Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland gelooft weer in hoofdprijs Champions League

Duitsland gelooft weer in hoofdprijs Champions League

BERLIJN (ANP) - De achtste finales van de Champions League gaan deze week van start en Duitsland is met drie clubs vertegenwoordigd, Bayern München, Borussia Dortmund en RB Leipzig. In de afgelopen jaren waren er geen opvallende successen van de verenigingen uit de Bundesliga op het festijn van de kampioenen. "Voor het eerst in lange tijd heb ik het gevoel dat er nu weer wat mogelijk is", zegt bijvoorbeeld Joachim Löw, de bondscoach van het land.

De laatste Europese finale van een Duitse club vond plaats in 2013 op Wembley. Bayern München won met 2-1 van Dortmund en Arjen Robben maakte het beslissende doelpunt. "Op zich kunnen we nu weer zo ver komen", zegt sportdirecteur Michael Zorc van Dortmund. "Maar voorspellen heeft geen zin. Je moet een beetje geluk hebben, niet in het minst met de loting." Dortmund speelt dinsdag thuis tegen Paris Saint-Germain, dat sterren als Kylian Mbappé en Neymar in de selectie heeft.

Bayern treft Chelsea, eerder min of meer verantwoordelijk voor de uitschakeling van Ajax. Coach Hansi Flick gelooft in de kansen. "Internationaal hoeven we voor niemand bang te zijn. We hebben ons op overtuigende wijze voor de knock-outfase geplaatst. Maar, inderdaad, het moet meezitten. De concurrentie is groot. Dat neemt niet weg dat wij de kwaliteiten hebben om dit keer heel ver te komen."

Eerste doel

Leipzig speelt tegen Tottenham Hotspur, vorig seizoen nog finalist, tegenwoordig spelend met oud-PSV'er Steven Bergwijn. "We kunnen nergens op vooruitlopen", zegt Christian Seifert, de CEO van de overkoepelende Deutsche Fussball Liga. "Wel heb ik het gevoel dat we er beter voor staan dan in de afgelopen jaren. Ons eerste doel moet zijn meerdere Duitse clubs in de kwartfinale bij de Europese toernooien. Vergeet niet dat we met Leverkusen, Frankfurt en Wolfsburg ook nog volop meedoen in de Europa League. De komende weken worden belangrijk."

Löw denkt ook al richting het Europees kampioenschap, de komende zomer. "Voor de ontwikkeling van onze topspelers is elke wedstrijd in de Champions League belangrijk. Succes van de clubs op het hoogste niveau is daarom van groot belang voor het nationale elftal."

Meer uit Voetbal

Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

16 uur geleden
AS Roma speelt met Malen gelijk in topper tegen AC Milan

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.

16 uur geleden
Watanabe houdt enkelblessure over aan duel met Heracles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.

19 uur geleden
ManUnited maakt einde aan ongeslagen reeks koploper Arsenal

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.

20 uur geleden
FC Utrecht kan tegen Sparta geen einde maken aan negatieve reeks

UTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.

20 uur geleden
Feyenoord wint met nieuweling Deijl wel van Heracles Almelo

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.

20 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Heracles eerste competitiezege dit jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.

20 uur geleden