Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland heeft 50.000 extra militairen nodig voor NAVO-doelen

Duitsland heeft 50.000 extra militairen nodig voor NAVO-doelen

BRUSSEL (ANP) - Het Duitse leger heeft zo'n 50.000 tot 60.000 extra manschappen nodig om te voldoen aan nieuwe NAVO-doelen, verwacht minister van Defensie Boris Pistorius. Hij spreekt donderdag met ambtgenoten in Brussel over wat elke lidstaat moet doen om de alliantie te kunnen verdedigen tegen toekomstige dreigingen.

"Het is nog maar een schatting", zei Pistorius bij aankomst op het NAVO-hoofdkwartier over de uitbreiding van de Duitse krijgsmacht. "En we moeten ons tegelijkertijd natuurlijk afvragen: blijft dat de komende jaren genoeg?"

De defensieministers zijn in Brussel om de top in Den Haag voor te bereiden, maar praten ook over de nieuwe zogenoemde capaciteitsdoelstellingen van de NAVO. Militaire planners hebben vastgesteld wat elk land op de been moet brengen aan materieel, militairen en andere benodigdheden om dreigingen als die van Rusland te kunnen afslaan. NAVO-chef Rutte benadrukte donderdag nog eens dat de alliantie meer "troepen en middelen" nodig heeft om zich te kunnen verdedigen.

Capaciteitsdoelstellingen

Deze doelen staan los van de nieuwe NAVO-norm die later deze maand moet worden afgesproken in Den Haag. Rutte wil dat alle lidstaten op termijn ten minste 5 procent van hun bbp gaan uitgeven aan defensie, waarvan 1,5 procentpunt bedoeld is voor ondersteunende zaken zoals infrastructuur. Elk land dat aan de capaciteitsdoelstellingen wil voldoen moet sowieso ongeveer 3 à 3,5 procent van het bbp aan defensie besteden, zeggen NAVO-bronnen.

Duitsland heeft nu ook al moeite met het vinden van nieuwe militairen, meldt persbureau DPA. De krijgsmacht telde eind 2024 ruim 180.000 militairen. Dat was ongeveer net zoveel als een jaar eerder, terwijl het doel was om te groeien tot 203.000.

Meer uit Buitenland

Iran roept op tot regionale eenheid in overleg met Saudi-Arabië

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft opgeroepen tot regionale eenheid tijdens een ontmoeting in Teheran met vertegenwoordigers van Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan. De laatste drie landen tekenden recent het defensiepact van Mekka, waarin ze afspraken elkaar te hulp te schieten als een van hen wordt aangevallen.

39 minuten geleden
Oppositieleider Machado bereid tot gesprek Venezolaanse president

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is bereid om de interim-president van het land te ontmoeten, laat haar woordvoerder weten. Machado is zondag weer aangekomen in Venezuela, nadat ze bijna een jaar geleden in het geheim naar Oslo was gereisd om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te kunnen nemen.

50 minuten geleden
PostNL steekt tientallen miljoenen extra in pakketautomaten

DEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht dat steeds meer mensen hun pakket zelf ophalen bij bijvoorbeeld een pakketautomaat of pakketpunt, in plaats van het thuis te laten bezorgen. Naar verwachting stijgt dit van 13 procent van alle pakketten nu naar ongeveer 40 procent in 2031. PostNL gaat hiervoor ongeveer 50 miljoen euro extra investeren in 2027 en 2028, bovenop de investeringen die al waren voorzien voor de ontwikkeling van 'out-of-home' bezorging.

1 uur geleden
Oekraïne wacht al maand tot VS Patriots vrijgeven, zegt Zelensky

KYIV (ANP) - Oekraïne zegt al bijna een maand te wachten op Amerikaanse toestemming voor de levering van cruciale luchtverdedigingsraketten. Oekraïne gaat dat opnieuw bij de Amerikanen aankaarten, zegt president Volodymyr Zelensky.

1 uur geleden
Parlement Egypte keurt militaire steun aan Saudi-Arabië goed

CAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Egypte kan Saudi-Arabië helpen verdedigen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Het Egyptische parlement heeft toestemming gegeven voor het sturen van militaire steun, melden parlementariërs en lokale media.

2 uur geleden
Macron belooft Franse demonstranten tegemoet te komen

PARIJS (ANP) - De Franse overheid komt met "krachtige maatregelen" als reactie op de protesten in het land, belooft president Emmanuel Macron. Hij zegt de regering te hebben gevraagd "tegemoet te komen aan de legitieme eisen" van demonstranten.

2 uur geleden
VN-onderzoekscommissie: Israël pleegt nog steeds genocide in Gaza

GENÈVE (ANP/AFP) - Israël gaat nog steeds door met het plegen van genocide tegen Palestijnen in de Gazastrook, aldus een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties. Ook begaat Israël volgens de commissie oorlogsmisdaden en misdrijven tegen de menselijkheid op de Westelijke Jordaanoever, waaronder uitroeiing, foltering, verkrachting en moord.

2 uur geleden