Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland gelooft weer in hoofdprijs Champions League

Duitsland gelooft weer in hoofdprijs Champions League

BERLIJN (ANP) - De achtste finales van de Champions League gaan deze week van start en Duitsland is met drie clubs vertegenwoordigd, Bayern München, Borussia Dortmund en RB Leipzig. In de afgelopen jaren waren er geen opvallende successen van de verenigingen uit de Bundesliga op het festijn van de kampioenen. "Voor het eerst in lange tijd heb ik het gevoel dat er nu weer wat mogelijk is", zegt bijvoorbeeld Joachim Löw, de bondscoach van het land.

De laatste Europese finale van een Duitse club vond plaats in 2013 op Wembley. Bayern München won met 2-1 van Dortmund en Arjen Robben maakte het beslissende doelpunt. "Op zich kunnen we nu weer zo ver komen", zegt sportdirecteur Michael Zorc van Dortmund. "Maar voorspellen heeft geen zin. Je moet een beetje geluk hebben, niet in het minst met de loting." Dortmund speelt dinsdag thuis tegen Paris Saint-Germain, dat sterren als Kylian Mbappé en Neymar in de selectie heeft.

Bayern treft Chelsea, eerder min of meer verantwoordelijk voor de uitschakeling van Ajax. Coach Hansi Flick gelooft in de kansen. "Internationaal hoeven we voor niemand bang te zijn. We hebben ons op overtuigende wijze voor de knock-outfase geplaatst. Maar, inderdaad, het moet meezitten. De concurrentie is groot. Dat neemt niet weg dat wij de kwaliteiten hebben om dit keer heel ver te komen."

Eerste doel

Leipzig speelt tegen Tottenham Hotspur, vorig seizoen nog finalist, tegenwoordig spelend met oud-PSV'er Steven Bergwijn. "We kunnen nergens op vooruitlopen", zegt Christian Seifert, de CEO van de overkoepelende Deutsche Fussball Liga. "Wel heb ik het gevoel dat we er beter voor staan dan in de afgelopen jaren. Ons eerste doel moet zijn meerdere Duitse clubs in de kwartfinale bij de Europese toernooien. Vergeet niet dat we met Leverkusen, Frankfurt en Wolfsburg ook nog volop meedoen in de Europa League. De komende weken worden belangrijk."

Löw denkt ook al richting het Europees kampioenschap, de komende zomer. "Voor de ontwikkeling van onze topspelers is elke wedstrijd in de Champions League belangrijk. Succes van de clubs op het hoogste niveau is daarom van groot belang voor het nationale elftal."

Meer uit Voetbal

PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

7 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

9 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

10 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

13 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

15 uur geleden
KNVB-directeur: onwijs vervelend om tegenover NAC te staan

UTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.

18 uur geleden
NAC houdt vast aan eis overspelen duel met Go Ahead Eagles

UTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.

20 uur geleden