Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland: gezamenlijk doel is oorlog in Europa voorkomen

Duitsland: gezamenlijk doel is oorlog in Europa voorkomen

BERLIJN (ANP) - "Ons gezamenlijke doel is een oorlog in Europa te voorkomen", zei de Duitse bondskanselier Olaf Scholz over het crisisberaad dinsdagavond in Berlijn met de Franse president Emmanuel Macron en de Poolse president Andrzej Duda. De drie zijn verenigd in hun streven de vrede te bewaren, aldus de Duitse leider, verwijzend naar de spanningen rond Oekraïne.

President Macron, die een voortrekkersrol wil spelen bij het oplossen van de crisis, was een dag eerder nog als eerste westerse leider bij de Russische president Vladimir Poetin. Volgens het Westen dreigt een Russische invasie in het buurland Oekraïne. Maar volgens Poetin dreigt er juist oorlog als Oekraïne zich aansluit bij het militaire bondgenootschap NAVO. Macron en Poetin lieten na hun gesprek blijken dat een compromis mogelijk blijft.

Macron riep in Berlijn op doorreis vanuit Moskou en Kiev op tot een krachtige benadering van Moskou, volgens hem het enige pad naar vrede in Oekraïne.

De Poolse president noemde de situatie de moeilijkste die de EU en de NAVO sinds het einde van de Koude Oorlog ruim dertig jaar geleden hebben gekend. Hij wees op de troepenconcentratie in Belarus, waar oefeningen gepland staan tot 20 februari. "We vragen ons allemaal af wat er daarna gaat gebeuren, aldus Duda. "Het belangrijkste ding nu is eenheid en solidariteit. We moeten laten zien dat we met een stem spreken, dat we een gemeenschap zijn die niet kan worden verbroken."

Meer uit Buitenland

Huiszoekingen bij Noorse ex-premier om Epstein-documenten

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft huiszoekingen verricht in een woning en in vakantiewoningen van voormalig premier Thorbjørn Jagland. Justitie is een onderzoek naar hem begonnen naar aanleiding van de recent geopenbaarde Epstein-documenten. Volgens Noorse media zei Jagland dat hij blij is dat de zaak wordt opgehelderd toen de huiszoeking in Oslo begon.

36 minuten geleden
Invallen bij Europese Commissie in Brussel in vastgoedonderzoek

BRUSSEL (ANP) - De Belgische politie heeft in Brussel invallen gedaan bij de Europese Commissie in een onderzoek naar onregelmatigheden bij de verkoop van vastgoed, meldt de Financial Times. Het onderzoek wordt volgens de krant geleid door het Europees Openbaar Ministerie (EPPO). Dat bevestigt dat bewijs wordt verzameld, maar wil verder niets kwijt.

1 uur geleden
Bareigenaren Crans-Montana voor hoorzitting uitgejouwd

SION (ANP) - De eigenaren van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een grote dodelijke brand uitbrak, zijn bij aankomst voor een verhoor uitgejouwd door nabestaanden. Ze moesten zich een weg banen door een menigte van boze mensen en journalisten om de ingang van het gebouw te bereiken, is te zien bij de Zwitserse omroep SRF.

1 uur geleden
Eerste vergunningen voor Oekraïense wapenexport sinds oorlog

KYIV (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds het begin van de Russische invasie hebben Oekraïense wapenfabrikanten vergunningen gekregen om te exporteren naar het buitenland. Dat meldt Roestem Oemjerov, secretaris van de nationale veiligheids- en defensieraad van Oekraïne. President Volodymyr Zelensky kondigde in september al aan dat hij snel met de wapenexport wilde beginnen.

1 uur geleden
Zweden doet met straaljagers mee aan Arctic Sentry

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Zweden gaat met straaljagers meedoen aan de Noordpoolmissie Arctic Sentry van de NAVO. Met die toestellen worden patrouilles uitgevoerd.

2 uur geleden
Veroordelingen in Frankrijk na bewaren van bewijs door moeder

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank heeft drie mannen veroordeeld voor een groepsverkrachting in 2020. De moeder van het slachtoffer had bewijsmateriaal een jaar bewaard in een plastic zak, omdat haar dochter aanvankelijk niet met de politie wilde praten.

2 uur geleden
De Wever waarschuwt voor verdwijnen staal- en metaalindustrie

RIJKHOVEN (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever waarschuwt voor het verdwijnen van de petrochemische industrie, de staal- en de metaalindustrie in de EU. "Als je dat verliest, heb je geen strategische autonomie meer", zei hij voor het begin van de informele EU-top over concurrentiekracht.

3 uur geleden