Duitsland, Frankrijk en VK straffen Iran om raketten voor Rusland
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk zeggen dat Iran ballistische raketten heeft geleverd aan Rusland. Daarom worden onmiddellijk maatregelen tegen Iran genomen, melden de regeringen in een gezamenlijke verklaring.
"Dit is een daad van escalatie van zowel Iran als Rusland, en is een directe dreiging voor de Europese veiligheid", stellen de regeringen. Ze zeggen eerder duidelijk te zijn geweest in hun voornemen om Iran te straffen bij leveringen van de raketten aan Rusland. Teheran ontkent de levering van raketten.
Bilaterale overeenkomsten voor de luchtvaart worden direct opgeschort. Er wordt ook gewerkt aan onder meer sancties tegen Iran Air, de nationale luchtvaartmaatschappij van Iran.
De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken kondigde eerder op dinsdag aan Iran nieuwe sancties op te leggen vanwege de levering van raketten. De Amerikaanse sancties moeten ook Iran Air treffen. Het is volgens Blinken een kwestie van weken voordat de Iraanse raketten in Oekraïne worden gebruikt.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
2 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".
5 uur geledenEL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.
5 uur geleden