Duitsland hoopt op Sané in cruciaal WK-duel met Spanje
DOHA (ANP) - Bondscoach Hansi Flick weet nog niet of hij zondagavond een beroep kan doen op Leroy Sané tijdens het cruciale groepsduel met Spanje op het WK in Qatar. "Positief is dat hij weer kan trainen na een knieblessure", zei hij over de vleugelaanvaller van Bayern München. "Maar ik neem pas zondagochtend een beslissing over hem."
De Duitsers kunnen een fitte Sané goed gebruiken, want de ploeg van Flick moet na het verloren duel met Japan (2-1) tegen Spanje voorkomen dat het voor de tweede keer op rij al na de groepsfase afscheid moet nemen van een WK. De viervoudig wereldkampioen heeft weleens betere tijden gekend, want Duitsland werd op het laatste EK al in de achtste finales uitgeschakeld.
Het gaat veel over randzaken bij Duitsland op het WK. Manuel Neuer mocht net als Virgil van Dijk de OneLove-aanvoerdersband niet dragen en Flick verscheen zaterdag zonder een speler naast zich op de persconferentie. De Duitse ploeg slaapt tijdens het WK in Al-Shamal, ruim een uur rijden van Doha. Maar de FIFA eist dat alle afsluitende persconferenties in Doha worden gehouden. "Dat hebben we maar te accepteren", mopperde Flick. "Zoals we hier zoveel moeten accepteren. Maar ik ga voor zo'n belangrijk duel geen speler drie uur in een auto laten zitten."
Spanje
"Maar de focus moet nu op voetbal en onze tegenstander Spanje liggen", zei de Duitse bondscoach, die Joachim Löw na het laatste EK opvolgde. "Zij hebben een talentvolle ploeg. Wat betreft het opleiden van spelers kunnen we een voorbeeld aan Spanje nemen."
Spanje declasseerde Costa Rica in het eerste duel op het WK (7-0). Als Japan zondag ook van Costa Rica wint, heeft Duitsland een zege op Spanje nodig om de kansen op een plek in de achtste finales in eigen hand te houden. Spanje was twee jaar geleden in de Nations League nog met 6-0 te sterk voor Duitsland. "Maar als we met durf en geloof spelen, dan hebben we zeker een kans op een goed resultaat", besloot Flick.
De wedstrijd tussen de wereldkampioenen van 2010 en 2014 staat onder leiding van scheidsrechter Danny Makkelie. Pol van Boekel, de videoscheidsrechter van dienst, kreeg de afgelopen dagen veel aandacht in Spaanse media. Hij was eerder dit seizoen de VAR bij de duels van FC Barcelona met Internazionale en Bayern München in de Champions League. Volgens FC Barcelona nam hij een reeks foutieve beslissingen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
52 minuten geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.
5 uur geleden