Duitsland haalt recordbedrag op met CO2-emissierechten
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft een recordbedrag verdiend met de verkoop van CO2-emissierechten. In het eerste halfjaar werd 2,4 miljard euro opgehaald. In heel vorig jaar ging het nog om een bedrag van 2,7 miljard euro en in 2019 om 3,2 miljard euro.
De certificaten moeten worden aangekocht door elektriciteitscentrales en de industrie die grote hoeveelheden broeikasgassen uitstoten. Extra rechten kunnen worden aangeschaft op een veiling in Leipzig. Daar is de prijs de afgelopen maanden sterk gestegen.
Een van de redenen dat de prijs is gestegen is dat Duitsland minder certificaten ter beschikking stelt. Zo wil Berlijn investeringen stimuleren om de uitstoot te verminderen. Ook trekt de economie aan, waardoor er meer energie wordt verbruikt. Dat heeft tot gevolg dat ook de prijzen voor brandstoffen sterk zijn gestegen. De prijs van elektriciteit is in Duitsland sinds 2008 niet zo hoog geweest.
Ook de emissierechten van de Europese Unie zijn dit jaar fors duurder geworden.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Rabobank beperkt de mogelijkheden voor een aflossingsvrije hypotheek. Klanten kunnen vanaf 11 mei alleen tot 30 procent van de waarde van een huis aflossingsvrij lenen, tot een maximum van 150.000 euro. Nu is het nog mogelijk om tot 50 procent van de woningwaarde met een aflossingsvrije hypotheek te financieren.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in januari verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen nam af tot min 23, van min 21 in december.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn vorig jaar met gemiddeld 8,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In december stegen de prijzen met 5,8 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal nieuwbouwwoningen dat wordt opgeleverd neemt de komende twee jaar flink toe, nadat de groei vorig jaar nog iets lager uitviel. Dit verwacht directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). Het aantal opgeleverde huizen zal dit jaar stijgen naar 80.000 en volgend jaar naar 84.000, verwacht hij. Mede hierdoor groeit ook de woningvoorraad.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud is minder optimistisch over de stijging van de koopkracht in Nederland. Dat komt doordat de lonen gemiddeld minder hard stijgen dan eerder verwacht, meldt de organisatie die informeert over huishoudfinanciƫn.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.
9 uur geleden