Duitsland en België zetten extra stappen naar vergroening energie
BERLIJN (ANP/RTR/BELGA/BLOOMBERG) - Duitsland wil maatregelen nemen om de bouw van nieuwe windmolens te versnellen. Zo moet er meer land beschikbaar worden gesteld. In Vlaanderen gaat een verbod op gasaansluitingen bij nieuwgebouwde woningen en gebouwen een jaar eerder in. Beide landen willen daarmee de vergroening van de energievoorziening versnellen.
Duitsland wil in 2030 vier vijfde van zijn stroombehoefte uit hernieuwbare bronnen halen. Momenteel is slechts 0,8 procent van het Duitse landoppervlak aangewezen voor windmolens. Een woensdag gepresenteerd wetsvoorstel moet dat doen toenemen naar 2 procent.
Deelstaten kunnen onderling quota ruilen. Het kan dus zijn dat de ene deelstaat meer dan 2 procent van zijn land inruimt voor windmolens en de andere deelstaat minder.
Geen overgangsperiode
Vlaanderen wil vanaf 2025 geen gasaansluitingen meer voor nieuwbouwwoningen. Een geplande overgangsperiode waarin hybride warmtepompen zouden mogen worden gebruikt, verdwijnt. Die hybride warmtepompen zouden vanaf volgend jaar verplicht worden. Dit jaar is het al niet meer toegestaan om bij nieuwbouw een warmte-installatie op stookolie in te bouwen.
Met alleen veel windstroom zijn landen er echter nog niet, blijkt uit cijfers van het Verenigd Koninkrijk. Daar werd de afgelopen twee jaar genoeg stroom voor 800.000 woningen verspild omdat windmolens op zee uit moesten worden gezet, meldt een rapport dat werd betaald door energiebedrijf Drax Group. Er werd namelijk meer stroom opgewekt dan noodzakelijk en er zijn te weinig mogelijkheden om die elektriciteit op te slaan.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
6 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
21 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden