Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland importeert meer vuurwerk na verkoopverbod om corona

Duitsland importeert meer vuurwerk na verkoopverbod om corona

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft in de eerste drie kwartalen van dit jaar meer vuurwerk geïmporteerd dan in dezelfde periode vorig jaar, meldt het federale statistiekbureau. Het gaat bijvoorbeeld om vuurpijlen en rotjes. Veel Nederlanders kopen vuurwerk over de grens met Duitsland voor oud en nieuw.

In de eerste drie kwartalen van dit jaar kwam in totaal 25.900 ton vuurwerk Duitsland binnen. Dat is 6,8 procent meer dan in dezelfde kwartalen vorig jaar, maar minder dan in het laatste jaar voor de coronapandemie. In 2019 werd 29.800 ton vuurwerk geïmporteerd.

Van alle vuurpijlen en rotjes komt 99 procent uit China, zegt het statistiekbureau. Dat verwacht dat in het laatste kwartaal nog meer vuurwerk wordt ingevoerd.

Tijdens de coronapandemie gold in Duitsland een vuurwerkverbod om te voorkomen dat ziekenhuizen voller raakten. Vorig jaar was het eerste jaar zonder vuurwerkverbod. Toen waren de verkopen al flink gestegen.

Meer uit Financieel

Damrak verwacht meer beursgangen ondanks geopolitieke spanningen

AMSTERDAM (ANP) - Uitbater Euronext rekent dit jaar op meer beursgangen in Amsterdam, ondanks de aanhoudende geopolitieke onrust. De door de Amerikaanse president Donald Trump gestarte handelsoorlog zorgde vorig jaar nog voor een wederom mager aantal nieuwe noteringen, maar daar zullen bedrijven zich in 2026 minder door laten leiden. Dat zegt directeur René van Vlerken van de Amsterdamse beurs in een interview met het ANP.

15 minuten geleden
Nederlandse bedrijven investeren ruim 4 procent minder

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in november afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 4,1 procent minder vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een kleine toename van de investeringen van 0,3 procent in oktober en een stijging van 3,2 procent in september.

23 minuten geleden
Lufthansa vliegt tot eind maart niet meer op Teheran om onrust

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft besloten langere tijd niet op de Iraanse hoofdstad Teheran te vliegen. Lufthansa heeft de vluchten nu opgeschort tot en met 29 maart, meldt een woordvoerster. Ook blijft de luchtvaartmaatschappij het luchtruim boven Iran mijden.

5 uur geleden
World Economic Forum in Davos begonnen met openingsconcert

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.

8 uur geleden
Kunstmestproducent OCI mag van rechter voorlopig niet fuseren

AMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.

10 uur geleden
Ministers eurolanden dragen Kroaat voor als vicepresident ECB

BRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.

11 uur geleden
ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.

12 uur geleden