Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland en Marokko bezweren ruzie en herstellen banden

Duitsland en Marokko bezweren ruzie en herstellen banden

RABAT (ANP/DPA) - Duitsland en Marokko hebben na maanden van diplomatieke spanningen besloten hun samenwerking te hervatten. In maart schortte Marokko het contact met de Duitse ambassade op, onder meer vanwege het standpunt van Berlijn over de Westelijke Sahara.

De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock haalde op bezoek in Rabat de banden aan met haar ambtgenoot Nasser Bourita. Beiden spraken van een "nieuw hoofdstuk" in de onderlinge betrekkingen, hoewel de standpunten over de Westelijke Sahara blijven verschillen.

Marokko betichtte Duitsland van een negatieve houding over het betwiste fosfaatrijke gebied dat Marokko claimt als deel van zijn grondgebied, wat internationaal over het algemeen niet wordt erkend. De door Algerije gesteunde beweging Polisario streeft naar een onafhankelijke staat voor de Sahrawi's.

Hoewel er af en toe confrontaties zijn, is er sinds 1991 een staakt-het-vuren van kracht onder toezicht van een VN-missie. Beide bewindslieden spraken steun uit voor de inspanningen van de Verenigde Naties om het conflict op te lossen.

De twee landen gaan nauwer samenwerken op het gebied van hernieuwbare energie, de productie van groene waterstof, de bestrijding van de klimaatcrisis, maar ook in het veiligheidsbeleid.

Meer uit Buitenland

Rechter: groep uitgezette Venezolanen moet terugkeren naar VS

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.

55 minuten geleden
Regering-Trump stelt onderzoek in naar Brown na schietpartij

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.

2 uur geleden
Trump wil ingenomen olie voor kust Venezuela verkopen of houden

PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.

4 uur geleden
Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

5 uur geleden
Trump: de Verenigde Staten moeten Groenland hebben

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.

5 uur geleden
Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

7 uur geleden
Venezuela krijgt 'volledige steun' Rusland in conflict met VS

CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.

11 uur geleden