Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland geeft recordaantal vergunningen windmolens af

Duitsland geeft recordaantal vergunningen windmolens af

BERLIJN (ANP/DPA) - Toezichthouders in Duitsland hebben vorig jaar toestemming gegeven voor de bouw van een recordaantal windmolens op land. Het gaat om een totaal van 2400 windturbines, meldden brancheorganisaties Bundesverband WindEnergie en VDMA.

Dit is een toename van 85 procent ten opzichte van het voorgaande jaar. De te bouwen windturbines hebben samen een capaciteit van 14 gigawatt, wat ongeveer gelijkstaat aan het verbruik van 14 miljoen huishoudens.

Gemiddeld duurt het na het afgeven van een vergunning twee jaar voordat een windmolen staat in Duitsland, zeggen de brancheorganisaties. In 2025 komt er naar verwachting 4,8 tot 5,3 gigawatt aan capaciteit voor windenergie bij. Vorig jaar groeide de capaciteit per saldo met 2,5 gigawatt tot een totaal van 63,5 gigawatt.

112 miljard kilowattuur

Windmolens waren in 2024 goed voor 112 miljard kilowattuur stroom. Daarmee leverden ze een kwart van alle opgewekte stroom en waren ze de belangrijkste bron voor elektriciteit in Duitsland.

Dennis Rendschmidt, directeur van de afdeling voor stroom- en energieapparatuur van VDMA, noemt het recordaantal een "duidelijke stap in de goede richting". Hij spreekt ook de hoop uit dat de Duitse regering na de verkiezingen in februari hard blijft werken aan de overstap op hernieuwbare energie. "De uitbreiding van windenergie moet onverminderd doorgaan, want we stellen zo onze energietoevoer veilig, het maakt stroom goedkoper en levert banen op", zegt hij.

Meer uit Financieel

New York klaagt Polymarket aan wegens illegale gokactiviteiten

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureur-generaal van New York heeft donderdag een rechtszaak aangespannen tegen de Amerikaanse voorspellingssite Polymarket. Volgens haar zijn deze zogenoemde voorspellingsmarkten in strijd met de betreffende gokwetgeving.

10 minuten geleden
Klein verlies AEX in afwachting uitkomst gesprekken Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies de handel uitgegaan. Daarmee volgt de graadmeter van hoofdfondsen de tendens in de rest van Europa. Beleggers hebben speciale aandacht voor de topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Beleggers houden daarnaast de stijgende olieprijzen in de gaten.

26 minuten geleden
Xi: China en VS delen verantwoordelijkheid voor AI

WASHINGTON (ANP) - China en de Verenigde Staten delen de verantwoordelijkheid om de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) in goede banen te leiden, zei de Chinese president Xi Jinping tijdens zijn bezoek aan zijn Amerikaanse ambtsgenoot Donald Trump. Hij benadrukte dat mensen de controle houden over de ontwikkeling van AI.

48 minuten geleden
Staatssecretaris: flexibele stroom moet het nieuwe normaal worden

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei, CDA) vindt dat flexibel gebruik van stroomaansluitingen het nieuwe normaal moet worden voor burgers en bedrijven in Nederland vanwege het volle stroomnet. Dat zei hij donderdag tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in Madurodam over de toekomst van het Europese energiesysteem.

1 uur geleden
Wall Street daalt door stijgende marktrentes en hogere olieprijs

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de verliesbeurt een dag eerder en hielden vooral de obligatiemarkten in de gaten. Daar liepen de rentes op langlopende staatsleningen verder op door het vooruitzicht dat de centrale bank de rente verder gaat verhogen om de inflatie te bestrijden. Ook olie, een belangrijke aanjager van de inflatie, werd opnieuw duurder.

2 uur geleden
Bloomberg: ECB-directielid Schnabel vertrekt richting IMF

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), staat op het punt de instantie te verlaten. Dat melden ingewijden aan Bloomberg. Ze zou een hoge functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) krijgen.

2 uur geleden
Russische topbankier: bedrijven vrezen onteigening door staat

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Veel Russische bedrijven zijn bezorgd dat de staat hun bezittingen op elk moment kan onteigenen en zijn daarom terughoudend met het doen van investeringen in uitbreiding. Dat heeft de topman van de Russische VTB Bank gezegd op een bankenforum, aldus de krant Vedomosti.

2 uur geleden