Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland hoopt op Sané in cruciaal WK-duel met Spanje

Duitsland hoopt op Sané in cruciaal WK-duel met Spanje

DOHA (ANP) - Bondscoach Hansi Flick weet nog niet of hij zondagavond een beroep kan doen op Leroy Sané tijdens het cruciale groepsduel met Spanje op het WK in Qatar. "Positief is dat hij weer kan trainen na een knieblessure", zei hij over de vleugelaanvaller van Bayern München. "Maar ik neem pas zondagochtend een beslissing over hem."

De Duitsers kunnen een fitte Sané goed gebruiken, want de ploeg van Flick moet na het verloren duel met Japan (2-1) tegen Spanje voorkomen dat het voor de tweede keer op rij al na de groepsfase afscheid moet nemen van een WK. De viervoudig wereldkampioen heeft weleens betere tijden gekend, want Duitsland werd op het laatste EK al in de achtste finales uitgeschakeld.

Het gaat veel over randzaken bij Duitsland op het WK. Manuel Neuer mocht net als Virgil van Dijk de OneLove-aanvoerdersband niet dragen en Flick verscheen zaterdag zonder een speler naast zich op de persconferentie. De Duitse ploeg slaapt tijdens het WK in Al-Shamal, ruim een uur rijden van Doha. Maar de FIFA eist dat alle afsluitende persconferenties in Doha worden gehouden. "Dat hebben we maar te accepteren", mopperde Flick. "Zoals we hier zoveel moeten accepteren. Maar ik ga voor zo'n belangrijk duel geen speler drie uur in een auto laten zitten."

Spanje

"Maar de focus moet nu op voetbal en onze tegenstander Spanje liggen", zei de Duitse bondscoach, die Joachim Löw na het laatste EK opvolgde. "Zij hebben een talentvolle ploeg. Wat betreft het opleiden van spelers kunnen we een voorbeeld aan Spanje nemen."

Spanje declasseerde Costa Rica in het eerste duel op het WK (7-0). Als Japan zondag ook van Costa Rica wint, heeft Duitsland een zege op Spanje nodig om de kansen op een plek in de achtste finales in eigen hand te houden. Spanje was twee jaar geleden in de Nations League nog met 6-0 te sterk voor Duitsland. "Maar als we met durf en geloof spelen, dan hebben we zeker een kans op een goed resultaat", besloot Flick.

De wedstrijd tussen de wereldkampioenen van 2010 en 2014 staat onder leiding van scheidsrechter Danny Makkelie. Pol van Boekel, de videoscheidsrechter van dienst, kreeg de afgelopen dagen veel aandacht in Spaanse media. Hij was eerder dit seizoen de VAR bij de duels van FC Barcelona met Internazionale en Bayern München in de Champions League. Volgens FC Barcelona nam hij een reeks foutieve beslissingen.

Meer uit Voetbal

Klopp: Nederland ideale tegenstander voor debuut bij Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.

6 uur geleden
Ronaldo mikt op duizendste doelpunt in shirt van Portugal

OEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.

8 uur geleden
Van Bommel: met een beetje geluk had België het WK kunnen winnen

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."

12 uur geleden
Dumfries, Aké en Gakpo reserve-aanvoerders Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.

14 uur geleden
UEFA-voorzitter Čeferin: geschonden vertrouwen niet teruggekeerd

OEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.

15 uur geleden
Geprikkelde Van Dijk voelt te weinig waardering bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.

15 uur geleden
Verdediger Timber inzetbaar voor Oranje tegen Duitsland

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.

15 uur geleden