Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland komt met energiesteunpakket van 54 miljard euro

Duitsland komt met energiesteunpakket van 54 miljard euro

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland voert volgend jaar een plafond in voor gas- en elektriciteitsprijzen voor bedrijven en huishoudens. Daarmee probeert de grootste economie van Europa de gevolgen binnen de perken te houden van het wegvallen van gasleveranties door Rusland. Het pakket maatregelen, dat op 1 maart in werking moet treden, kost bij elkaar 54 miljard euro.

De subsidies zullen met terugwerkende kracht worden betaald voor januari en februari. Gasverbruikers zullen ook een eenmalige overheidssubsidie ontvangen voor december, zeiden regeringsfunctionarissen. Energiebedrijven zullen deels garant staan voor de kosten, via hogere belastingen op overwinsten die het gevolg zijn van de hogere energieprijzen. De extra belasting zal naar verluidt 2 miljard euro opleveren voor de Duitse schatkist. Veel bedrijven hebben gewaarschuwd dat de belasting, die met terugwerkende kracht tot september zal worden opgelegd, gevolgen kan hebben voor investeringen in de sector.

Duitsland is het epicentrum van de Europese energiecrisis. De sterke Duitse afhankelijkheid van Rusland werd pijnlijk duidelijk toen het Kremlin de gasleveringen verminderde. Dit was een vergelding voor de sancties tegen Moskou vanwege de oorlog in Oekraïne. De regering van bondskanselier Olaf Scholz heeft een reeks stappen ondernomen om gasleveringen veilig te stellen en zo de winter door te komen.

Voor particuliere huishoudens worden de gasprijzen beperkt tot 12 cent per kilowattuur voor 80 procent van het verbruik, op basis van het verbruik van vorig jaar. Voor industriële verbruikers wordt 70 procent van het gasverbruik gesubsidieerd. De elektriciteitsprijzen worden beperkt tot 40 cent per kilowattuur.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

2 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

3 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

4 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

4 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

5 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

7 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

7 uur geleden