Duitsland gaat basisniveau stroom subsidiëren voor huishoudens
BERLIJN (ANP) - Duitsland is van plan een basisniveau van stroom voor huishoudens te gaan subsidiëren en goedkopere stroom opzij te zetten voor kleine en middelgrote bedrijven. Dat blijkt uit maatregelen uiteengezet in een document van het ministerie van Economische Zaken, dat is ingezien door persbureau Reuters.
De bedoeling zou zijn dat elektriciteitsdistributeurs huishoudens een bepaald elektriciteitsquotum moeten toekennen tegen een gereduceerde prijs per kilowattuur, met een vergelijkbaar aandeel voor kleine en middelgrote bedrijven. Het doel is om de prijs van elektriciteit los te koppelen van de gasprijs, die sinds de oorlog in Oekraïne enorm is gestegen als gevolg van een daling van de Russische gastoevoer naar Duitsland.
Afgelopen zondag maakte Duitsland een steunpakket bekend van 65 miljard euro om huishoudens te helpen met de hoge inflatie en gestegen energiekosten. Het is niet duidelijk of de stroomsubsidie onderdeel uitmaakt van die plannen of dat die er bovenop komt.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
28 minuten geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
3 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
4 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
23 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
1 dag geleden