Duitsland geeft recordaantal vergunningen windmolens af
BERLIJN (ANP/DPA) - Toezichthouders in Duitsland hebben vorig jaar toestemming gegeven voor de bouw van een recordaantal windmolens op land. Het gaat om een totaal van 2400 windturbines, meldden brancheorganisaties Bundesverband WindEnergie en VDMA.
Dit is een toename van 85 procent ten opzichte van het voorgaande jaar. De te bouwen windturbines hebben samen een capaciteit van 14 gigawatt, wat ongeveer gelijkstaat aan het verbruik van 14 miljoen huishoudens.
Gemiddeld duurt het na het afgeven van een vergunning twee jaar voordat een windmolen staat in Duitsland, zeggen de brancheorganisaties. In 2025 komt er naar verwachting 4,8 tot 5,3 gigawatt aan capaciteit voor windenergie bij. Vorig jaar groeide de capaciteit per saldo met 2,5 gigawatt tot een totaal van 63,5 gigawatt.
112 miljard kilowattuur
Windmolens waren in 2024 goed voor 112 miljard kilowattuur stroom. Daarmee leverden ze een kwart van alle opgewekte stroom en waren ze de belangrijkste bron voor elektriciteit in Duitsland.
Dennis Rendschmidt, directeur van de afdeling voor stroom- en energieapparatuur van VDMA, noemt het recordaantal een "duidelijke stap in de goede richting". Hij spreekt ook de hoop uit dat de Duitse regering na de verkiezingen in februari hard blijft werken aan de overstap op hernieuwbare energie. "De uitbreiding van windenergie moet onverminderd doorgaan, want we stellen zo onze energietoevoer veilig, het maakt stroom goedkoper en levert banen op", zegt hij.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De Britse producent van verzorgings- en voedingsmiddelen Unilever wil tegen eind 2029 1 miljard euro besparen om de reorganisatie van topman Fernando Fernandez te versnellen, maakte het concern dinsdag bekend.
17 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op supermarktkoelingen in Europa zijn mogelijk een voorbode van steeds vaker voorkomende verstoringen. Dat zei het hoofd van de Britse cybersecuritydienst dinsdag. Volgens hem zullen dit soort incidenten toenemen doordat verouderde technologie de ontwikkelingen van hackers niet kan bijhouden.
36 minuten geledenNIJMEGEN (ANP/BLOOMBERG) - De chipfabrikant Nexperia uit Nijmegen, die vorig jaar centraal stond in een diplomatiek conflict tussen Nederland en China, heeft een rechtszaak aangespannen tegen het Chinese moederbedrijf Wingtech Technology. Dat maakte Wingtech dinsdag bekend. Volgens de Chinezen eist Nexperia een schadevergoeding van meer dan 2 miljard dollar.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Hackers kregen via een nepsollicitatiegesprek controle over een computer om uiteindelijk miljarden dollars aan cryptomunten te stelen, meldt Binance. De hackers maakten daarna gebruik van een interne AI-tool om toegang te krijgen tot cryptoportemonnees. Het gaat om de grootste cryptoroof ooit.
57 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De sierteeltsector is blij met het besluit om de voorgenomen btw-verhoging op bloemen, planten, bomen en bollen van 9 naar 21 procent uit te stellen. Dat laten de samenwerkende organisaties, waaronder Glasbouw Nederland, LTO, RoyalFloraHolland en Plants & Flowers Foundation Holland, in een verklaring weten. De geplande btw-verhoging op bloemen zou in 2028 ingaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple en Palantir gingen dinsdag flink omlaag op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Techconcern en iPhone-maker Apple boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en recordwinst. De omzetgroei viel echter lager uit dan een kwartaal eerder. Ook de verkopen in China en de inkomsten uit diensten vielen tegen. Apple rekent daarnaast op lagere winstmarges voor het huidige belangrijke feestdagenkwartaal, waarbij het bedrijf wees op de stijgende kosten voor geheugenchips. Het aandeel werd ruim 3 procent lager gezet.
2 uur geledenMARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse sportwagenfabrikant Ferrari heeft zijn winstverwachting voor heel 2026 opnieuw naar boven bijgesteld, vooral door een aanhoudend sterke vraag naar exclusieve, duurdere modellen. Klanten betalen ook meer voor personalisatie, waarbij auto's volledig naar eigen smaak worden aangepast, bijvoorbeeld met bijzondere kleuren, materialen, afwerkingen en extra opties.
2 uur geleden