Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland haalt familieleden van diplomaten weg uit Iran

Duitsland haalt familieleden van diplomaten weg uit Iran

TEHERAN (ANP/DPA) - Familieleden van medewerkers van de Duitse ambassade moeten zaterdag nog Iran verlaten, uit angst voor het oplopende conflict tussen Iran en Israël. Dat meldt het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken. Later op de dag houdt het ministerie nog crisisberaad over de dreiging in de regio.

Volgens het ministerie hebben ook al meer dan honderd Duitse burgers die in Iran verblijven zich aangemeld voor een crisislijst en zullen ze worden ingelicht over mogelijke noodmaatregelen. Vrijdag riep het ministerie alle Duitsers in Iran al op het land zo snel mogelijk te verlaten.

Vrijdag kondigde ook Frankrijk aan alle familieleden van diplomaten weg te halen uit Iran. Nederland liet eerder op zaterdag weten zijn ambassade in Teheran uit voorzorg tijdelijk te sluiten.

Er wordt verwacht dat Iran de komende uren of dagen een aanval uitvoert op Israëlisch grondgebied, als vergelding voor een Israëlische aanval op een Iraanse diplomatieke post in Syrië eerder deze maand. De woordvoerder van het Israëlische leger zei op zaterdag dat "als Iran ervoor kiest om de situatie te escaleren, het daar de gevolgen van zal dragen."

Meer uit Buitenland

Vliegtuigen onderweg naar Amerikaanse basis op Groenland

PITUFFIK (ANP) - Vliegtuigen van het Amerikaans-Canadese luchtvaartcommando NORAD zijn onderweg naar een Amerikaanse basis op Groenland, meldt NORAD op X. De actie zou zijn gecoördineerd met Denemarken en Groenland, benadrukt de militaire organisatie die waakt over het luchtruim van Canada en de Verenigde Staten.

8 minuten geleden
'Oefening' van bondgenoten op Groenland moet langer en groter

BRUSSEL (ANP) - De militaire oefening in Groenland die bondgenoten als Nederland voorbereiden, moet niet bij een kleine, eenmalige exercitie blijven. Het is de bedoeling dat het eerder een oefenprogramma of -reeks wordt, "voor de lange termijn", zegt de Deense poolgebiedcommandant.

11 minuten geleden
Surinaams hof verlaagt straffen voormalige financiële top

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, heeft maandag in hoger beroep tien jaar gevangenisstraf gekregen voor het overtreden van de anticorruptiewet en voor verduistering.

19 minuten geleden
Media: donderdag tekenmoment voor Trumps vredesraad in Davos

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De veelbesproken vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump wordt donderdag op het World Economic Forum officieel gelanceerd. Dat melden onder meer persbureau Bloomberg en politiek analist van CNN Barak Ravid. In de bijgevoegde uitnodiging worden staatshoofden uitgenodigd om te tekenen voor deelname.

29 minuten geleden
Oekraïense president verwacht grootschalige Russische aanvallen

KYIV (ANP) - Kyiv zegt zich voor te bereiden op een "grootschalige aanval" van Rusland. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "De komende dagen moeten we uiterst waakzaam blijven", aldus Zelensky, die eraan toevoegt dat Rusland "wacht op het juiste moment" om aan te vallen. "Iedere regio moet paraat staan om snel te reageren", aldus de Oekraïense leider.

34 minuten geleden
Von der Leyen niet aanwezig bij debat over motie van wantrouwen

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen was niet aanwezig in Straatsburg bij een debat in het Europees Parlement over een motie van wantrouwen tegen haar. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) sprak maandagavond in haar plaats namens de Commissie in het parlement.

41 minuten geleden
ICC-aanklager: RSF pleegde oorlogsmisdaden in Soedan

NEW YORK (ANP) - In de stad El-Fasher in Soedan zijn door de RSF-rebellen oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid gepleegd. Dat zei de vice-aanklager van het ICC, Nazhat Shameem Khan, maandag tegen de VN-Veiligheidsraad.

1 uur geleden