Duitsland is somberder over economie en voorspelt krimp in 2024
BERLIJN (ANP) - De Duitse regering is somberder geworden over de economie. De regering in Berlijn voorspelt in een nieuwe raming 0,2 procent economische krimp in 2024, terwijl eerder de verwachting was dat de grootste economie van Europa zou groeien.
Het Duitse ministerie van Economische Zaken gaf in april nog de prognose dat het bruto binnenlands product dit jaar met 0,3 procent zou stijgen. Maar handelsspanningen, hoge rentelasten en een "moeilijkere concurrentiepositie" zorgen voor een verslechterd beeld in de tweede jaarhelft.
In 2025 kan de economie weer aantrekken, denkt het ministerie. Hoe snel en sterk het herstel zal zijn, hangt volgens economieminister Robert Habeck af van de mate waarin de regeringscoalitie van sociaaldemocraten, groenen en liberalen haar plannen voor groei kan invoeren.
De coalitie onder leiding van bondskanselier Scholz werd het in juli eens over die groei-initiatieven. Die bestaan onder andere uit het stimuleren van private en publieke investeringen en het gebruik van groene energie. Daarnaast wil Habeck minder bureaucratie, onder andere bij het toezicht op dataverwerking.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Revolut gaat in Nederland telefoonabonnementen aanbieden. Klanten van de bank kunnen binnenkort vanuit hun bankapp een mobiel abonnement afsluiten voor data, bellen en sms'en. De bank is naar eigen zeggen de eerste financiële speler in Nederland die een volwaardige telecomdienst aanbiedt.
3 minuten geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.
13 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
14 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.
14 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.
15 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
18 uur geleden