Duitsland, Frankrijk en VK straffen Iran om raketten voor Rusland
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk zeggen dat Iran ballistische raketten heeft geleverd aan Rusland. Daarom worden onmiddellijk maatregelen tegen Iran genomen, melden de regeringen in een gezamenlijke verklaring.
"Dit is een daad van escalatie van zowel Iran als Rusland, en is een directe dreiging voor de Europese veiligheid", stellen de regeringen. Ze zeggen eerder duidelijk te zijn geweest in hun voornemen om Iran te straffen bij leveringen van de raketten aan Rusland. Teheran ontkent de levering van raketten.
Bilaterale overeenkomsten voor de luchtvaart worden direct opgeschort. Er wordt ook gewerkt aan onder meer sancties tegen Iran Air, de nationale luchtvaartmaatschappij van Iran.
De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken kondigde eerder op dinsdag aan Iran nieuwe sancties op te leggen vanwege de levering van raketten. De Amerikaanse sancties moeten ook Iran Air treffen. Het is volgens Blinken een kwestie van weken voordat de Iraanse raketten in Oekraïne worden gebruikt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.
25 minuten geledenMINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.
4 uur geleden