Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland houdt topbijeenkomst om toekomst staalindustrie

Duitsland houdt topbijeenkomst om toekomst staalindustrie

DUISBURG (ANP/DPA) - De Duitse staalindustrie houdt maandag een topbijeenkomst over de toekomst van de staalproductie in het land. Op die top in de stad Duisburg geeft ook minister van Economische Zaken Robert Habeck een toespraak. Op de agenda staan verder gesprekken over verduurzaming van de Duitse staalsector.

De bijeenkomst wordt bijgewoond door meer dan vierhonderd mensen, onder wie vertegenwoordigers van de Duitse staalbrancheorganisatie en de grote vakbond IG Metall. Verder zullen naar verwachting ongeveer 1500 werknemers van tientallen staalbedrijven een rally houden buiten de conferentielocatie.

De staalproductie in Duitsland zou goed zijn voor ongeveer 7 procent van de uitstoot van broeikasgassen door het land. Nieuwe technologieën waaronder waterstof kunnen helpen om die uitstoot omlaag te krijgen, net als de overstap naar duurzame energiebronnen. Grote Duitse staalbedrijven zijn onder meer Thyssenkrupp en Salzgitter.

IG Metall heeft al gezegd dat staalbedrijven een duidelijk signaal moeten geven dat ze zijn toegewijd aan Duitsland als productielocatie en dat ze investeringen moeten doen in binnenlandse fabrieken. Ook wil de bond dat de overheid zorgt voor een betrouwbaar investeringsklimaat. Duitse staalbedrijven klagen over de hoge energiekosten en hebben al gewaarschuwd dat productie naar andere landen kan worden verplaatst of verminderd kan worden.

Meer uit Financieel

Franse bankpresident: land dreigt in gevarenzone te komen

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.

48 minuten geleden
AEX opent licht lager en beweegt van de 1000-puntengrens af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.

49 minuten geleden
Eurostar vervoert voor het eerst ruim 20 miljoen reizigers

LONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.

1 uur geleden
Reuters: China houdt nu zelf hoogwaardige AI-chips uit VS tegen

BEIJING (ANP) - China ontmoedigt lokale bedrijven nu zelf om hoogwaardige AI-chips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Autoriteiten hebben deze week tegen douanepersoneel gezegd dat de H200-chips het land niet in mogen. De overheid raadt bedrijven af de chips te kopen, tenzij dit noodzakelijk is, melden bronnen aan persbureau Reuters. "De bewoording is zo streng dat het in feite neerkomt op een verbod", zegt een van hen.

1 uur geleden
Handelsoverschot China groeit ondanks dalende export naar VS

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese handelsoverschot blijft groeien en is aan het eind van 2025 op een recordhoogte van 1,2 biljoen dollar uitgekomen. Dat terwijl de export naar de VS verder daalt. China richt zich nadrukkelijk op de rest van de wereld.

1 uur geleden
Export groeit opnieuw, import kent grootste stijging in jaren

DEN HAAG (ANP) - Nederland exporteerde in november opnieuw een stuk meer goederen dan een jaar eerder. De groei van 4,7 procent is wel iets lager dan de 5,7 procent van oktober, maar wel weer hoger dan in de zes maanden daarvoor. Vooral transportmiddelen en machines gingen vaker naar het buitenland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
Steeds grotere rol AI bij plannen van vakanties

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.

6 uur geleden