Duitsland houdt topbijeenkomst om toekomst staalindustrie
DUISBURG (ANP/DPA) - De Duitse staalindustrie houdt maandag een topbijeenkomst over de toekomst van de staalproductie in het land. Op die top in de stad Duisburg geeft ook minister van Economische Zaken Robert Habeck een toespraak. Op de agenda staan verder gesprekken over verduurzaming van de Duitse staalsector.
De bijeenkomst wordt bijgewoond door meer dan vierhonderd mensen, onder wie vertegenwoordigers van de Duitse staalbrancheorganisatie en de grote vakbond IG Metall. Verder zullen naar verwachting ongeveer 1500 werknemers van tientallen staalbedrijven een rally houden buiten de conferentielocatie.
De staalproductie in Duitsland zou goed zijn voor ongeveer 7 procent van de uitstoot van broeikasgassen door het land. Nieuwe technologieën waaronder waterstof kunnen helpen om die uitstoot omlaag te krijgen, net als de overstap naar duurzame energiebronnen. Grote Duitse staalbedrijven zijn onder meer Thyssenkrupp en Salzgitter.
IG Metall heeft al gezegd dat staalbedrijven een duidelijk signaal moeten geven dat ze zijn toegewijd aan Duitsland als productielocatie en dat ze investeringen moeten doen in binnenlandse fabrieken. Ook wil de bond dat de overheid zorgt voor een betrouwbaar investeringsklimaat. Duitse staalbedrijven klagen over de hoge energiekosten en hebben al gewaarschuwd dat productie naar andere landen kan worden verplaatst of verminderd kan worden.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.
49 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Europese landen invoerheffingen van 100 procent op te leggen als die een belasting op digitale diensten van Amerikaanse techbedrijven invoeren. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft een nieuwe raad van toezicht. De Bondsraad van FNV heeft vrijdag ingestemd met die nieuwe raad, die daardoor direct van start kan gaan. Met die stap neemt ook de huidige raad van toezicht, onder wie de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts, rond 1 juli afscheid.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies gesloten. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden bij de dalers op het Damrak. Ook Shell was een verliezer door een daling van de olieprijzen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag overwegend met verlies aan de handelsdag begonnen. Een uitverkoop van techaandelen zorgde voor minnen op Wall Street. Techbeurs Nasdaq is daarmee mogelijk op weg naar de vijfde dag met verlies op rij. Beleggers lijken bezorgd over aangekondigde prijsstijgingen van Apple en Microsoft. Ook drukt het nieuws dat OpenAI zijn beursgang mogelijk uitstelt tot volgend jaar het sentiment.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Roland Boekhout van ASN Bank is de nieuwe voorzitter van de Duits-Nederlandse Handelskamer (DNHK). Hij volgt Eva van Pelt op, die het voorzitterschap na haar termijn van drie jaar overdraagt en vicevoorzitter wordt. DNHK ondersteunt de Nederlands-Duitse zakelijke betrekkingen. Duitsland is de belangrijkste handelspartner van Nederland.
12 uur geleden