Duitsland geeft recordaantal vergunningen windmolens af
BERLIJN (ANP/DPA) - Toezichthouders in Duitsland hebben vorig jaar toestemming gegeven voor de bouw van een recordaantal windmolens op land. Het gaat om een totaal van 2400 windturbines, meldden brancheorganisaties Bundesverband WindEnergie en VDMA.
Dit is een toename van 85 procent ten opzichte van het voorgaande jaar. De te bouwen windturbines hebben samen een capaciteit van 14 gigawatt, wat ongeveer gelijkstaat aan het verbruik van 14 miljoen huishoudens.
Gemiddeld duurt het na het afgeven van een vergunning twee jaar voordat een windmolen staat in Duitsland, zeggen de brancheorganisaties. In 2025 komt er naar verwachting 4,8 tot 5,3 gigawatt aan capaciteit voor windenergie bij. Vorig jaar groeide de capaciteit per saldo met 2,5 gigawatt tot een totaal van 63,5 gigawatt.
112 miljard kilowattuur
Windmolens waren in 2024 goed voor 112 miljard kilowattuur stroom. Daarmee leverden ze een kwart van alle opgewekte stroom en waren ze de belangrijkste bron voor elektriciteit in Duitsland.
Dennis Rendschmidt, directeur van de afdeling voor stroom- en energieapparatuur van VDMA, noemt het recordaantal een "duidelijke stap in de goede richting". Hij spreekt ook de hoop uit dat de Duitse regering na de verkiezingen in februari hard blijft werken aan de overstap op hernieuwbare energie. "De uitbreiding van windenergie moet onverminderd doorgaan, want we stellen zo onze energietoevoer veilig, het maakt stroom goedkoper en levert banen op", zegt hij.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Uitstel van een hervorming van de belasting voor spaargeld en beleggingen in box 3 kan funest zijn voor particuliere verhuurders. Daarvoor waarschuwt belangenbehartiger Vastgoed Belang in een reactie op uitgelekte begrotingsplannen van het kabinet.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten. Beleggers handelden voorzichtig, terwijl de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran de olieprijzen verder opdreven. Hierdoor lijkt het ook steeds waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een nieuwe renteverhoging komt.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vanaf Eindhoven Airport zijn zes vluchten van Ryanair vertrokken zonder ruimbagage na een storing van de veiligheidscontrole op het vliegveld. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Omroep Brabant. Vluchten van andere maatschappijen liepen vertraging op.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koerswinsten aan de handel begonnen, na de verliezen van de afgelopen dagen. Beleggers op Wall Street blijven voorzichtig door de gestegen olieprijzen en de onrust op de obligatiemarkt. Bij de bedrijven was computermaker Dell Technologies een winnaar door goed ontvangen kwartaalcijfers.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies schrapt wereldwijd ongeveer 3300 banen, oftewel 10 procent van zijn personeelsbestand. De Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps wil het aantal managementlagen verminderen en geld vrijmaken voor onder meer zelfrijdende robotaxi's.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Europese Unie moet zelf een techreus worden, stelt premier Rob Jetten. Samen met de Franse president Emmanuel Macron benadrukte Jetten tijdens een bezoek aan Eindhoven het belang van strategische autonomie voor het continent "in tijden van verschuivende machtsverhoudingen".
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een deel van de goudvoorraad uit de Verenigde Staten en Canada gehaald. Daarmee wordt Londen nu de standplaats met het grootste deel van de Nederlandse goudvoorraad, gevolgd door Zeist. Londen wordt gezien als een belangrijk handelscentrum voor fysiek goud. Het goud ligt opgeslagen in de centrale banken van die landen.
5 uur geleden