Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland hoopt op Sané in cruciaal WK-duel met Spanje

Duitsland hoopt op Sané in cruciaal WK-duel met Spanje

DOHA (ANP) - Bondscoach Hansi Flick weet nog niet of hij zondagavond een beroep kan doen op Leroy Sané tijdens het cruciale groepsduel met Spanje op het WK in Qatar. "Positief is dat hij weer kan trainen na een knieblessure", zei hij over de vleugelaanvaller van Bayern München. "Maar ik neem pas zondagochtend een beslissing over hem."

De Duitsers kunnen een fitte Sané goed gebruiken, want de ploeg van Flick moet na het verloren duel met Japan (2-1) tegen Spanje voorkomen dat het voor de tweede keer op rij al na de groepsfase afscheid moet nemen van een WK. De viervoudig wereldkampioen heeft weleens betere tijden gekend, want Duitsland werd op het laatste EK al in de achtste finales uitgeschakeld.

Het gaat veel over randzaken bij Duitsland op het WK. Manuel Neuer mocht net als Virgil van Dijk de OneLove-aanvoerdersband niet dragen en Flick verscheen zaterdag zonder een speler naast zich op de persconferentie. De Duitse ploeg slaapt tijdens het WK in Al-Shamal, ruim een uur rijden van Doha. Maar de FIFA eist dat alle afsluitende persconferenties in Doha worden gehouden. "Dat hebben we maar te accepteren", mopperde Flick. "Zoals we hier zoveel moeten accepteren. Maar ik ga voor zo'n belangrijk duel geen speler drie uur in een auto laten zitten."

Spanje

"Maar de focus moet nu op voetbal en onze tegenstander Spanje liggen", zei de Duitse bondscoach, die Joachim Löw na het laatste EK opvolgde. "Zij hebben een talentvolle ploeg. Wat betreft het opleiden van spelers kunnen we een voorbeeld aan Spanje nemen."

Spanje declasseerde Costa Rica in het eerste duel op het WK (7-0). Als Japan zondag ook van Costa Rica wint, heeft Duitsland een zege op Spanje nodig om de kansen op een plek in de achtste finales in eigen hand te houden. Spanje was twee jaar geleden in de Nations League nog met 6-0 te sterk voor Duitsland. "Maar als we met durf en geloof spelen, dan hebben we zeker een kans op een goed resultaat", besloot Flick.

De wedstrijd tussen de wereldkampioenen van 2010 en 2014 staat onder leiding van scheidsrechter Danny Makkelie. Pol van Boekel, de videoscheidsrechter van dienst, kreeg de afgelopen dagen veel aandacht in Spaanse media. Hij was eerder dit seizoen de VAR bij de duels van FC Barcelona met Internazionale en Bayern München in de Champions League. Volgens FC Barcelona nam hij een reeks foutieve beslissingen.

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

13 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

13 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

14 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

15 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

15 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

17 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

1 dag geleden