Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland, Frankrijk en VK straffen Iran om raketten voor Rusland

Duitsland, Frankrijk en VK straffen Iran om raketten voor Rusland

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk zeggen dat Iran ballistische raketten heeft geleverd aan Rusland. Daarom worden onmiddellijk maatregelen tegen Iran genomen, melden de regeringen in een gezamenlijke verklaring.

"Dit is een daad van escalatie van zowel Iran als Rusland, en is een directe dreiging voor de Europese veiligheid", stellen de regeringen. Ze zeggen eerder duidelijk te zijn geweest in hun voornemen om Iran te straffen bij leveringen van de raketten aan Rusland. Teheran ontkent de levering van raketten.

Bilaterale overeenkomsten voor de luchtvaart worden direct opgeschort. Er wordt ook gewerkt aan onder meer sancties tegen Iran Air, de nationale luchtvaartmaatschappij van Iran.

De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken kondigde eerder op dinsdag aan Iran nieuwe sancties op te leggen vanwege de levering van raketten. De Amerikaanse sancties moeten ook Iran Air treffen. Het is volgens Blinken een kwestie van weken voordat de Iraanse raketten in Oekraïne worden gebruikt.

Meer uit Buitenland

Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

37 minuten geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

37 minuten geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

42 minuten geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

7 uur geleden
Labour verliest controle parlement Wales, Plaid Cymru wint

CARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.

8 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

8 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

10 uur geleden