Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland: herhaling gewelddadige oudejaarsrellen gevreesd

Duitsland: herhaling gewelddadige oudejaarsrellen gevreesd

BERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser vreest een herhaling van gewelddadige oudejaarsrellen in verschillende steden. "Ik ben bang dat oudejaarsavond opnieuw een dag kan zijn waarop we in sommige steden blinde woede en zinloos geweld moeten ervaren, bijvoorbeeld tegen politieagenten of hulpdiensten", vertelde ze in commentaren die donderdag zijn gepubliceerd.

Op dagen als oudejaarsavond was er een toename van geweld, zei Faeser, "en natuurlijk moeten we het gevaar dat dit zich vermengt met radicalisering heel goed in de gaten houden, dat we nu zien in het licht van het conflict in het Midden-Oosten."

Op oudejaarsavond 2022 waren politieagenten en brandweerlieden in verschillende Duitse steden het doelwit van aanvallen met vuurwerk en vuurpijlen. De aanvallen waren bijzonder ernstig in sommige districten van Berlijn, waarbij 41 politieagenten gewond raakten.

"Voor mij is dit ongeremde geweld volkomen onbegrijpelijk en kan het door niets worden gerechtvaardigd", aldus Faeser.

Meer uit Buitenland

Louvre toch gedeeltelijk open ondanks staking

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre gaat woensdag gedeeltelijk open, meldt het management van het Parijse museum aan persbureau AFP. Vakbonden CFDT en CGT stemden woensdag unaniem voor het verlengen van de staking, die ervoor zorgde dat het museum sinds maandag dicht was.

43 minuten geleden
Oekraïne claimt 90 procent van Koepjansk te hebben heroverd

KOEPJANSK (ANP/RTR) - Oekraïne zegt 90 procent van de oostelijke stad Koepjansk in handen te hebben. Rusland claimde die stad in november te hebben ingenomen, maar Kyiv stelt dat de herovering alweer bijna compleet is. Rusland ontkent dat.

1 uur geleden
Louvre blijft langer dicht, staking medewerkers gaat door

PARIJS (ANP/AFP) - Het wereldberoemde Louvre in Parijs blijft gesloten. Het personeel van het museum heeft gestemd om de staking, die maandag begon, voort te zetten. Ze protesteren tegen verslechterende arbeidsomstandigheden en een hoge werkdruk.

1 uur geleden
VS overwegen sancties tegen Rusland als het voorstel verwerpt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De VS overwegen opnieuw sancties in te stellen tegen de Russische energiesector als het Kremlin niet instemt met een staakt-het-vuren in Oekraïne. Dat meldt persbureau Bloomberg, dat zich baseert op ingewijden.

2 uur geleden
Verenigd Koninkrijk vanaf 2027 weer in Erasmusprogramma van EU

BRUSSEL (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk treedt vanaf 2027 weer toe tot het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+. Dat hebben Eurocommissaris (Handel) Maroš Šefčovič en Britse minister Nick Thomas-Symonds woensdag bekendgemaakt. De exacte datum moet nog worden uitonderhandeld.

2 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Russische raffinaderij aan

SLAVJANSK AAN DE KOEBAN (ANP/RTR) - Oekraïne heeft in de nacht van dinsdag op woensdag met drones een belangrijke olieraffinaderij in het zuiden van Rusland aangevallen. Dat meldt de Oekraïense strijdmacht op Telegram.

2 uur geleden
Von der Leyen: EU-top gaat over onder ogen zien van de realiteit

STRAATSBURG (ANP) - De EU-top van donderdag gaat over het "onder ogen zien van de huidige realiteit", zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in een toespraak in het Europees Parlement. "De realiteit van een wereld die gevaarlijk en op transacties gebaseerd is geworden."

3 uur geleden