Duitsland geeft recordaantal vergunningen windmolens af
BERLIJN (ANP/DPA) - Toezichthouders in Duitsland hebben vorig jaar toestemming gegeven voor de bouw van een recordaantal windmolens op land. Het gaat om een totaal van 2400 windturbines, meldden brancheorganisaties Bundesverband WindEnergie en VDMA.
Dit is een toename van 85 procent ten opzichte van het voorgaande jaar. De te bouwen windturbines hebben samen een capaciteit van 14 gigawatt, wat ongeveer gelijkstaat aan het verbruik van 14 miljoen huishoudens.
Gemiddeld duurt het na het afgeven van een vergunning twee jaar voordat een windmolen staat in Duitsland, zeggen de brancheorganisaties. In 2025 komt er naar verwachting 4,8 tot 5,3 gigawatt aan capaciteit voor windenergie bij. Vorig jaar groeide de capaciteit per saldo met 2,5 gigawatt tot een totaal van 63,5 gigawatt.
112 miljard kilowattuur
Windmolens waren in 2024 goed voor 112 miljard kilowattuur stroom. Daarmee leverden ze een kwart van alle opgewekte stroom en waren ze de belangrijkste bron voor elektriciteit in Duitsland.
Dennis Rendschmidt, directeur van de afdeling voor stroom- en energieapparatuur van VDMA, noemt het recordaantal een "duidelijke stap in de goede richting". Hij spreekt ook de hoop uit dat de Duitse regering na de verkiezingen in februari hard blijft werken aan de overstap op hernieuwbare energie. "De uitbreiding van windenergie moet onverminderd doorgaan, want we stellen zo onze energietoevoer veilig, het maakt stroom goedkoper en levert banen op", zegt hij.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan een invoerheffing van 50 procent opleggen op verschillende Canadese producten. Dat meldt het Witte Huis maandag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers ervaren geen of nauwelijks gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten en de geopolitieke spanningen en handelsmaatregelen als gevolg. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van onderzoek onder 530 ondernemers. Bijna de helft van hen laat weten dat de internationale ontwikkelingen weinig invloed hebben op hun bedrijf.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers ervaren geen of nauwelijks gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten en de geopolitieke spanningen en handelsmaatregelen als gevolg. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van onderzoek onder 530 ondernemers. Bijna de helft van hen laat weten dat de internationale ontwikkelingen weinig invloed hebben op hun bedrijf.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten gaan een invoerheffing van 50 procent opleggen op verschillende Canadese producten. Dat meldt het Witte Huis maandag.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York stonden maandag onder druk door zorgen over een verdere escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten van technologiebedrijven later deze week. De koersen gingen over een breed front omlaag, terwijl de olieprijzen opliepen.
7 uur geledenHANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress, onderdeel van het Chinese Alibaba, gaat in beroep tegen de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. "Wij zijn verrast door het besluit van de EU en de onevenredige boete, en wij zijn het er niet mee eens", meldt de Chinese webwinkel.
8 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Twaalf Amerikaanse staten hebben maandag bij de rechter een tijdelijke opschorting van de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount afgedwongen. De staten voerden aan dat het laten doorgaan van het samengaan van de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns de concurrentie onherstelbaar zou schaden.
9 uur geleden