Duitsland haalt familieleden van diplomaten weg uit Iran
TEHERAN (ANP/DPA) - Familieleden van medewerkers van de Duitse ambassade moeten zaterdag nog Iran verlaten, uit angst voor het oplopende conflict tussen Iran en Israël. Dat meldt het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken. Later op de dag houdt het ministerie nog crisisberaad over de dreiging in de regio.
Volgens het ministerie hebben ook al meer dan honderd Duitse burgers die in Iran verblijven zich aangemeld voor een crisislijst en zullen ze worden ingelicht over mogelijke noodmaatregelen. Vrijdag riep het ministerie alle Duitsers in Iran al op het land zo snel mogelijk te verlaten.
Vrijdag kondigde ook Frankrijk aan alle familieleden van diplomaten weg te halen uit Iran. Nederland liet eerder op zaterdag weten zijn ambassade in Teheran uit voorzorg tijdelijk te sluiten.
Er wordt verwacht dat Iran de komende uren of dagen een aanval uitvoert op Israëlisch grondgebied, als vergelding voor een Israëlische aanval op een Iraanse diplomatieke post in Syrië eerder deze maand. De woordvoerder van het Israëlische leger zei op zaterdag dat "als Iran ervoor kiest om de situatie te escaleren, het daar de gevolgen van zal dragen."
Meer uit Buitenland
NABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
3 minuten geledenBOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.
43 minuten geledenISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.
56 minuten geledenWENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.
2 uur geledenASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
7 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
9 uur geleden