Duitsland en Marokko bezweren ruzie en herstellen banden
RABAT (ANP/DPA) - Duitsland en Marokko hebben na maanden van diplomatieke spanningen besloten hun samenwerking te hervatten. In maart schortte Marokko het contact met de Duitse ambassade op, onder meer vanwege het standpunt van Berlijn over de Westelijke Sahara.
De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock haalde op bezoek in Rabat de banden aan met haar ambtgenoot Nasser Bourita. Beiden spraken van een "nieuw hoofdstuk" in de onderlinge betrekkingen, hoewel de standpunten over de Westelijke Sahara blijven verschillen.
Marokko betichtte Duitsland van een negatieve houding over het betwiste fosfaatrijke gebied dat Marokko claimt als deel van zijn grondgebied, wat internationaal over het algemeen niet wordt erkend. De door Algerije gesteunde beweging Polisario streeft naar een onafhankelijke staat voor de Sahrawi's.
Hoewel er af en toe confrontaties zijn, is er sinds 1991 een staakt-het-vuren van kracht onder toezicht van een VN-missie. Beide bewindslieden spraken steun uit voor de inspanningen van de Verenigde Naties om het conflict op te lossen.
De twee landen gaan nauwer samenwerken op het gebied van hernieuwbare energie, de productie van groene waterstof, de bestrijding van de klimaatcrisis, maar ook in het veiligheidsbeleid.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
5 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
6 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
8 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
9 uur geleden