Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland gelooft weer in hoofdprijs Champions League

Duitsland gelooft weer in hoofdprijs Champions League

BERLIJN (ANP) - De achtste finales van de Champions League gaan deze week van start en Duitsland is met drie clubs vertegenwoordigd, Bayern München, Borussia Dortmund en RB Leipzig. In de afgelopen jaren waren er geen opvallende successen van de verenigingen uit de Bundesliga op het festijn van de kampioenen. "Voor het eerst in lange tijd heb ik het gevoel dat er nu weer wat mogelijk is", zegt bijvoorbeeld Joachim Löw, de bondscoach van het land.

De laatste Europese finale van een Duitse club vond plaats in 2013 op Wembley. Bayern München won met 2-1 van Dortmund en Arjen Robben maakte het beslissende doelpunt. "Op zich kunnen we nu weer zo ver komen", zegt sportdirecteur Michael Zorc van Dortmund. "Maar voorspellen heeft geen zin. Je moet een beetje geluk hebben, niet in het minst met de loting." Dortmund speelt dinsdag thuis tegen Paris Saint-Germain, dat sterren als Kylian Mbappé en Neymar in de selectie heeft.

Bayern treft Chelsea, eerder min of meer verantwoordelijk voor de uitschakeling van Ajax. Coach Hansi Flick gelooft in de kansen. "Internationaal hoeven we voor niemand bang te zijn. We hebben ons op overtuigende wijze voor de knock-outfase geplaatst. Maar, inderdaad, het moet meezitten. De concurrentie is groot. Dat neemt niet weg dat wij de kwaliteiten hebben om dit keer heel ver te komen."

Eerste doel

Leipzig speelt tegen Tottenham Hotspur, vorig seizoen nog finalist, tegenwoordig spelend met oud-PSV'er Steven Bergwijn. "We kunnen nergens op vooruitlopen", zegt Christian Seifert, de CEO van de overkoepelende Deutsche Fussball Liga. "Wel heb ik het gevoel dat we er beter voor staan dan in de afgelopen jaren. Ons eerste doel moet zijn meerdere Duitse clubs in de kwartfinale bij de Europese toernooien. Vergeet niet dat we met Leverkusen, Frankfurt en Wolfsburg ook nog volop meedoen in de Europa League. De komende weken worden belangrijk."

Löw denkt ook al richting het Europees kampioenschap, de komende zomer. "Voor de ontwikkeling van onze topspelers is elke wedstrijd in de Champions League belangrijk. Succes van de clubs op het hoogste niveau is daarom van groot belang voor het nationale elftal."

Meer uit Voetbal

Kaapverdië met vijf geboren Rotterdammers gelijk tegen Uruguay

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië heeft in de nacht van zondag op maandag opnieuw voor een stunt gezorgd door de tweede groepswedstrijd in het Miami Stadium met 2-2 gelijk te spelen tegen Uruguay. Het elftal van bondscoach Pedro Leitão Brito veroverde eerder ook al verrassend een punt tegen Spanje (0-0). WK-debutant Kaapverdië speelde met vijf geboren Rotterdammers tegen de Zuid-Amerikanen.

55 minuten geleden
Kaapverdië met drie in Nederland geboren spelers tegen Uruguay

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint aan de tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Uruguay met drie in Nederland geboren spelers in de startopstelling. Bondscoach Pedro Leitão Brito heeft een basisplaats voor verdediger Sidny Lopes Cabral en middenvelders Jamiro Monteiro en Garry Rodrigues.

3 uur geleden
België blijft op WK steken op doelpuntloos gelijkspel tegen Iran

INGLEWOOD (ANP) - België heeft ook de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet weten te winnen. Iran hield de Rode Duivels in het stadion nabij Los Angeles op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

4 uur geleden
Spanje herstelt zich op WK met overtuigende zege op Saudi-Arabië

ATLANTA (ANP) - Spanje heeft zich met een 4-0-zege op Saudi-Arabië op het WK hersteld van de teleurstellende openingswedstrijd tegen Kaapverdië (0-0). Met Lamine Yamal voor het eerst in de basis zette de Europees kampioen de nummer 61 van de wereld in Atlanta vanaf het begin onder zware druk, met halverwege de eerste helft een 3-0-voorsprong als resultaat. Spits Mikel Oyarzabal was met twee treffers en een assist de uitblinker.

7 uur geleden
Nederlands elftal blijft voorlopig in Kansas City

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal blijft voorlopig in Kansas City op het WK. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers zijn in ieder geval tot de eventuele achtste finale in het huidige basiskamp.

9 uur geleden
Timber hervat na hersenschudding training bij Oranje

KANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft zondag de training bij het Nederlands elftal hervat. De middenvelder liep drie dagen geleden tijdens de training na een duel met Frenkie de Jong een lichte hersenschudding op en kon daardoor zaterdag niet meedoen in de tweede groepswedstrijd tegen Zweden, die Oranje met 5-1 won.

9 uur geleden
Ajax neemt afscheid van trainer García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Oscar García. De Spaanse coach had nog een contract tot medio 2027, maar in goed onderling overleg is besloten de samenwerking per direct te beëindigen, meldt de club. Ajax had al de Spaanse trainer Míchel aangetrokken voor het nieuwe seizoen.

9 uur geleden