Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland haalt familieleden van diplomaten weg uit Iran

Duitsland haalt familieleden van diplomaten weg uit Iran

TEHERAN (ANP/DPA) - Familieleden van medewerkers van de Duitse ambassade moeten zaterdag nog Iran verlaten, uit angst voor het oplopende conflict tussen Iran en Israël. Dat meldt het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken. Later op de dag houdt het ministerie nog crisisberaad over de dreiging in de regio.

Volgens het ministerie hebben ook al meer dan honderd Duitse burgers die in Iran verblijven zich aangemeld voor een crisislijst en zullen ze worden ingelicht over mogelijke noodmaatregelen. Vrijdag riep het ministerie alle Duitsers in Iran al op het land zo snel mogelijk te verlaten.

Vrijdag kondigde ook Frankrijk aan alle familieleden van diplomaten weg te halen uit Iran. Nederland liet eerder op zaterdag weten zijn ambassade in Teheran uit voorzorg tijdelijk te sluiten.

Er wordt verwacht dat Iran de komende uren of dagen een aanval uitvoert op Israëlisch grondgebied, als vergelding voor een Israëlische aanval op een Iraanse diplomatieke post in Syrië eerder deze maand. De woordvoerder van het Israëlische leger zei op zaterdag dat "als Iran ervoor kiest om de situatie te escaleren, het daar de gevolgen van zal dragen."

Meer uit Buitenland

Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

4 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

4 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

5 uur geleden
Honderden bij protestmars tegen songfestivaldeelname Israël

WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.

6 uur geleden
Duiker sterft bij zoekactie naar omgekomen Italiaanse grotduikers

MALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.

6 uur geleden
Activisten vast voor uithangen Palestijnse vlag aan Eiffeltoren

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.

8 uur geleden
Rusland: Oekraïense drone neergestort bij kerncentrale Zaporizja

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.

8 uur geleden