Duitsland halveert periode van 'genezen van corona'
BERLIJN (ANP) - De periode dat je officieel geldt als genezen van corona, is in Duitsland gehalveerd van zes naar drie maanden. De status genezen is belangrijk om te reizen of toegang te krijgen tot bijvoorbeeld de horeca, waar je moet aantonen dat je bent gevaccineerd of hersteld.
De halvering heeft dus grote gevolgen voor personen die een coronabesmetting hadden en zich niet lieten inenten, melden Duitse media over de "plotselinge" stap van de gezondheidsautoriteiten. De verandering van 180 naar 90 dagen komt voor veel mensen als een verrassing, meent de krant Bild. De minister van Volksgezondheid, Karl Lauterbach, zou tot nu toe hebben gezegd dat de status onder bepaalde omstandigheden zelfs langer kan gelden.
De verantwoordelijke overheidsinstantie, het Robert Koch-instituut, wijst op de veranderde situatie door de besmettelijkere omikronvariant. De zes maanden voldeden toen de deltavariant van het coronavirus de overhand had.
De 90 dagen tellen vanaf de dag dat je bij een laboratoriumtest (bijvoorbeeld PCR) positief bent getest. De eerste 28 dagen na zo'n uitslag gelden overigens niet als hersteld.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een militaire rechtbank heeft de bekentenissen van Khalid Sheikh Mohammed ongeldig verklaard. Daarover berichten diverse Amerikaanse media, waaronder The New York Times. Sheikh Mohammed zou het "meesterbrein" achter de aanslagen van 11 september 2001 zijn geweest waarbij bijna 3.000 mensen omkwamen.
55 minuten geledenKATHMANDU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Nepal heeft na de verwoestende overstromingen deze week buitenlandse specialistische hulp nodig, maar niet bij de algemene zoek- en reddingsoperaties. Dat zegt de Nepalese minister van Buitenlandse Zaken Shisir Khanal tegen Reuters.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/DPA) - De zeestrijdkrachten van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) zeggen de volledige controle te hebben over de Straat van Hormuz. Dat meldde de IRG vrijdag op Telegram.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een overeenkomst gesloten met Venezuela over "de grootste oliedeal in de wereldgeschiedenis". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
5 uur geledenNEW ORLEANS (ANP/RTR/AFP) - De Britse radicaalrechtse politiek commentator en influencer Milo Yiannopoulos is aangehouden door de Amerikaanse immigratiedienst (ICE), zo bleek vrijdag uit documenten van de dienst. Eerder nog prees Yiannopoulos het werk van diezelfde ICE.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In het centrum van Washington hebben volgens Amerikaanse media honderden mensen betoogd voor burgerrechten, raciale gelijkheid en eerlijker stemrecht. Tot de betoging bij het Lincoln Memorial was opgeroepen door onder meer burgerrechtenbewegingen en vakbonden.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Spanje heeft de grensbewakingsdienst van de EU, Frontex, om hulp gevraagd in verband met de vele migranten in het Spaanse Afrikaanse territorium Ceuta. De Spaanse minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska heeft gevraagd te helpen met het controleren van de duizenden migranten in Ceuta.
10 uur geleden