Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland, Frankrijk en VK straffen Iran om raketten voor Rusland

Duitsland, Frankrijk en VK straffen Iran om raketten voor Rusland

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk zeggen dat Iran ballistische raketten heeft geleverd aan Rusland. Daarom worden onmiddellijk maatregelen tegen Iran genomen, melden de regeringen in een gezamenlijke verklaring.

"Dit is een daad van escalatie van zowel Iran als Rusland, en is een directe dreiging voor de Europese veiligheid", stellen de regeringen. Ze zeggen eerder duidelijk te zijn geweest in hun voornemen om Iran te straffen bij leveringen van de raketten aan Rusland. Teheran ontkent de levering van raketten.

Bilaterale overeenkomsten voor de luchtvaart worden direct opgeschort. Er wordt ook gewerkt aan onder meer sancties tegen Iran Air, de nationale luchtvaartmaatschappij van Iran.

De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken kondigde eerder op dinsdag aan Iran nieuwe sancties op te leggen vanwege de levering van raketten. De Amerikaanse sancties moeten ook Iran Air treffen. Het is volgens Blinken een kwestie van weken voordat de Iraanse raketten in Oekraïne worden gebruikt.

Meer uit Buitenland

Libanese president hekelt Israëlische bezetting op Bevrijdingsdag

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun noemt de terugtrekking van Israël uit zijn land "niet onderhandelbaar", meldt persbureau NNA. Hoewel niet nieuw, komen de woorden op een symbolisch moment: Libanon viert jaarlijks op 25 mei Bevrijdingsdag, de dag die het einde markeerde van de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon in 2000.

38 minuten geleden
Iran: voortgang in gesprekken VS, maar akkoord nog niet in zicht

TEHERAN (ANP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat op veel punten in de onderhandelingen met de Verenigde Staten voortgang is gemaakt. Toch betekent dat volgens Teheran niet dat Iran daarmee ook dicht bij het tekenen van een akkoord met de Amerikanen is. Een verandering in de positie van de Amerikanen zou een handtekening in de weg staan, aldus de woordvoerder.

1 uur geleden
Iraanse onderhandelaar Qalibaf opnieuw parlementsvoorzitter

TEHERAN (ANP) - Mohammad Bagher Qalibaf is opnieuw benoemd tot voorzitter van het Iraanse parlement. Daartoe heeft het parlement besloten, meldt persbureau Fars. Naast parlementsvoorzitter is Qalibaf een belangrijke Iraanse onderhandelaar in de vredesgesprekken met de Verenigde Staten en bemiddelaar Pakistan.

1 uur geleden
Israël draagt Libanezen in zuiden op veilig onderkomen te zoeken

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft de evacuatie bevolen van de inwoners van tien plaatsen in het zuiden van Libanon, in de regio's Nabatieh en Jezzine. "In het licht van de schendingen van de afspraken van het bestand door de terreurorganisatie Hezbollah, ziet de Israëlische krijgsmacht zich gedwongen met geweld op te treden. Het doel is niet jullie te schaden", aldus legerzegsman Avichay Adraee tegen de inwoners van het gebied.

2 uur geleden
Jaarlijkse hadj-pelgrimstocht begonnen in Mekka

MEKKA (ANP/AFP) - In het Saudische Mekka is de hadj begonnen, de jaarlijkse pelgrimstocht die moslims geacht worden minimaal eens in hun leven te maken. In het nabijgelegen Mina zijn daartoe miljoenen tenten opgebouwd, om de vele pelgrims op te vangen. Meer dan anderhalf miljoen gelovigen zouden al zijn gearriveerd.

2 uur geleden
Rubio: deal met Iran is ook maandag nog mogelijk

NEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden
Grote raketaanval op energievoorzieningen in Belgorod

BELGOROD (ANP/RTR) - Bij een grote raketaanval op de Russische regio Belgorod werd energie-infrastructuur beschadigd. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op basis van de lokale autoriteiten. Onder meer de stad Belgorod, vlak bij de grens met Oekraïne, werd getroffen.

4 uur geleden