Duitsland herdenkt zijn 80.000 coronadoden
BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Tijdens een kerkdienst in Berlijn zijn in Duitsland de bijna 80.000 mensen herdacht die zijn overleden door corona. De dienst werd gehouden in de bekende Gedächtniskirche, in het bijzijn van bondskanselier Angela Merkel en president Frank-Walter Steinmeier.
"Ziekte, sterven en de dood kunnen niet worden weggeschoven in dit lange jaar en hebben diep ingegrepen in de levens van velen", zei de voorzitter van de Duitse bisschoppenconferentie Georg Bätzing. "Wat hier ontbreekt, wat mensen wordt afgenomen aan nabijheid en genegenheid, dat verwondt de ziel. Gemiste momenten zijn gemiste kansen - ze zijn uniek, er is geen tweede keer."
Steinmeier riep Duitsland op tot eenheid. Volgens hem heeft de coronauitbraak "op een verschrikkelijke manier diepe wonden en gaten geslagen". "Laten we de pandemie, die ons al dwingt om afstand te houden als mensen, niet toestaan om ons ook als maatschappij uiteen te spelen", aldus de president. "We gaan gebukt onder de last van deze pandemie en zijn moe van het dispuut over de juiste aanpak. Daarom hebben we een pauzemoment nodig, een moment voorbij de dagelijkse politiek, een moment dat we samen kijken naar de menselijke tragedie door de pandemie."
De dienst werd live op tv uitgezonden.
Later op de dag is er nog een ceremonie in het Konzerthaus.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP) - Bij aanvallen van Israëlische kolonisten op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever zijn meerdere Palestijnen en een buitenlandse journalist gewond geraakt, meldt het Palestijnse persbureau WAFA. De Israëliërs zouden olijvenplukkers hebben aangevallen en daarbij ook hebben geschoten en voertuigen en olijfbomen in brand hebben gestoken.
18 minuten geledenJEREVAN (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres heeft regeringen opgeroepen te stoppen met het subsidiëren van de productie van fossiele brandstoffen, wat volgens hem "gelijkstaat aan het subsidiëren van zelfmoord".
1 uur geledenRUSSEL (ANP) - De druk op Rusland moet worden opgevoerd, zeker nu dat land zich niet aan het energiebestand met Oekraïne houdt, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag. In plaats van zich aan de afspraak te houden om elkaars energievoorzieningen niet aan te vallen, is Rusland juist aan het escaleren, zei Von der Leyen voor het begin van de tweede dag van de top van EU-regeringsleiders.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het was het Witte Huis dat opdracht heeft gegeven om het Amerikaanse satellietnetwerk dat de Oekraïense krijgsmacht gebruikt, af te knijpen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. De beperkingen voor het Starshield-netwerk eerder deze week brachten Oekraïense militairen volgens Kyiv acuut in het nauw.
1 uur geledenKASTERLEE (ANP) - De Belgische politie heeft een tandarts opgepakt na meldingen van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Het Openbaar Ministerie meldt dat er zeven slachtoffers bekend zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis Katie Zacharia heeft toegegeven dat ze nooit is geslaagd voor het speciale examen dat nodig is om advocaat te worden in de Verenigde Staten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het een schande dat zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aanvallen op Russische raffinaderijen heeft hervat. Trump voegde daar in een interview met Newsmax aan toe dat Zelensky met de actie de wereldwijde energieprijzen opdrijft.
7 uur geleden