Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland geen voorstander levering westerse jets aan Oekraïne

Duitsland geen voorstander levering westerse jets aan Oekraïne

WANGELS (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock heeft bedenkingen geuit over de wens van Oekraïne om te worden voorzien van westerse straaljagers. Baerbock deed haar uitlatingen tijdens een bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken van de G7 in een resort aan de Noord-Duitse kust.

Baerbock wees op de afwijzing door westerse mogendheden van een oproep van Oekraïne, in de beginfase van de Russische invasie, om een ​​no-flyzone boven het land in te stellen. Ook bij die gelegenheid nam Duitsland een "duidelijk standpunt" in over het leveren van vliegtuigen.

De Duitse buitenlandminister was dinsdag nog in Kiev, waar ze naar eigen zeggen sprak over "hoe we Oekraïne kunnen steunen, met name met betrekking tot zijn veerkracht, zijn vermogen om zichzelf te verdedigen, zonder dat de NAVO deelneemt aan deze oorlog".

Gevoelig

De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba is uitgenodigd om vrijdag bij de G7-besprekingen aanwezig te zijn. Tijdens een recent bezoek aan Duitsland riep hij op om moderne straaljagers en antiraketsystemen aan zijn land te leveren.

Hoe gevoelig het leveren van straaljagers door NAVO-leden aan Oekraïne ligt, bleek begin maart toen Polen zijn beschikbare MiG-jachtvliegtuigen gratis, direct en gevechtsklaar aan de Oekraïense luchtmacht wilde overdragen. De Poolse regering wilde dit echter niet rechtstreeks doen, uit angst voor Russische represailles. Daarop vroeg Polen de vliegtuigen via een Amerikaanse basis in Duitsland te leveren. Dat zagen de VS niet zitten, want een dergelijke levering zou "ernstige zorgen oproepen voor de hele NAVO-alliantie", aldus het Pentagon.

Meer uit Buitenland

Duizenden boeren protesteren tegen handelsakkoord Zuid-Amerika

PARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.

1 uur geleden
Ook Nicaragua laat nu politieke gevangenen vrij

MANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.

1 uur geleden
Off-piste-skiërs omgekomen in Franse Alpen

VAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.

2 uur geleden
Betoger voor Iraanse ambassade Londen hangt oude vlag op pand

LONDEN/DEN HAAG (ANP) - Bij een grote betoging tegen de Iraanse regering voor de ambassade van het land in Londen, slaagde een demonstrant er zaterdag in het pand te beklimmen en de vlag te verwijderen. De demonstrant wist de oude Iraanse vlag te hijsen op een balkon. Het leidde tot groot enthousiasme onder de vele betogers. Korte tijd later verwijderde een werknemer van de ambassade het dundoek weer.

3 uur geleden
President wil 'cruciale en urgente' hervormingen voor Zuid-Afrika

RUSTENBURG (ANP/AFP) - Zuid-Afrika is dringend toe aan even noodzakelijke als urgente hervormingen, vindt president Cyril Ramaphosa. Daarom komt zijn partij ANC met een zespuntenhervormingsprogramma.

3 uur geleden
Von der Leyen: Europa steunt protesten in Iran

BRUSSEL (ANP/AFP) - Europa steunt de massaprotesten in Iran volledig en keurt "de gewelddadige onderdrukking" ervan ten zeerste af. Dat heeft EU-chef Ursula von der Leyen gezegd in een onlineboodschap.

4 uur geleden
Spoorproblemen Duitsland blijven door aanhoudende sneeuw

BERLIJN (ANP/DPA) - Delen van het Duitse spoorwegennet blijven gestremd door het aanhoudende winterweer, terwijl er ook nieuwe sneeuw wordt voorspeld. Onder andere het internationale treinverkeer naar Nederland en Denemarken kampt met storingen en onderbrekingen. Ook de langeafstandsverbindingen tussen Hamburg en Frankfurt en Berlijn en Düsseldorf zijn verstoord. Een aantal regionale treinen rijdt nog helemaal niet.

5 uur geleden