Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland herdenkt zijn 80.000 coronadoden

Duitsland herdenkt zijn 80.000 coronadoden

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Tijdens een kerkdienst in Berlijn zijn in Duitsland de bijna 80.000 mensen herdacht die zijn overleden door corona. De dienst werd gehouden in de bekende Gedächtniskirche, in het bijzijn van bondskanselier Angela Merkel en president Frank-Walter Steinmeier.

"Ziekte, sterven en de dood kunnen niet worden weggeschoven in dit lange jaar en hebben diep ingegrepen in de levens van velen", zei de voorzitter van de Duitse bisschoppenconferentie Georg Bätzing. "Wat hier ontbreekt, wat mensen wordt afgenomen aan nabijheid en genegenheid, dat verwondt de ziel. Gemiste momenten zijn gemiste kansen - ze zijn uniek, er is geen tweede keer."

Steinmeier riep Duitsland op tot eenheid. Volgens hem heeft de coronauitbraak "op een verschrikkelijke manier diepe wonden en gaten geslagen". "Laten we de pandemie, die ons al dwingt om afstand te houden als mensen, niet toestaan om ons ook als maatschappij uiteen te spelen", aldus de president. "We gaan gebukt onder de last van deze pandemie en zijn moe van het dispuut over de juiste aanpak. Daarom hebben we een pauzemoment nodig, een moment voorbij de dagelijkse politiek, een moment dat we samen kijken naar de menselijke tragedie door de pandemie."

De dienst werd live op tv uitgezonden.

Later op de dag is er nog een ceremonie in het Konzerthaus.

Meer uit Buitenland

Sekteleider Kenia krijgt celstraf voor moord op 190 kinderen

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is veroordeeld tot tweehonderd jaar gevangenisstraf voor de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij heeft volgens de rechtbank in Nairobi zijn volgelingen opgedragen zichzelf en hun kinderen uit te hongeren om "Jezus te ontmoeten".

54 minuten geleden
Ook dreiging bij Britse omroep Sky

LONDEN (ANP) - De Britse omroep Sky heeft vrijdag een bedreiging ontvangen, een paar uur nadat onder meer de Ierse omroep RTÉ een bommelding had binnengekregen. "Sky is een van de mediaorganisaties die een beveiligingsdreiging hebben ontvangen", meldt de omroep in Sky News.

55 minuten geleden
Ierse omroep: bommelding media heeft link met vliegtuigmeldingen

DUBLIN (ANP) - In de bommelding die werd verstuurd naar Ierse media wordt een link gelegd naar de bommeldingen bij passagiersvliegtuigen in Europa. De Ierse omroep RTÉ meldt dat de afzender dit claimt in een mail. Meerdere gebouwen van Ierse media werden ontruimd.

57 minuten geleden
Bommeldingen bij vluchten Praag, ook een met bestemming Nederland

PRAAG (ANP/AFP) - De luchthaven in Praag meldt dat vrijdag zeker acht vluchten van en naar het vliegveld te maken hebben met bommeldingen. Het gaat onder meer om een vlucht met Nederland als bestemming.

2 uur geleden
Opnieuw bommeldingen bij Europese vluchten

KOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP) - Er zijn vrijdag opnieuw bommeldingen gedaan voor Europese vluchten. Dit soort meldingen ontregelen deze week het vliegverkeer in Europa, tientallen vliegtuigen kregen er de afgelopen dagen mee te maken. Er zijn vooralsnog nergens explosieven gevonden. Ook is nog niet bekend waar de meldingen vandaan komen.

3 uur geleden
Europees OM opent onderzoek naar fraude rond treinramp Spanje

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) doet onderzoek naar mogelijke fraude rond het dodelijke treinongeluk in Spanje eind oktober. Er wordt gekeken naar spoorbeheerder Adif, de Spaanse overheidsinstantie voor spoorveiligheid AESF en de Spaanse rekenkamer.

3 uur geleden
Belgische premier moet van koning verder met begrotingsgesprekken

BRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip accepteert het ontslag van premier Bart De Wever en daarmee zijn regering niet. De premier moet een nieuwe poging doen om tot een akkoord te komen over de begroting van 2027. Dat heeft het koningshuis vrijdag in een verklaring gemeld, na een gesprek tussen de koning en de premier. Als de koning het ontslag had aanvaard, dreigden vervroegde verkiezingen.

3 uur geleden