Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland gaat coronabeleid stapsgewijs versoepelen

Duitsland gaat coronabeleid stapsgewijs versoepelen

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Duitsland stevent af op een verregaande versoepeling van het coronabeleid. Bondskanselier Olaf Scholz bevestigde na topoverleg met deelstaatpremiers dat de maatregelen in aanloop naar de lente worden opgeheven.

De landelijke regering en de deelstaten zijn het eens geworden over het plan om de maatregelen stapsgewijs op te heffen. Dat betekent dat veel beperkingen in aanloop naar 20 maart geschrapt kunnen worden. Voorwaarde is wel dat de druk op ziekenhuizen niet te hoog is.

Het plan heeft drie stappen en voorziet onder meer in het schrappen van beperkingen voor privébijeenkomsten met alleen personen die zijn gevaccineerd of hersteld van het coronavirus. Ook hoeven niet-essentiële winkels straks niet meer te controleren of klanten zijn gevaccineerd. Mondkapjes moeten in Duitsland voorlopig nog gedragen worden op bepaalde plekken.

Restaurants

Ongevaccineerde mensen mogen vanaf 4 maart weer naar restaurants. Ze moeten wel een negatieve coronatest kunnen tonen. Ook nachtclubs gaan weer open, maar niet voor ongevaccineerden. Verder wordt het maximale aantal aanwezigen verhoogd bij grote evenementen, zoals sportwedstrijden.

Ook andere Europese landen, waaronder Nederland, zijn bezig hun beleid ingrijpend te versoepelen. Duitsland ziet het aantal coronagevallen nog steeds snel oplopen, ondanks een vaccinatiegraad van ongeveer 75 procent. Gezondheidsinstituut RKI maakte woensdag melding van bijna 220.000 nieuwe besmettingen en 247 sterfgevallen.

Scholz benadrukte dat de pandemie nog niet voorbij is. Hij waarschuwde dat nieuwe coronavarianten kunnen opduiken. Ook kan de situatie in de herfst en de winter weer verslechteren. Toch had de bondskanselier ook een optimistische boodschap. Hij zei dat er na "twee lange jaren" behoefte is aan verbetering. "En het begint erop te lijken dat we daar nu uitzicht op hebben."

Meer uit Buitenland

Pakistan wil gesprekken Iran en VS in komende dagen organiseren

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.

1 uur geleden
Russische olietanker maandag in Cuba verwacht

BRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.

2 uur geleden
Libanon meldt ruim 1200 doden door aanvallen Israël sinds 2 maart

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.

2 uur geleden
40 soorten toegevoegd aan lijst beschermde wilde dieren

CAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.

2 uur geleden
Netanyahu beveelt verdere uitbreiding bufferzone Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger opdracht gegeven de bestaande veiligheidszone in het zuiden van Libanon uit te breiden. "Dit is bedoeld om de dreiging van een invasie door Hezbollah-militanten definitief te neutraliseren en om beschietingen met antitankraketten bij de grens weg te houden", zei hij in een videoverklaring.

4 uur geleden
Netanyahu verdedigt besluit om patriarch te stoppen voor kerk

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft kritiek van de hand gewezen op het beletten van een kardinaal in Jeruzalem om een mis op te dragen in de Heilig Grafkerk. De kardinaal die als Latijns patriarch hoofd van de rooms-katholieke kerk in de regio is, mocht niet naar binnen.

5 uur geleden
Amerikaanse universiteit Beiroet alleen online na dreiging Iran

BEIROET (ANP/AFP) - De in het Midden-Oosten beroemde American University of Beirut (AUB) verzorgt het onderwijs voor op zijn minst twee dagen enkel online. De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde heeft gedreigd Amerikaanse universiteiten in de regio als doelwit te nemen.

5 uur geleden