Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland gaat meer werkvergunningen aan arbeiders India geven

Duitsland gaat meer werkvergunningen aan arbeiders India geven

NEW DELHI (ANP/DPA) - Duitsland is van plan veel meer werkvergunningen te geven aan arbeidsmigranten uit India om de nijpende personeelstekorten in de Duitse economie tegen te gaan. Dat hebben de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en de Indiase premier Narendra Modi afgesproken. Scholz is momenteel op bezoek in India om te praten over de economische banden tussen de twee landen.

Berlijn wil het aantal jaarlijkse werkvergunningen aan Indiase arbeidsmigranten verhogen van 20.000 naar 90.000. "De boodschap is dat Duitsland openstaat voor geschoolde arbeiders", aldus Scholz bij de ontmoeting met Modi in New Delhi. Duitsland had eerder al beloofd procedures rond Indiase visumaanvragen minder bureaucratisch te maken en Indiase beroepsopleidingen te erkennen. De twee landen hebben twee jaar geleden ook al afspraken gemaakt rond de komst van studenten uit India naar Duitsland.

Modi zei dat de deal zal leiden tot economische vooruitgang voor beide landen. "Als Indiase dynamiek en Duitse precisie samenkomen, als Duitse ingenieurskunde en Indiase innovatie samenkomen, dan komt er een betere toekomst voor de regio Indo-Pacific en de gehele wereld", aldus de premier.

Personeelstekorten

De vakkrachten uit India moeten gaan werken in onder meer ziekenhuizen, zorginstellingen zoals bejaardentehuizen en in de IT-sector. Het is al het derde bezoek van Scholz aan India, de op vier na grootste economie van de wereld met 1,4 miljard inwoners, in twee jaar tijd. Bij zijn bezoek werd hij vergezeld door een grote delegatie uit het Duitse bedrijfsleven en minister van Economische Zaken Robert Habeck. Scholz gaat zaterdagavond weer terug naar Duitsland.

Er werden ook afspraken gemaakt over samenwerking op het gebied van bijvoorbeeld duurzame energie, onderzoek en defensie. Verder werd gepraat over een vrijhandelsakkoord tussen India en de Europese Unie.

Door de toenemende vergrijzing worden de personeelstekorten in Duitsland steeds groter en dat kost de grootste economie van Europa vele miljarden aan verloren productie. Het Duitse bedrijfsleven heeft geregeld grote zorgen geuit over die tekorten aan vakkrachten.

Meer uit Financieel

Nederlandse economie kan volgens ABN AMRO 'tegen een stootje'

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.

4 uur geleden
OpenAI stopt met app voor AI-video's Sora

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.

6 uur geleden
FNV wil ruimere reiskostenvergoeding en maximumprijzen benzine

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.

6 uur geleden
Onzekerheid over Iranoorlog duwt Wall Street richting verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.

7 uur geleden
Shell-baas voorziet ook verstoring gas- en olietoevoer Europa

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Aziƫ al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.

9 uur geleden
Beurzen hoger, ondanks duurdere olie en oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.

10 uur geleden
Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

11 uur geleden