Duitsland importeert meer vuurwerk na verkoopverbod om corona
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft in de eerste drie kwartalen van dit jaar meer vuurwerk geïmporteerd dan in dezelfde periode vorig jaar, meldt het federale statistiekbureau. Het gaat bijvoorbeeld om vuurpijlen en rotjes. Veel Nederlanders kopen vuurwerk over de grens met Duitsland voor oud en nieuw.
In de eerste drie kwartalen van dit jaar kwam in totaal 25.900 ton vuurwerk Duitsland binnen. Dat is 6,8 procent meer dan in dezelfde kwartalen vorig jaar, maar minder dan in het laatste jaar voor de coronapandemie. In 2019 werd 29.800 ton vuurwerk geïmporteerd.
Van alle vuurpijlen en rotjes komt 99 procent uit China, zegt het statistiekbureau. Dat verwacht dat in het laatste kwartaal nog meer vuurwerk wordt ingevoerd.
Tijdens de coronapandemie gold in Duitsland een vuurwerkverbod om te voorkomen dat ziekenhuizen voller raakten. Vorig jaar was het eerste jaar zonder vuurwerkverbod. Toen waren de verkopen al flink gestegen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.
3 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
8 uur geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
8 uur geleden