Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland: geen milieueffectrapportage voor windpark op zee

Duitsland: geen milieueffectrapportage voor windpark op zee

BERLIJN (ANP) - Duitsland overweegt de verplichte milieueffectrapportages voor de aanleg van nieuwe windparken op zee te schrappen om zo meer vaart te maken met windenergie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van inzage in wetsvoorstellen van het Duitse ministerie van Economische Zaken. Nu zorgen die rapporten nog geregeld voor vertraging bij de aanleg van offshore windmolens.

Volgens het plan zullen die uitgebreide rapportages niet meer nodig zijn om goedkeuring te krijgen voor de bouw van windturbines op zee, tenzij er aanzienlijke gevolgen zijn voor buurlanden. Ook bij de aanleg van stroomkabels en andere infrastructuur voor offshore windmolens zouden die onderzoeken om de effecten op natuur en milieu in kaart te brengen niet langer noodzakelijk zijn.

Duitsland heeft een doelstelling om in 2030 minstens 80 procent van de stroomproductie uit duurzame bronnen te halen. Vorig jaar was dat nog meer dan helft van de stroomproductie. Dat zou betekenen dat de productiecapaciteit op zee fors moet toenemen. In 2045 moet de grootste economie van Europa helemaal klimaatneutraal zijn.

Duitse brancheorganisaties hebben al langer gepleit voor versoepeling van regelgeving rond vergunningen voor nieuwe windparken, op zee en ook op land.

Meer uit Financieel

Heijmans bouwt minder woningen en meer infrastructuur

ROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans blijft last houden van de crisis op de Nederlandse woningmarkt, maar heeft juist meer werk aan het opknappen van de infrastructuur. Door de al langer bestaande problemen van netcongestie, complexe vergunningstrajecten, terughoudendheid van beleggers en nu ook de stijgende hypotheekrente verkocht Heijmans dit jaar tot nu toe 2085 woningen. In de eerste tien maanden van vorig jaar waren dat er 2313. "Voor 2027 houden we er rekening mee dat het aantal verkochte woningen onder druk blijft staan", zegt het bedrijf uit Rosmalen.

27 minuten geleden
Binance schat dat ruim 6 miljard dollar gemoeid is met cryptohack

ABU DHABI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Cryptoplatform Binance zegt dat er 6,3 miljard dollar (omgerekend 5,6 miljard euro) betrokken is bij wat inmiddels wordt omschreven als de grootste hack in de geschiedenis van crypto. Ongeveer de helft van dat bedrag is bevroren om grootschalige diefstal bij de grootste cryptobeurs ter wereld te voorkomen.

28 minuten geleden
Bodemonderzoeker Fugro blijft kampen met zwakte bij offshore wind

NOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro blijft kampen met zwakte op de markt voor offshore windenergieprojecten. Wel krijgt het bedrijf meer werk vanuit de olie- en gasindustrie nu de energieprijzen hoog liggen door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor nam de omzet in het afgelopen kwartaal licht toe.

29 minuten geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea zakken door verliezen in chipsector

SEOUL/TOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn vrijdag hard omlaaggegaan. Vooral de chipbedrijven gingen in de uitverkoop na tegenvallende resultaten van chipfabrikant Intel en tech- en webwinkelconcern Amazon. Donderdag zorgden teleurstellende kwartaalcijfers van Google-moederbedrijf Alphabet al voor koersdruk onder de AI-gerelateerde aandelen.

33 minuten geleden
Verkoopprijzen industrie opnieuw hoger door duurdere olie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in september verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 8,3 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.

1 uur geleden
Krapte op arbeidsmarkt iets afgenomen

DEN HAAG (ANP) - Het is afgelopen kwartaal iets makkelijker geworden om personeel te vinden. De krapte op de arbeidsmarkt nam iets af doordat er meer werklozen waren om de openstaande vacatures te vervullen. Het aantal vacatures bleef ongeveer gelijk, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Mogelijk miljarden buitgemaakt bij hack cryptobeurs Binance

ABU DHABI (ANP/AFP) - Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, is mogelijk getroffen door een grote hack. Volgens het bedrijf is voor ruim 2,5 miljard dollar (ongeveer 2,24 miljard euro) aan cryptomunten bevroren om diefstal te voorkomen. Binance heeft de handel in bepaalde producten stilgelegd en inmiddels ook alle stortingen en opnames tijdelijk opgeschort.

4 uur geleden