Duitsland en Frankrijk hekelen Israëlische aanvallen op scholen
PARIJS/BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - De regeringen van Frankrijk en Duitsland vinden het "onaanvaardbaar" dat Israël meerdere keren scholen heeft aangevallen in Gaza. Beide landen zeggen dat opgehelderd moet worden wat er is gebeurd. Bij de meest recente aanval van dinsdag kwamen volgens de autoriteiten in Gaza 29 mensen om.
"Frankrijk spreekt zijn ernstige zorgen uit over berichten dat er meerdere Israëlische luchtaanvallen zijn geweest op scholen die onderdak bieden aan mensen die in Gaza op de vlucht zijn", zegt het ministerie van Buitenlandse Zaken in Parijs. "Het is onaanvaardbaar dat scholen, die onderdak moeten bieden aan burgers die noodgedwongen hun huizen hebben moeten ontvluchten voor de gevechten, doelwit worden."
Eerder op de ochtend liet Duitsland zich in vergelijkbare bewoordingen uit. "Dat mensen die onderdak zoeken in scholen worden gedood is onaanvaardbaar. Burgers, zeker kinderen, mogen niet tussen twee vuren komen te zitten. De herhaaldelijke aanvallen op scholen door het Israëlische leger moeten stoppen en er moet snel een onderzoek komen."
De Israëlische krijgsmacht zegt te onderzoeken of bij de raketaanval van dinsdag burgers zijn omgekomen. De aanval zou gericht geweest zijn op een Hamasstrijder.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft sancties afgekondigd tegen vier commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces. De vier zijn volgens de raad verantwoordelijk voor het plegen van misdaden die tot volkerenmoord gerekend worden. Dat was in oktober, toen de RSF na een lange belegering de stad El-Fasher innam en aan het verkrachten en moorden sloeg. Slachtoffers waren van een bepaalde etnische groep.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".
4 uur geledenWILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
7 uur geleden