Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland gaat meer werkvergunningen aan arbeiders India geven

Duitsland gaat meer werkvergunningen aan arbeiders India geven

NEW DELHI (ANP/DPA) - Duitsland is van plan veel meer werkvergunningen te geven aan arbeidsmigranten uit India om de nijpende personeelstekorten in de Duitse economie tegen te gaan. Dat hebben de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en de Indiase premier Narendra Modi afgesproken. Scholz is momenteel op bezoek in India om te praten over de economische banden tussen de twee landen.

Berlijn wil het aantal jaarlijkse werkvergunningen aan Indiase arbeidsmigranten verhogen van 20.000 naar 90.000. "De boodschap is dat Duitsland openstaat voor geschoolde arbeiders", aldus Scholz bij de ontmoeting met Modi in New Delhi. Duitsland had eerder al beloofd procedures rond Indiase visumaanvragen minder bureaucratisch te maken en Indiase beroepsopleidingen te erkennen. De twee landen hebben twee jaar geleden ook al afspraken gemaakt rond de komst van studenten uit India naar Duitsland.

Modi zei dat de deal zal leiden tot economische vooruitgang voor beide landen. "Als Indiase dynamiek en Duitse precisie samenkomen, als Duitse ingenieurskunde en Indiase innovatie samenkomen, dan komt er een betere toekomst voor de regio Indo-Pacific en de gehele wereld", aldus de premier.

Personeelstekorten

De vakkrachten uit India moeten gaan werken in onder meer ziekenhuizen, zorginstellingen zoals bejaardentehuizen en in de IT-sector. Het is al het derde bezoek van Scholz aan India, de op vier na grootste economie van de wereld met 1,4 miljard inwoners, in twee jaar tijd. Bij zijn bezoek werd hij vergezeld door een grote delegatie uit het Duitse bedrijfsleven en minister van Economische Zaken Robert Habeck. Scholz gaat zaterdagavond weer terug naar Duitsland.

Er werden ook afspraken gemaakt over samenwerking op het gebied van bijvoorbeeld duurzame energie, onderzoek en defensie. Verder werd gepraat over een vrijhandelsakkoord tussen India en de Europese Unie.

Door de toenemende vergrijzing worden de personeelstekorten in Duitsland steeds groter en dat kost de grootste economie van Europa vele miljarden aan verloren productie. Het Duitse bedrijfsleven heeft geregeld grote zorgen geuit over die tekorten aan vakkrachten.

Meer uit Financieel

Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

56 minuten geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

57 minuten geleden
Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

3 uur geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

5 uur geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

6 uur geleden
Brussel onderzoekt Meta om misbruik marktpositie AI op WhatsApp

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.

7 uur geleden
Verzekeraars beloven hogere premie voor trouwe klant te voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

7 uur geleden