Duitsland houdt topbijeenkomst om toekomst staalindustrie
DUISBURG (ANP/DPA) - De Duitse staalindustrie houdt maandag een topbijeenkomst over de toekomst van de staalproductie in het land. Op die top in de stad Duisburg geeft ook minister van Economische Zaken Robert Habeck een toespraak. Op de agenda staan verder gesprekken over verduurzaming van de Duitse staalsector.
De bijeenkomst wordt bijgewoond door meer dan vierhonderd mensen, onder wie vertegenwoordigers van de Duitse staalbrancheorganisatie en de grote vakbond IG Metall. Verder zullen naar verwachting ongeveer 1500 werknemers van tientallen staalbedrijven een rally houden buiten de conferentielocatie.
De staalproductie in Duitsland zou goed zijn voor ongeveer 7 procent van de uitstoot van broeikasgassen door het land. Nieuwe technologieën waaronder waterstof kunnen helpen om die uitstoot omlaag te krijgen, net als de overstap naar duurzame energiebronnen. Grote Duitse staalbedrijven zijn onder meer Thyssenkrupp en Salzgitter.
IG Metall heeft al gezegd dat staalbedrijven een duidelijk signaal moeten geven dat ze zijn toegewijd aan Duitsland als productielocatie en dat ze investeringen moeten doen in binnenlandse fabrieken. Ook wil de bond dat de overheid zorgt voor een betrouwbaar investeringsklimaat. Duitse staalbedrijven klagen over de hoge energiekosten en hebben al gewaarschuwd dat productie naar andere landen kan worden verplaatst of verminderd kan worden.
Meer uit Financieel
DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.
30 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Voorzitter Kyriakos Pierrakakis van de Eurogroep erkent dat er sprake is van "stagflatoire druk", maar voegt daar meteen aan toe dat Europa veerkrachtig is. "De groeiprognoses zijn naar beneden bijgesteld en de inflatieprognoses naar boven, maar we bevinden ons nog steeds in een positieve groeizone", zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk overweegt mogelijk een winstbelasting in te voeren voor bedrijven die profiteren van de flink gestegen energieprijzen door de Iranoorlog. Dat heeft de Franse minister van Financiën vrijdag gezegd.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.
1 uur geleden