Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland heeft piek van omikrongolf achter de rug, zegt minister

Duitsland heeft piek van omikrongolf achter de rug, zegt minister

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft de piek achter de rug van de golf omikronbesmettingen. Dat betekent dat het coronabeleid kan worden versoepeld, zei minister van Volksgezondheid Karl Lauterbach tegen de krant Bild.

Lauterbach kwam met de optimistische boodschap in aanloop naar topoverleg op woensdag. Dan bespreken bondskanselier Olaf Scholz en leiders van deelstaten voorstellen om de strengste coronamaatregelen de komende weken op te heffen.

De minister beklemtoonde dat in zijn ogen een verstandig coronabeleid is gevoerd. "Daarmee hebben we het aantal sterfgevallen aanzienlijk kunnen terugbrengen", zei hij tegen de krant. "We hebben deze omikrongolf in vergelijking met andere landen goed doorstaan."

Duitsland maakte dinsdag melding van bijna 160.000 nieuwe coronagevallen. De sociaaldemocraat Lauterbach, zelf een epidemioloog, had eerder nog voorspeld dat het aantal dagelijkse besmettingen zou kunnen stijgen tot 400.000. Dat niveau is vooralsnog niet bereikt.

Meer uit Buitenland

Trump: VS en Cuba onderhandelen over akkoord 'op hoogste niveau'

MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.

1 uur geleden
Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

7 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

9 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

12 uur geleden
Slowaakse veiligheidsadviseur stapt op over mails met Epstein

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.

12 uur geleden
Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

14 uur geleden
Bijna 200 doden na geweld in Pakistaanse provincie Beloetsjistan

QUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.

14 uur geleden