Duitsland: geen milieueffectrapportage voor windpark op zee
BERLIJN (ANP) - Duitsland overweegt de verplichte milieueffectrapportages voor de aanleg van nieuwe windparken op zee te schrappen om zo meer vaart te maken met windenergie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van inzage in wetsvoorstellen van het Duitse ministerie van Economische Zaken. Nu zorgen die rapporten nog geregeld voor vertraging bij de aanleg van offshore windmolens.
Volgens het plan zullen die uitgebreide rapportages niet meer nodig zijn om goedkeuring te krijgen voor de bouw van windturbines op zee, tenzij er aanzienlijke gevolgen zijn voor buurlanden. Ook bij de aanleg van stroomkabels en andere infrastructuur voor offshore windmolens zouden die onderzoeken om de effecten op natuur en milieu in kaart te brengen niet langer noodzakelijk zijn.
Duitsland heeft een doelstelling om in 2030 minstens 80 procent van de stroomproductie uit duurzame bronnen te halen. Vorig jaar was dat nog meer dan helft van de stroomproductie. Dat zou betekenen dat de productiecapaciteit op zee fors moet toenemen. In 2045 moet de grootste economie van Europa helemaal klimaatneutraal zijn.
Duitse brancheorganisaties hebben al langer gepleit voor versoepeling van regelgeving rond vergunningen voor nieuwe windparken, op zee en ook op land.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
15 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.
17 uur geledenASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.
19 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.
20 uur geledenBANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.
22 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.
1 dag geleden