plaatsvinden in het Duitse Erfurt. Daar wordt zaterdag het partijcongres van het radicaal-rechtse AfD gehouden. Volgens regio-omroep MDR is het lokale AfD-kantoor aangevallen met vuurwerk en verfbommen. Hierbij zouden ook agenten gewond zijn geraakt.
4 uur geleden