Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland is somberder over economie en voorspelt krimp in 2024

Duitsland is somberder over economie en voorspelt krimp in 2024

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering is somberder geworden over de economie. De regering in Berlijn voorspelt in een nieuwe raming 0,2 procent economische krimp in 2024, terwijl eerder de verwachting was dat de grootste economie van Europa zou groeien.

Het Duitse ministerie van Economische Zaken gaf in april nog de prognose dat het bruto binnenlands product dit jaar met 0,3 procent zou stijgen. Maar handelsspanningen, hoge rentelasten en een "moeilijkere concurrentiepositie" zorgen voor een verslechterd beeld in de tweede jaarhelft.

In 2025 kan de economie weer aantrekken, denkt het ministerie. Hoe snel en sterk het herstel zal zijn, hangt volgens economieminister Robert Habeck af van de mate waarin de regeringscoalitie van sociaaldemocraten, groenen en liberalen haar plannen voor groei kan invoeren.

De coalitie onder leiding van bondskanselier Scholz werd het in juli eens over die groei-initiatieven. Die bestaan onder andere uit het stimuleren van private en publieke investeringen en het gebruik van groene energie. Daarnaast wil Habeck minder bureaucratie, onder andere bij het toezicht op dataverwerking.

Meer uit Financieel

Arbeidsinspectie: nachtwerk op het spoor moet veiliger

DEN HAAG (ANP) - Er is te weinig aandacht voor de veiligheid bij nachtwerk op het Nederlandse spoor, constateert de Arbeidsinspectie. De inspectie ziet meerdere verbeterpunten, werd dinsdag naar buiten gebracht.

14 minuten geleden
Uitzendkrachten draaiden voor het vierde jaar op rij minder uren

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendkrachten in Nederland hebben vorig jaar opnieuw minder uren gedraaid dan een jaar eerder, meldt uitzendbrancheorganisatie ABU. Het is voor het vierde jaar op rij dat het aantal uren in de uitzendbranche is teruggelopen. Volgens de branche zorgen wet- en regelgeving ervoor dat uitzendwerk minder flexibel en duurder is geworden.

27 minuten geleden
VN-bureau: wereldwijd toerisme naar recordniveau in 2025

MADRID (ANP/AFP) - Het wereldwijde toerisme heeft vorig jaar een nieuw recordniveau bereikt. Volgens het toerismebureau van de Verenigde Naties kwamen in 2025 meer dan 1,5 miljard internationale vakantiegangers aan op hun plaats van bestemming. Een jaar eerder werd met 1,4 miljard eveneens een record bereikt, aldus UN Tourism.

29 minuten geleden
Familie De Leeuw verkoopt bedrijf achter Bruna aan consortium

RIJEN (ANP) - Oprichtersfamilie De Leeuw verkoopt Audax, het moederbedrijf van winkelketens Bruna en ReadShop, aan Lector Capital, een consortium van investeerders en ondernemers. Daarmee komt er volgens de onderneming een einde aan een onzekere periode van meer dan drie jaar waarin Audax kampte met in de coronatijd opgebouwde schulden.

46 minuten geleden
Eurocommissaris: tegenheffingen VS kunnen snel worden ingevoerd

BRUSSEL (ANP) - Europese tegenheffingen tegen de Verenigde Staten kunnen snel worden ingevoerd, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Financiƫn in Brussel. Er ligt al een pakket klaar ter waarde van 93 miljard euro.

1 uur geleden
Autofabrikant Renault bouwt mee aan Franse militaire drones

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault gaat helpen bij het opzetten van een militaire drone-industrie, meldt het bedrijf. De Franse autofabrikant zegt daarmee in te gaan op een verzoek van het Franse ministerie van Defensie.

1 uur geleden
Kleinere banken verleiden spaarders met hogere depositorente

EINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.

2 uur geleden