Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland houdt topbijeenkomst om toekomst staalindustrie

Duitsland houdt topbijeenkomst om toekomst staalindustrie

DUISBURG (ANP/DPA) - De Duitse staalindustrie houdt maandag een topbijeenkomst over de toekomst van de staalproductie in het land. Op die top in de stad Duisburg geeft ook minister van Economische Zaken Robert Habeck een toespraak. Op de agenda staan verder gesprekken over verduurzaming van de Duitse staalsector.

De bijeenkomst wordt bijgewoond door meer dan vierhonderd mensen, onder wie vertegenwoordigers van de Duitse staalbrancheorganisatie en de grote vakbond IG Metall. Verder zullen naar verwachting ongeveer 1500 werknemers van tientallen staalbedrijven een rally houden buiten de conferentielocatie.

De staalproductie in Duitsland zou goed zijn voor ongeveer 7 procent van de uitstoot van broeikasgassen door het land. Nieuwe technologieën waaronder waterstof kunnen helpen om die uitstoot omlaag te krijgen, net als de overstap naar duurzame energiebronnen. Grote Duitse staalbedrijven zijn onder meer Thyssenkrupp en Salzgitter.

IG Metall heeft al gezegd dat staalbedrijven een duidelijk signaal moeten geven dat ze zijn toegewijd aan Duitsland als productielocatie en dat ze investeringen moeten doen in binnenlandse fabrieken. Ook wil de bond dat de overheid zorgt voor een betrouwbaar investeringsklimaat. Duitse staalbedrijven klagen over de hoge energiekosten en hebben al gewaarschuwd dat productie naar andere landen kan worden verplaatst of verminderd kan worden.

Meer uit Financieel

Rederij MSC staakt scheepvaart uit Golfregio tijdelijk om oorlog

GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.

1 uur geleden
Beleggers juichen na uitspraak Trump over naderend einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.

1 uur geleden
Eurogroep: EU moet voorbereid zijn op lange periode instabiliteit

BRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.

1 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten verder op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.

3 uur geleden
Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

4 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

4 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

5 uur geleden