
Duitsland halveert periode van 'genezen van corona'
BERLIJN (ANP) - De periode dat je officieel geldt als genezen van corona, is in Duitsland gehalveerd van zes naar drie maanden. De status genezen is belangrijk om te reizen of toegang te krijgen tot bijvoorbeeld de horeca, waar je moet aantonen dat je bent gevaccineerd of hersteld.
De halvering heeft dus grote gevolgen voor personen die een coronabesmetting hadden en zich niet lieten inenten, melden Duitse media over de "plotselinge" stap van de gezondheidsautoriteiten. De verandering van 180 naar 90 dagen komt voor veel mensen als een verrassing, meent de krant Bild. De minister van Volksgezondheid, Karl Lauterbach, zou tot nu toe hebben gezegd dat de status onder bepaalde omstandigheden zelfs langer kan gelden.
De verantwoordelijke overheidsinstantie, het Robert Koch-instituut, wijst op de veranderde situatie door de besmettelijkere omikronvariant. De zes maanden voldeden toen de deltavariant van het coronavirus de overhand had.
De 90 dagen tellen vanaf de dag dat je bij een laboratoriumtest (bijvoorbeeld PCR) positief bent getest. De eerste 28 dagen na zo'n uitslag gelden overigens niet als hersteld.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP/RTR) - Bij aanvallen van de Verenigde Staten op de haven Ras Isa in Jemen zijn donderdag bijna zestig mensen omgekomen. Al Masirah TV, de belangrijkste televisiezender van de beweging van de Houthi's, meldde dat bij de aanvallen ook zeker 120 mensen gewond zijn geraakt.
15 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het bevel van de Russische president Vladimir Poetin om dertig dagen geen aanvallen uit te voeren op de energie-infrastructuur van Oekraïne is verlopen. Het Kremlin bevestigt dit na onduidelijkheid over de einddatum van het gedeeltelijke staakt-het-vuren.
20 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De demissionaire Duitse regering blokkeert de levering van Eurofighter-gevechtsvliegtuigen aan Turkije. De linkse regering, die over twee weken plaatsmaakt, protesteert hiermee tegen de arrestatie van oppositieleider Ekrem Imamoglu, meldt de zakenkrant Handelsblatt.
44 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense premier Denys Sjmyhal gaat volgende week in Washington helpen bij de onderhandelingen over een mineralendeal met de Verenigde Staten. Ook heeft hij er een overleg met de Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent.
59 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China ontkent dat het wapens heeft geleverd aan Rusland. De bewering hierover van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is "ongegrond", stelde een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse regering gaat niet eindeloos proberen vrede in Oekraïne te bewerkstelligen als er geen kans op succes is. Ze wil binnen enkele dagen bepalen of vrede in Oekraïne haalbaar is. Dit zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op bezoek in Parijs.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Het agentschap voor civiele bescherming in Gaza meldde vrijdag dat er tien mensen zijn omgekomen bij een Israëlische aanval in de buurt van de zuidelijke stad Khan Younis. Dat berichtte woordvoerder van de civiele bescherming Mahmoud Bassal op Telegram.
6 uur geleden