Duitsland, Frankrijk en VK straffen Iran om raketten voor Rusland
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk zeggen dat Iran ballistische raketten heeft geleverd aan Rusland. Daarom worden onmiddellijk maatregelen tegen Iran genomen, melden de regeringen in een gezamenlijke verklaring.
"Dit is een daad van escalatie van zowel Iran als Rusland, en is een directe dreiging voor de Europese veiligheid", stellen de regeringen. Ze zeggen eerder duidelijk te zijn geweest in hun voornemen om Iran te straffen bij leveringen van de raketten aan Rusland. Teheran ontkent de levering van raketten.
Bilaterale overeenkomsten voor de luchtvaart worden direct opgeschort. Er wordt ook gewerkt aan onder meer sancties tegen Iran Air, de nationale luchtvaartmaatschappij van Iran.
De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken kondigde eerder op dinsdag aan Iran nieuwe sancties op te leggen vanwege de levering van raketten. De Amerikaanse sancties moeten ook Iran Air treffen. Het is volgens Blinken een kwestie van weken voordat de Iraanse raketten in Oekraïne worden gebruikt.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De hoeveelheid warmte die door de aarde wordt vastgehouden heeft in 2025 een recordniveau bereikt, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de Verenigde Naties maandag. Volgens de organisatie kunnen de gevolgen van die opwarming duizenden jaren aanhouden.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt dat het maandagochtend aanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran. "De IDF is begonnen met een grootschalige golf van aanvallen gericht op de infrastructuur van het Iraanse terreurregime in Teheran", meldt de legertop op Telegram.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De linkse Emmanuel Grégoire heeft zondagavond voor het stadhuis van Parijs zijn aanhangers toegesproken na zijn winst bij de burgemeestersverkiezingen in de Franse hoofdstad, meldt de Franse krant Le Monde. Grégoire versloeg de conservatieve oud-minister Rachida Dati. Daarmee verlengde hij de kwart eeuw durende heerschappij van de socialisten in de Franse hoofdstad.
4 uur geledenLJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.
16 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.
18 uur geleden