Duitsland haalt uit naar Moskou over vergiftiging Navalni
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland heeft fel uitgehaald naar Moskou omdat de Russen niets doen om de zaak rond de vergiftigde Russische oppositieleider Navalni op te helderen. Rusland had genoeg mogelijkheden, maar er is niets gebeurd, constateert de Duitse buitenlandminister Maas.
De bewindsman uitte ernstige twijfels of het regime in Moskou wel bereid is te helpen bij het onderzoek naar de vergiftiging eind augustus. Volgens het onderzoekscollectief Bellingcat zit de Russische inlichtingen- en veiligheidsdienst FSB achter de moordpoging, maar de Russische machthebbers wuiven dat weg.
De Russische president Poetin noemt de berichten een aanval op Rusland. Volgens hem is de oppositieleider niet echt vergiftigd. Navalni is niet belangrijk genoeg om een doelwit te zijn, aldus Poetin. "Maar als iemand hem wilde vergiftigen, dan hadden ze de klus ook afgemaakt."
Navalni overleefde de aanval met zenuwgif. Hij herstelde daarna in een ziekenhuis in Berlijn. De uitgesproken Poetin-criticus zelf zei donderdag op Twitter dat hij de hele dag was ondervraagd door de Duitse justitie op verzoek van de Russische autoriteiten.
Meer uit Buitenland
TOKYO (ANP/RTR) - Een zware aardbeving heeft het zuiden van Japan getroffen, in de prefectuur Kumamoto. Het gaat om een beving van 7 op de schaal van Shindo, de hoogste trede van de Japanse schaal voor aardbevingen. Op basis van eerste metingen heeft de beving een kracht van 7.1.
1 uur geledenMASQAT (ANP/AFP/RTR) - Oman heeft Iran een voorstel gedaan voor het oprichten van een regionaal orgaan om de Straat van Hormuz gezamenlijk te beheren. Volgens Oman heeft het voorstel steun in de regio van de Perzische Golf.
1 uur geledenARLES (ANP) - Tijdens werk ter voorkoming van bosbranden is ten noorden van het Zuid-Franse Arles een 38-jarig lid van de vrijwillige brandweer om het leven gekomen. Hij reed alleen in een speciaal voor bosbrandbestrijding ontworpen brandweertruck en raakte van de weg, melden Franse media. Over de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend.
2 uur geledenLEUVEN (ANP/BELGA) - Een 18-jarige jongen wilde in 2024 een terroristische aanslag plegen op de Pride in Leuven. De Belgische krant Het Laatste Nieuws meldt dat hij in november samen met een medeverdachte terechtstaat.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de nacht van maandag op dinsdag meer dan 390 drones op Moskou afgevuurd. Dat zei burgemeester Sergej Sobjanin op Telegram.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump staat positiever dan voorheen tegenover zijn Oekraïense collega Volodymyr Zelensky. Dat schrijft The Wall Street Journal in het licht van de ontmoeting die de twee dinsdag zullen hebben in het Witte Huis.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse Federale Recherche (BKA) classificeert 410 mensen als personen die een islamistische terroristische of extremistische bedreiging vormen. Dat publiceerde de mediagroep RND dinsdag.
8 uur geleden