Duitsland herdenkt zijn 80.000 coronadoden
BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Tijdens een kerkdienst in Berlijn zijn in Duitsland de bijna 80.000 mensen herdacht die zijn overleden door corona. De dienst werd gehouden in de bekende Gedächtniskirche, in het bijzijn van bondskanselier Angela Merkel en president Frank-Walter Steinmeier.
"Ziekte, sterven en de dood kunnen niet worden weggeschoven in dit lange jaar en hebben diep ingegrepen in de levens van velen", zei de voorzitter van de Duitse bisschoppenconferentie Georg Bätzing. "Wat hier ontbreekt, wat mensen wordt afgenomen aan nabijheid en genegenheid, dat verwondt de ziel. Gemiste momenten zijn gemiste kansen - ze zijn uniek, er is geen tweede keer."
Steinmeier riep Duitsland op tot eenheid. Volgens hem heeft de coronauitbraak "op een verschrikkelijke manier diepe wonden en gaten geslagen". "Laten we de pandemie, die ons al dwingt om afstand te houden als mensen, niet toestaan om ons ook als maatschappij uiteen te spelen", aldus de president. "We gaan gebukt onder de last van deze pandemie en zijn moe van het dispuut over de juiste aanpak. Daarom hebben we een pauzemoment nodig, een moment voorbij de dagelijkse politiek, een moment dat we samen kijken naar de menselijke tragedie door de pandemie."
De dienst werd live op tv uitgezonden.
Later op de dag is er nog een ceremonie in het Konzerthaus.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven andere landen hebben in een gezamenlijke verklaring hun steun uitgesproken voor het Internationaal Strafhof (ICC). De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen "betreuren en zijn het zeer oneens" met de Amerikaanse aankondiging nieuwe sancties op te leggen aan het in Den Haag gevestigde hof.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Op Belgisch initiatief spreken de Europese ministers van Buitenlandse Zaken maandag over de aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Dat meldt de minister van Buitenlandse Zaken van dat land, Maxime Prévot, op X.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hekelt de vrijdag aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). In een verklaring noemt de Commissie het "diep te betreuren dat de Verenigde Staten de intentie heeft medegedeeld om sancties op te leggen".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) roept lidstaten op tot steun en vraagt hen te ijveren dat het hof zijn werk kan blijven uitvoeren. Dit in reactie op een reeks nieuwe sancties die de Verenigde Staten vrijdag aankondigden tegen het ICC.
1 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval in het zuiden van Soedan zijn 26 vrouwen en vier kinderen om het leven gekomen, melden ooggetuigen en de lokale gouverneur. De aanval zou zijn uitgevoerd door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), die al jaren een oorlog uitvechten met het regeringsleger.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen nieuwe sancties op aan het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat blijkt uit een verklaring die is ingezien door persbureau Reuters. "We zullen transacties met dit schurkachtige hof verbieden, hen afsnijden van middelen en hun vermogen om te functioneren aan banden leggen", aldus de verklaring.
2 uur geledenNEURENBERG (ANP) - Nobelprijswinnares Navanethem Pillay heeft wereldleiders gewezen op hun juridische verplichtingen. "Mijn boodschap aan politieke leiders is dat jullie de verplichting hebben om mensenrechten te beschermen en af te zien van oorlog", zei ze tijdens een persconferentie.
3 uur geleden