Duitsland en Frankrijk hekelen Israëlische aanvallen op scholen
PARIJS/BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - De regeringen van Frankrijk en Duitsland vinden het "onaanvaardbaar" dat Israël meerdere keren scholen heeft aangevallen in Gaza. Beide landen zeggen dat opgehelderd moet worden wat er is gebeurd. Bij de meest recente aanval van dinsdag kwamen volgens de autoriteiten in Gaza 29 mensen om.
"Frankrijk spreekt zijn ernstige zorgen uit over berichten dat er meerdere Israëlische luchtaanvallen zijn geweest op scholen die onderdak bieden aan mensen die in Gaza op de vlucht zijn", zegt het ministerie van Buitenlandse Zaken in Parijs. "Het is onaanvaardbaar dat scholen, die onderdak moeten bieden aan burgers die noodgedwongen hun huizen hebben moeten ontvluchten voor de gevechten, doelwit worden."
Eerder op de ochtend liet Duitsland zich in vergelijkbare bewoordingen uit. "Dat mensen die onderdak zoeken in scholen worden gedood is onaanvaardbaar. Burgers, zeker kinderen, mogen niet tussen twee vuren komen te zitten. De herhaaldelijke aanvallen op scholen door het Israëlische leger moeten stoppen en er moet snel een onderzoek komen."
De Israëlische krijgsmacht zegt te onderzoeken of bij de raketaanval van dinsdag burgers zijn omgekomen. De aanval zou gericht geweest zijn op een Hamasstrijder.
Meer uit Buitenland
RIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.
1 uur geledenSTARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
9 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
15 uur geleden