Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland komt met groot steunpakket bij stroomkosten industrie

Duitsland komt met groot steunpakket bij stroomkosten industrie

BERLIJN (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering heeft donderdag een groot steunpakket gepresenteerd om de industrie de komende vijf jaar te helpen met hoge elektriciteitskosten. Daarbij gaat de belasting op stroom voor industriebedrijven sterk omlaag en krijgen energie-intensieve ondernemingen extra subsidie.

Het steunpakket is alleen al in 2024 goed voor een bedrag van 12 miljard euro. Met de maatregelen wil Berlijn de industrie helpen om internationaal beter de concurrentie aan te kunnen gaan. De Duitse industrie gaat gebukt onder hoge energiekosten en ook een zwakkere buitenlandse vraag. Dat zorgt voor flinke tegenwind voor de economie van Duitsland.

Door de oorlog in Oekraïne en het wegvallen van Russisch aardgas zijn de energiekosten in Duitsland hard gestegen. Inmiddels zijn ze wel gedaald, maar er wordt verwacht dat ze zeker tot 2027 op een verhoogd niveau blijven liggen. In dat jaar zouden grote offshore windprojecten in gebruik genomen worden, waardoor de prijzen dalen.

Onderhandelingen

Met name bedrijven in de chemie en staalindustrie worstelen met hoge energiekosten door het grote stroomverbruik. Het Duitse bedrijfsleven heeft geklaagd dat door die kosten de concurrentiepositie van Duitsland wordt ondermijnd.

Bondskanselier Olaf Scholz noemde het steunpakket "zeer goed nieuws". In de Duitse regeringscoalitie waren maandenlang onderhandelingen over hoe het steunpakket eruit zou moeten zien.

Minister van Economische Zaken Robert Habeck zei dat het belangrijk is dat concurrentiekracht van de industrie wordt gesteund. In Nederland is er juist een oproep om energiesubsidies voor grootverbruikers af te bouwen.

Meer uit Financieel

NVM aan overheid: pak problemen informatie funderingsrisico's aan

UTRECHT (ANP) - Huiseigenaren dreigen de dupe te worden van de problemen rond de nieuwe manier waarop ze worden geïnformeerd over de funderingsrisico's van hun woning. Als de overheid geen regie neemt om de problemen op te lossen, "dreigt een situatie waarin woonconsumenten klem komen te zitten tussen onduidelijke risico-inschattingen, beperkte onderzoekscapaciteit en onzekerheid bij financiering", stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).

7 minuten geleden
Eigenaar Doritos en Lay's verkoopt meer snacks na prijsverlaging

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - PepsiCo, moederbedrijf van Doritos en Lay's, heeft weer meer snacks verkocht, blijkt uit de kwartaalcijfers van het bedrijf. Het aantal verkopen in de snackdivisie bij de Amerikaanse multinational was in de afgelopen kwartalen juist dalende. Topman Ramon Laguarta spreekt van een "opmerkelijke verbetering" in de verkoop van gemaksvoedsel als geheel.

9 minuten geleden
FT: Brussel wil soepelere regels voor fusies

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil fusies binnen de EU eerder goedkeuren als ze de Europese markt verder vooruithelpen. Dat meldt de Financial Times op basis van richtlijnen voor fusies die de Europese Commissie binnenkort mogelijk gaat herzien.

55 minuten geleden
Iranoorlog doet groei koopkracht teniet, raamt CPB

DEN HAAG (ANP) - Door de Iranoorlog gaan Nederlanders er dit jaar in doorsnee waarschijnlijk niet op vooruit in hun portemonnee. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau in een nieuwe analyse van de gevolgen van het conflict, dat voor een sterke stijging van de olie- en gasprijzen heeft gezorgd.

1 uur geleden
Brussel wil dat Google data deelt met andere zoekmachines

BRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Commissie wil dat Google andere zoekmachines toegang geeft tot de zoekdata van Google. Dat is een van de maatregelen die Brussel voorstelt zodat het bedrijf voldoet aan de Digital Markets Act. Volgens Google brengt het de privacy van mensen in gevaar.

1 uur geleden
Bakfietsmerk Babboe weer op de markt na terugroepactie

HEERENVEEN (ANP) - Bakfietsen van het merk Babboe komen weer op de markt. Dat meldt moederbedrijf Accell donderdag. Babboe moest in 2024 op last van Nederlandse autoriteiten stoppen met de verkoop van zijn bakfietsen en tal van verkochte fietsen terugroepen in verschillende landen, omdat veel modellen onveilig bleken.

1 uur geleden
NVM vreest minder nieuwbouw door veranderende voorrang stroomnet

UTRECHT (ANP) - De NVM vreest dat mogelijk minder huizen worden gebouwd als de voorrangregels voor een aansluiting op het volle stroomnet later dit jaar veranderen. Nu kunnen woningbouwprojecten nog prioriteit krijgen over de aanvragen van sommige andere sectoren. Maar bouwers kunnen door onzekerheid over welke projecten straks nog maatschappelijke prioriteit krijgen in een bepaalde regio, besluiten om minder nieuwe huizen te bouwen.

2 uur geleden