Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland: geen garanties verzekeraar Euler Hermes voor Rusland

Duitsland: geen garanties verzekeraar Euler Hermes voor Rusland

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland heeft verdere stappen gezet om het moeilijker te maken voor bedrijven om zaken te doen met Rusland. Zo zijn de garanties van 's werelds grootste kredietverzekeraar Euler Hermes voor Rusland opgeschort, meldt de Duitse zakenkrant Handelsblatt op basis van het Duitse ministerie van Economische Zaken. Dat betekent dat Euler Hermes niet meer garant kan staan voor kredieten die bedrijven willen afsluiten voor handel met Rusland.

Een garantie houdt in dat een bank of een ander financieel instituut de schuld van een lening op zich neemt. Dat gebeurt als degene die de lening heeft afgesloten deze niet meer kan terugbetalen. Door dit niet meer aan te bieden voor Rusland, lopen bedrijven een groter risico om zaken te doen met Russische bedrijven.

"De goedkeuring van garanties van Hermes en investeringsgaranties voor Rusland zijn tot nader order opgeschort", aldus een woordvoerder van het Duitse ministerie in de krant. Dit treft ook bedrijven wier producten niet op een sanctielijst staan, schrijft de krant.

Volgens Handelsblatt gebruikt Duitsland sinds 1949 exportkredietgaranties om de export van Duitse bedrijven te beschermen tegen buitenlandse klanten die ineens niet meer kunnen betalen, maar ook tegen de gevolgen van oorlog.

Meer uit Financieel

Ruim 2 miljoen elektrische auto's in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Begin dit jaar waren ruim 2 miljoen auto's in Nederland volledig elektrisch, hybride of plug-inhybride. Dat is een kwart meer dan een jaar eerder. Daarmee is nu een op de vijf personenauto's elektrisch of gedeeltelijk elektrisch. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

29 minuten geleden
Meer biologische landbouwgrond in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland kreeg er vorig jaar opnieuw meer biologische landbouwgrond bij. Dat becijfert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 is de biologisch gecertificeerde landbouwgrond met 3,1 procent toegenomen, waardoor er nu 86.900 hectare in totaal is.

29 minuten geleden
Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

8 uur geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

9 uur geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

9 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

10 uur geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

10 uur geleden