Duitsland herdenkt zijn 80.000 coronadoden
BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Tijdens een kerkdienst in Berlijn zijn in Duitsland de bijna 80.000 mensen herdacht die zijn overleden door corona. De dienst werd gehouden in de bekende Gedächtniskirche, in het bijzijn van bondskanselier Angela Merkel en president Frank-Walter Steinmeier.
"Ziekte, sterven en de dood kunnen niet worden weggeschoven in dit lange jaar en hebben diep ingegrepen in de levens van velen", zei de voorzitter van de Duitse bisschoppenconferentie Georg Bätzing. "Wat hier ontbreekt, wat mensen wordt afgenomen aan nabijheid en genegenheid, dat verwondt de ziel. Gemiste momenten zijn gemiste kansen - ze zijn uniek, er is geen tweede keer."
Steinmeier riep Duitsland op tot eenheid. Volgens hem heeft de coronauitbraak "op een verschrikkelijke manier diepe wonden en gaten geslagen". "Laten we de pandemie, die ons al dwingt om afstand te houden als mensen, niet toestaan om ons ook als maatschappij uiteen te spelen", aldus de president. "We gaan gebukt onder de last van deze pandemie en zijn moe van het dispuut over de juiste aanpak. Daarom hebben we een pauzemoment nodig, een moment voorbij de dagelijkse politiek, een moment dat we samen kijken naar de menselijke tragedie door de pandemie."
De dienst werd live op tv uitgezonden.
Later op de dag is er nog een ceremonie in het Konzerthaus.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP/AFP) - De natuurbrand die maandagochtend in de buurt van Athene uitbrak, is onder controle gebracht. Volgens de brandweer is er geen actief vuurfront meer. Wel blijven hulpdiensten uit voorzorg in het gebied vanwege de hoge temperaturen en harde wind.
9 minuten geledenSÖLDEN (ANP) - Reddingswerkers hebben in de Oostenrijkse Alpen 36 wandelaars, onder wie kleine kinderen, uit de problemen geholpen. De groep was met kinderwagens op pad gegaan in de bergen op ruim 2300 meter hoogte. Niemand raakte gewond, meldde de Tiroolse politie.
24 minuten geledenJOSÉ DEL PALMAR (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - In de buurt van de plaats San José del Palmar in de provincie Chocó in Colombia heeft een aardbeving plaatsgevonden. De aardbeving had volgens de eerste berichten een kracht tussen de 6.6 en 7.4. Volgens de gouverneur van Chocó is er aanzienlijke schade en vielen er gewonden.
32 minuten geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Een olievlek voor de zuidoostelijke kust van Oman is verder uitgebreid. De olie, afkomstig van een lekkend schip, beslaat inmiddels een gebied van ongeveer 390 vierkante kilometer, meldt de Omaanse regering.
1 uur geledenRECEA-CRISTUR (ANP/DPA) - Een Roemeense ambulance is in het weekend aangevallen met bijlen, knuppels en stenen nadat op TikTok nepnieuws was verspreid, melden Roemeense media. Volgens de berichten, die al langer rondgaan in het land, zouden ambulances worden gebruikt om kinderen te ontvoeren.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De rechtbank van Oslo heeft het voorarrest van Marius Borg Høiby maandag opnieuw met vier weken verlengd. Net als afgelopen maand mag hij dat thuis uitzitten, melden Noorse media. Daarmee blijft zijn situatie onveranderd.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Afgelopen juli was voor het vasteland van Spanje de warmste maand sinds het begin van de metingen in 1961. De gemiddelde temperatuur was 25,7 graden, aldus de Spaanse weerdienst AEMET. Zo warm werd het alleen eerder in juli 2022.
4 uur geleden