Duitsland: geen milieueffectrapportage voor windpark op zee
BERLIJN (ANP) - Duitsland overweegt de verplichte milieueffectrapportages voor de aanleg van nieuwe windparken op zee te schrappen om zo meer vaart te maken met windenergie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van inzage in wetsvoorstellen van het Duitse ministerie van Economische Zaken. Nu zorgen die rapporten nog geregeld voor vertraging bij de aanleg van offshore windmolens.
Volgens het plan zullen die uitgebreide rapportages niet meer nodig zijn om goedkeuring te krijgen voor de bouw van windturbines op zee, tenzij er aanzienlijke gevolgen zijn voor buurlanden. Ook bij de aanleg van stroomkabels en andere infrastructuur voor offshore windmolens zouden die onderzoeken om de effecten op natuur en milieu in kaart te brengen niet langer noodzakelijk zijn.
Duitsland heeft een doelstelling om in 2030 minstens 80 procent van de stroomproductie uit duurzame bronnen te halen. Vorig jaar was dat nog meer dan helft van de stroomproductie. Dat zou betekenen dat de productiecapaciteit op zee fors moet toenemen. In 2045 moet de grootste economie van Europa helemaal klimaatneutraal zijn.
Duitse brancheorganisaties hebben al langer gepleit voor versoepeling van regelgeving rond vergunningen voor nieuwe windparken, op zee en ook op land.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
5 uur geleden