Duitsland haalt recordbedrag op met CO2-emissierechten
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft een recordbedrag verdiend met de verkoop van CO2-emissierechten. In het eerste halfjaar werd 2,4 miljard euro opgehaald. In heel vorig jaar ging het nog om een bedrag van 2,7 miljard euro en in 2019 om 3,2 miljard euro.
De certificaten moeten worden aangekocht door elektriciteitscentrales en de industrie die grote hoeveelheden broeikasgassen uitstoten. Extra rechten kunnen worden aangeschaft op een veiling in Leipzig. Daar is de prijs de afgelopen maanden sterk gestegen.
Een van de redenen dat de prijs is gestegen is dat Duitsland minder certificaten ter beschikking stelt. Zo wil Berlijn investeringen stimuleren om de uitstoot te verminderen. Ook trekt de economie aan, waardoor er meer energie wordt verbruikt. Dat heeft tot gevolg dat ook de prijzen voor brandstoffen sterk zijn gestegen. De prijs van elektriciteit is in Duitsland sinds 2008 niet zo hoog geweest.
Ook de emissierechten van de Europese Unie zijn dit jaar fors duurder geworden.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
58 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De omvang van de financiële relaties tussen Nederland en het buitenland is dit jaar verder gegroeid, ondanks de wereldwijde geopolitieke spanningen. Dat constateert De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van de derdekwartaalcijfers over het bedrag dat Nederland in het buitenland heeft geïnvesteerd en uitgeleend. Andersom zijn er ook flinke investeringen van buitenlandse bedrijven in Nederland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kalkoenen voor het kerstdiner zijn dit jaar schaars door de uitbraken van vogelgriep. Dat komt vooral omdat veel Duitse kalkoenhouderijen, waar de meeste van onze kalkoenen vandaan komen, zijn geruimd.
3 uur geleden