Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland en Marokko bezweren ruzie en herstellen banden

Duitsland en Marokko bezweren ruzie en herstellen banden

RABAT (ANP/DPA) - Duitsland en Marokko hebben na maanden van diplomatieke spanningen besloten hun samenwerking te hervatten. In maart schortte Marokko het contact met de Duitse ambassade op, onder meer vanwege het standpunt van Berlijn over de Westelijke Sahara.

De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock haalde op bezoek in Rabat de banden aan met haar ambtgenoot Nasser Bourita. Beiden spraken van een "nieuw hoofdstuk" in de onderlinge betrekkingen, hoewel de standpunten over de Westelijke Sahara blijven verschillen.

Marokko betichtte Duitsland van een negatieve houding over het betwiste fosfaatrijke gebied dat Marokko claimt als deel van zijn grondgebied, wat internationaal over het algemeen niet wordt erkend. De door Algerije gesteunde beweging Polisario streeft naar een onafhankelijke staat voor de Sahrawi's.

Hoewel er af en toe confrontaties zijn, is er sinds 1991 een staakt-het-vuren van kracht onder toezicht van een VN-missie. Beide bewindslieden spraken steun uit voor de inspanningen van de Verenigde Naties om het conflict op te lossen.

De twee landen gaan nauwer samenwerken op het gebied van hernieuwbare energie, de productie van groene waterstof, de bestrijding van de klimaatcrisis, maar ook in het veiligheidsbeleid.

Meer uit Buitenland

Twee Flotilla-activisten blijven langer in Israëlische cel

ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.

3 uur geleden
Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

5 uur geleden
Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

7 uur geleden
Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

13 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

14 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

14 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

17 uur geleden