Duitsland hoopt op Sané in cruciaal WK-duel met Spanje
DOHA (ANP) - Bondscoach Hansi Flick weet nog niet of hij zondagavond een beroep kan doen op Leroy Sané tijdens het cruciale groepsduel met Spanje op het WK in Qatar. "Positief is dat hij weer kan trainen na een knieblessure", zei hij over de vleugelaanvaller van Bayern München. "Maar ik neem pas zondagochtend een beslissing over hem."
De Duitsers kunnen een fitte Sané goed gebruiken, want de ploeg van Flick moet na het verloren duel met Japan (2-1) tegen Spanje voorkomen dat het voor de tweede keer op rij al na de groepsfase afscheid moet nemen van een WK. De viervoudig wereldkampioen heeft weleens betere tijden gekend, want Duitsland werd op het laatste EK al in de achtste finales uitgeschakeld.
Het gaat veel over randzaken bij Duitsland op het WK. Manuel Neuer mocht net als Virgil van Dijk de OneLove-aanvoerdersband niet dragen en Flick verscheen zaterdag zonder een speler naast zich op de persconferentie. De Duitse ploeg slaapt tijdens het WK in Al-Shamal, ruim een uur rijden van Doha. Maar de FIFA eist dat alle afsluitende persconferenties in Doha worden gehouden. "Dat hebben we maar te accepteren", mopperde Flick. "Zoals we hier zoveel moeten accepteren. Maar ik ga voor zo'n belangrijk duel geen speler drie uur in een auto laten zitten."
Spanje
"Maar de focus moet nu op voetbal en onze tegenstander Spanje liggen", zei de Duitse bondscoach, die Joachim Löw na het laatste EK opvolgde. "Zij hebben een talentvolle ploeg. Wat betreft het opleiden van spelers kunnen we een voorbeeld aan Spanje nemen."
Spanje declasseerde Costa Rica in het eerste duel op het WK (7-0). Als Japan zondag ook van Costa Rica wint, heeft Duitsland een zege op Spanje nodig om de kansen op een plek in de achtste finales in eigen hand te houden. Spanje was twee jaar geleden in de Nations League nog met 6-0 te sterk voor Duitsland. "Maar als we met durf en geloof spelen, dan hebben we zeker een kans op een goed resultaat", besloot Flick.
De wedstrijd tussen de wereldkampioenen van 2010 en 2014 staat onder leiding van scheidsrechter Danny Makkelie. Pol van Boekel, de videoscheidsrechter van dienst, kreeg de afgelopen dagen veel aandacht in Spaanse media. Hij was eerder dit seizoen de VAR bij de duels van FC Barcelona met Internazionale en Bayern München in de Champions League. Volgens FC Barcelona nam hij een reeks foutieve beslissingen.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
13 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
14 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
15 uur geleden