Duitsland: 'gerichte' beperking betaalsysteem SWIFT voor Rusland
BERLIJN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Duitsland is voorstander van "gerichte en functionele" beperkingen voor Russisch gebruik van het internationale betalingssysteem SWIFT. Daarmee moeten de juiste mensen getroffen worden en kan bijkomende schade worden voorkomen, zeiden de Duitse ministers van Buitenlandse Zaken en Economische Zaken in een gezamenlijke verklaring.
Binnen de Europese Unie is er steeds meer steun voor het uitsluiten van Rusland. Onder andere Italië, dat eerder niet voor een SWIFT-ban van Rusland was, sprak zaterdag openlijk zijn steun uit voor een boycot als ook de rest van het landenblok ermee instemt.
Maar Duitsland had eerder bedenkingen over de maatregel. Door het land uit het samenwerkingsverband van banken te gooien zou het voor 'gewone' mensen een stuk moeilijker worden om geld over te maken naar familie in Rusland. Ook zou het Europees bedrijfsleven eronder lijden omdat betalingen van klanten of betalingen aan leveranciers dan ingewikkelder worden. Ook zouden leveringen van Russisch gas aan Europa in gevaar kunnen komen.
SWIFT, dat beveiligde berichten verstuurt tussen meer dan 11.000 financiële instellingen en bedrijven, is van cruciaal belang voor het mondiale financiële systeem. Wanneer het systeem niet toegankelijk is, kan dat aanzienlijke economische schade aanrichten.
Meer uit Financieel
VUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
37 minuten geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) steunt de solidariteitsverklaring van centrale banken wereldwijd aan voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve, na de dagvaarding van de centrale bank door het Amerikaanse ministerie van Justitie.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken wereldwijd werken aan een gezamenlijke steunverklaring voor de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Dat meldt een bron aan persbureau Bloomberg. Het zou een signaal van solidariteit aan Powell zijn na de dagvaarding waarmee de regering-Trump volgens de Federal Reserve de onafhankelijkheid van het instituut wil aanvallen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren zijn van plan actie te voeren om hun eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten, kondigen FNV en CNV aan. De vakbonden stelden minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken eerder een ultimatum tot dinsdag, omdat ze ontevreden zijn over de nullijn die het demissionaire kabinet voor deze ambtenaren wil aanhouden.
5 uur geleden