Duitsland heeft piek van omikrongolf achter de rug, zegt minister
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft de piek achter de rug van de golf omikronbesmettingen. Dat betekent dat het coronabeleid kan worden versoepeld, zei minister van Volksgezondheid Karl Lauterbach tegen de krant Bild.
Lauterbach kwam met de optimistische boodschap in aanloop naar topoverleg op woensdag. Dan bespreken bondskanselier Olaf Scholz en leiders van deelstaten voorstellen om de strengste coronamaatregelen de komende weken op te heffen.
De minister beklemtoonde dat in zijn ogen een verstandig coronabeleid is gevoerd. "Daarmee hebben we het aantal sterfgevallen aanzienlijk kunnen terugbrengen", zei hij tegen de krant. "We hebben deze omikrongolf in vergelijking met andere landen goed doorstaan."
Duitsland maakte dinsdag melding van bijna 160.000 nieuwe coronagevallen. De sociaaldemocraat Lauterbach, zelf een epidemioloog, had eerder nog voorspeld dat het aantal dagelijkse besmettingen zou kunnen stijgen tot 400.000. Dat niveau is vooralsnog niet bereikt.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
3 uur geledenNIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
9 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
9 uur geleden