Duitsland: hogere waterstand Rijn betekent niet einde crisis
BERLIJN (ANP) - De waterstand van de Rijn lijkt dit weekend in Duitsland wat te zullen gaan stijgen. Ondanks het bemoedigende bericht van de Duitse regering betekent dit nog niet het einde van de crisis voor de transportsector, door de lage waterstanden. Verschillende schepen blijven met kleinere lading varen om er maar zeker van te zijn dat ze niet vastlopen.
Volgens gegevens van de Duitse regering zal de waterstand in Kaub, een smal en ondiep punt ten westen van Frankfurt, na het weekend met 67 centimeter zijn gestegen. Het huidige peil is ongeveer 38 centimeter. De waterstanden die langs de rivier worden gemeten, zijn overigens gestandaardiseerde waarden. Deze zijn niet hetzelfde als de werkelijke diepte van het water. Bij een waterpeil van 40 centimeter of minder is het voor veel binnenschepen niet rendabel om dat deel van de waterweg te bevaren.
Het lage water is het resultaat van warm en droog weer. De kwestie verergert ook de energieproblematiek, die de inflatie in heel Europa aanwakkert en enkele van de grootste economieën in de regio in een recessie dreigt te doen belanden.
Regen voorspeld
Voor de komende dagen wordt regen voorspeld in Duitsland. "In de komende dagen zal de waterstand in het hele stroomgebied van de Rijn opnieuw stijgen als gevolg van de aangekondigde neerslag", aldus de Rijnvaart- en scheepvaartautoriteit WSA in een verklaring. Daarbij wordt verwezen naar het middelste en onderste deel van de rivier.
Maar volgende week lopen de temperaturen weer op. Daarbij zal het peil bij Kaub ver onder het langjarige gemiddelde van 1,7 meter blijven.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street hielden zich maandag gedeisd, vooral door aanhoudende zorgen over de technologiesector en de toenemende concurrentie uit China. De beurshandel kreeg wel steun van de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Daardoor moesten oliebedrijven terrein prijsgeven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn winstverwachting voor dit jaar licht verhoogd, nadat een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen de resultaten in het tweede kwartaal een impuls gaf.
5 uur geledenATHENE (ANP) - Theon International blijft als beursgenoteerd defensiebedrijf profiteren van de miljarden die Europa in zijn defensie steekt. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte een omzet van bijna 249 miljoen euro in de eerste helft van dit jaar, ruim 35 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump riep de Amerikaanse centrale bank maandag op de rente te verlagen. Volgens hem zouden de Verenigde Staten de laagste rente ter wereld moeten hebben.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Het concern achter luxeproducten als Louis Vuitton, Dior en Bulgari heeft de afgelopen maanden meer verkocht ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Zonder dat conflict zou de omzetgroei van LVMH volgens het bedrijf nog hoger zijn uitgevallen. De divisie mode en lederwaren, de belangrijkste van het in Parijs gevestigde bedrijf, noteerde de eerste groei in twee jaar.
8 uur geleden