Duitsland: geen garanties verzekeraar Euler Hermes voor Rusland
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland heeft verdere stappen gezet om het moeilijker te maken voor bedrijven om zaken te doen met Rusland. Zo zijn de garanties van 's werelds grootste kredietverzekeraar Euler Hermes voor Rusland opgeschort, meldt de Duitse zakenkrant Handelsblatt op basis van het Duitse ministerie van Economische Zaken. Dat betekent dat Euler Hermes niet meer garant kan staan voor kredieten die bedrijven willen afsluiten voor handel met Rusland.
Een garantie houdt in dat een bank of een ander financieel instituut de schuld van een lening op zich neemt. Dat gebeurt als degene die de lening heeft afgesloten deze niet meer kan terugbetalen. Door dit niet meer aan te bieden voor Rusland, lopen bedrijven een groter risico om zaken te doen met Russische bedrijven.
"De goedkeuring van garanties van Hermes en investeringsgaranties voor Rusland zijn tot nader order opgeschort", aldus een woordvoerder van het Duitse ministerie in de krant. Dit treft ook bedrijven wier producten niet op een sanctielijst staan, schrijft de krant.
Volgens Handelsblatt gebruikt Duitsland sinds 1949 exportkredietgaranties om de export van Duitse bedrijven te beschermen tegen buitenlandse klanten die ineens niet meer kunnen betalen, maar ook tegen de gevolgen van oorlog.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.
13 uur geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.
14 uur geleden