Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland en Frankrijk hekelen Israëlische aanvallen op scholen

Duitsland en Frankrijk hekelen Israëlische aanvallen op scholen

PARIJS/BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - De regeringen van Frankrijk en Duitsland vinden het "onaanvaardbaar" dat Israël meerdere keren scholen heeft aangevallen in Gaza. Beide landen zeggen dat opgehelderd moet worden wat er is gebeurd. Bij de meest recente aanval van dinsdag kwamen volgens de autoriteiten in Gaza 29 mensen om.

"Frankrijk spreekt zijn ernstige zorgen uit over berichten dat er meerdere Israëlische luchtaanvallen zijn geweest op scholen die onderdak bieden aan mensen die in Gaza op de vlucht zijn", zegt het ministerie van Buitenlandse Zaken in Parijs. "Het is onaanvaardbaar dat scholen, die onderdak moeten bieden aan burgers die noodgedwongen hun huizen hebben moeten ontvluchten voor de gevechten, doelwit worden."

Eerder op de ochtend liet Duitsland zich in vergelijkbare bewoordingen uit. "Dat mensen die onderdak zoeken in scholen worden gedood is onaanvaardbaar. Burgers, zeker kinderen, mogen niet tussen twee vuren komen te zitten. De herhaaldelijke aanvallen op scholen door het Israëlische leger moeten stoppen en er moet snel een onderzoek komen."

De Israëlische krijgsmacht zegt te onderzoeken of bij de raketaanval van dinsdag burgers zijn omgekomen. De aanval zou gericht geweest zijn op een Hamasstrijder.

Meer uit Buitenland

Premier Israël: pas wederopbouw Gaza na demilitarisatie

TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.

5 uur geleden
Trump waarschuwt Irak: geen hulp VS meer als Maliki premier wordt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.

5 uur geleden
NBC: persoon gewond door schietincident met grenspolitie VS

TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.

7 uur geleden
Trump weerspreekt dat minister Binnenlandse Veiligheid opstapt

WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.

8 uur geleden
Ook componist Philip Glass schrapt première in Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.

8 uur geleden
Vrouwen beschuldigd van bijten federale agenten in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.

8 uur geleden
Door Trump gesteunde Asfura geïnstalleerd als president Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.

8 uur geleden