Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland komt met groot steunpakket bij stroomkosten industrie

Duitsland komt met groot steunpakket bij stroomkosten industrie

BERLIJN (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering heeft donderdag een groot steunpakket gepresenteerd om de industrie de komende vijf jaar te helpen met hoge elektriciteitskosten. Daarbij gaat de belasting op stroom voor industriebedrijven sterk omlaag en krijgen energie-intensieve ondernemingen extra subsidie.

Het steunpakket is alleen al in 2024 goed voor een bedrag van 12 miljard euro. Met de maatregelen wil Berlijn de industrie helpen om internationaal beter de concurrentie aan te kunnen gaan. De Duitse industrie gaat gebukt onder hoge energiekosten en ook een zwakkere buitenlandse vraag. Dat zorgt voor flinke tegenwind voor de economie van Duitsland.

Door de oorlog in Oekraïne en het wegvallen van Russisch aardgas zijn de energiekosten in Duitsland hard gestegen. Inmiddels zijn ze wel gedaald, maar er wordt verwacht dat ze zeker tot 2027 op een verhoogd niveau blijven liggen. In dat jaar zouden grote offshore windprojecten in gebruik genomen worden, waardoor de prijzen dalen.

Onderhandelingen

Met name bedrijven in de chemie en staalindustrie worstelen met hoge energiekosten door het grote stroomverbruik. Het Duitse bedrijfsleven heeft geklaagd dat door die kosten de concurrentiepositie van Duitsland wordt ondermijnd.

Bondskanselier Olaf Scholz noemde het steunpakket "zeer goed nieuws". In de Duitse regeringscoalitie waren maandenlang onderhandelingen over hoe het steunpakket eruit zou moeten zien.

Minister van Economische Zaken Robert Habeck zei dat het belangrijk is dat concurrentiekracht van de industrie wordt gesteund. In Nederland is er juist een oproep om energiesubsidies voor grootverbruikers af te bouwen.

Meer uit Financieel

Trump uit twijfels over overname Warner Bros. door Netflix

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.

1 uur geleden
Magnum-topman vindt dat oprichter Ben & Jerry's moet loslaten

LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).

18 uur geleden
Macron dreigt China met heffingen om handelsoverschot met EU

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.

18 uur geleden
Indiase toezichthouder eist uitleg Elbers voor chaos bij IndiGo

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.

22 uur geleden
Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

1 dag geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

1 dag geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

1 dag geleden