Duitsland: erkenning afvallige regio's Oekraïne schending van recht
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock noemt de Russische erkenning van de afvallige Oost-Oekraïense regio's Loehansk en Donetsk een "grove schending van het internationaal recht". Baerbock zegt dat er een passend antwoord komt en ze roept Rusland op de beslissing terug te draaien.
"De erkenning van de separatistische zelfverklaarde volksrepublieken in Oost-Oekraïne door Vladimir Poetin zijn een grove schending van het internationale recht en een serieuze klap voor de diplomatieke pogingen om tot een oplossing te komen", aldus de minister.
Het kantoor van bondskanselier Olaf Scholz zegt dat hij al heeft gesproken met de Franse en Amerikaanse presidenten over de situatie.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël komt met een onmiddellijke reeks "krachtige aanvallen" op de Gazastrook. Dat meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu na berichten over een aanval op Israëlische troepen.
11 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne is van plan volgende maand te beginnen met het exporteren van wapens, meldt president Volodymyr Zelensky. Het land is nog sterk afhankelijk van westerse bondgenoten voor de leveringen van bepaalde wapens, zoals luchtafweersystemen, maar produceert inmiddels zelf ook zoveel wapens dat het bijvoorbeeld drones kan verkopen aan het buitenland.
17 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - Het geweld in de Gazastrook is weer opgelaaid na een aanval op Israëlische troepen in het zuiden van het kustgebied. De krant Haaretz bericht dat Israël reageerde met artillerievuur nadat militairen waren beschoten.
22 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Zeker 18 verdachten en meerdere politieagenten zijn omgekomen bij een grootscheepse operatie gericht tegen drugscriminelen in Rio de Janeiro. Dat melden Braziliaanse autoriteiten.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden ziet geen mogelijkheden om de grondwet aan te passen zodat president Donald Trump zich nog een keer herkiesbaar kan stellen. "Dat zou ongeveer tien jaar duren", zei de Republikein Mike Johnson, een belangrijke bondgenoot van Trump in het parlement.
55 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De gewapende tak van Hamas zegt om 19.00 uur Nederlandse tijd het lichaam van een overleden gijzelaar over te dragen aan Israël. Volgens de al-Qassam-brigades gaat het om een lichaam dat recentelijk in een tunnel werd geborgen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aanvallen uitgevoerd op drie vermeende drugsboten in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Daarbij zijn veertien "drugsterroristen" gedood, aldus defensieminister Pete Hegseth, die tegenwoordig door Washington minister van Oorlog wordt genoemd. Er is één overlevende.
2 uur geleden