Duitsland gaat basisniveau stroom subsidiëren voor huishoudens
BERLIJN (ANP) - Duitsland is van plan een basisniveau van stroom voor huishoudens te gaan subsidiëren en goedkopere stroom opzij te zetten voor kleine en middelgrote bedrijven. Dat blijkt uit maatregelen uiteengezet in een document van het ministerie van Economische Zaken, dat is ingezien door persbureau Reuters.
De bedoeling zou zijn dat elektriciteitsdistributeurs huishoudens een bepaald elektriciteitsquotum moeten toekennen tegen een gereduceerde prijs per kilowattuur, met een vergelijkbaar aandeel voor kleine en middelgrote bedrijven. Het doel is om de prijs van elektriciteit los te koppelen van de gasprijs, die sinds de oorlog in Oekraïne enorm is gestegen als gevolg van een daling van de Russische gastoevoer naar Duitsland.
Afgelopen zondag maakte Duitsland een steunpakket bekend van 65 miljard euro om huishoudens te helpen met de hoge inflatie en gestegen energiekosten. Het is niet duidelijk of de stroomsubsidie onderdeel uitmaakt van die plannen of dat die er bovenop komt.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
47 minuten geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
17 uur geleden