Duitsland houdt topbijeenkomst om toekomst staalindustrie
DUISBURG (ANP/DPA) - De Duitse staalindustrie houdt maandag een topbijeenkomst over de toekomst van de staalproductie in het land. Op die top in de stad Duisburg geeft ook minister van Economische Zaken Robert Habeck een toespraak. Op de agenda staan verder gesprekken over verduurzaming van de Duitse staalsector.
De bijeenkomst wordt bijgewoond door meer dan vierhonderd mensen, onder wie vertegenwoordigers van de Duitse staalbrancheorganisatie en de grote vakbond IG Metall. Verder zullen naar verwachting ongeveer 1500 werknemers van tientallen staalbedrijven een rally houden buiten de conferentielocatie.
De staalproductie in Duitsland zou goed zijn voor ongeveer 7 procent van de uitstoot van broeikasgassen door het land. Nieuwe technologieën waaronder waterstof kunnen helpen om die uitstoot omlaag te krijgen, net als de overstap naar duurzame energiebronnen. Grote Duitse staalbedrijven zijn onder meer Thyssenkrupp en Salzgitter.
IG Metall heeft al gezegd dat staalbedrijven een duidelijk signaal moeten geven dat ze zijn toegewijd aan Duitsland als productielocatie en dat ze investeringen moeten doen in binnenlandse fabrieken. Ook wil de bond dat de overheid zorgt voor een betrouwbaar investeringsklimaat. Duitse staalbedrijven klagen over de hoge energiekosten en hebben al gewaarschuwd dat productie naar andere landen kan worden verplaatst of verminderd kan worden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
12 uur geleden