Duitsland en België zetten extra stappen naar vergroening energie
BERLIJN (ANP/RTR/BELGA/BLOOMBERG) - Duitsland wil maatregelen nemen om de bouw van nieuwe windmolens te versnellen. Zo moet er meer land beschikbaar worden gesteld. In Vlaanderen gaat een verbod op gasaansluitingen bij nieuwgebouwde woningen en gebouwen een jaar eerder in. Beide landen willen daarmee de vergroening van de energievoorziening versnellen.
Duitsland wil in 2030 vier vijfde van zijn stroombehoefte uit hernieuwbare bronnen halen. Momenteel is slechts 0,8 procent van het Duitse landoppervlak aangewezen voor windmolens. Een woensdag gepresenteerd wetsvoorstel moet dat doen toenemen naar 2 procent.
Deelstaten kunnen onderling quota ruilen. Het kan dus zijn dat de ene deelstaat meer dan 2 procent van zijn land inruimt voor windmolens en de andere deelstaat minder.
Geen overgangsperiode
Vlaanderen wil vanaf 2025 geen gasaansluitingen meer voor nieuwbouwwoningen. Een geplande overgangsperiode waarin hybride warmtepompen zouden mogen worden gebruikt, verdwijnt. Die hybride warmtepompen zouden vanaf volgend jaar verplicht worden. Dit jaar is het al niet meer toegestaan om bij nieuwbouw een warmte-installatie op stookolie in te bouwen.
Met alleen veel windstroom zijn landen er echter nog niet, blijkt uit cijfers van het Verenigd Koninkrijk. Daar werd de afgelopen twee jaar genoeg stroom voor 800.000 woningen verspild omdat windmolens op zee uit moesten worden gezet, meldt een rapport dat werd betaald door energiebedrijf Drax Group. Er werd namelijk meer stroom opgewekt dan noodzakelijk en er zijn te weinig mogelijkheden om die elektriciteit op te slaan.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - ConocoPhillips, ExxonMobil en andere Amerikaanse oliemaatschappijen onderzoeken welke rol zij kunnen spelen bij het nieuw leven inblazen van de olie-industrie in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse energieminister Chris Wright gezegd na gesprekken met bestuurders van de bedrijven.
21 minuten geledenGELEEN (ANP) - De Saudische plasticfabrikant Sabic verkoopt zijn Europese fabrieken, waaronder die in Geleen en Bergen op Zoom, aan Duitse investeerders. Vakbond CNV maakt zich grote zorgen over de gevolgen voor de ongeveer 1650 werknemers.
22 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse defensiebedrijven gingen donderdag flink omhoog op de beurzen in New York. Beleggers verwerkten de oproep van de Amerikaanse president Donald Trump om het budget voor militaire uitgaven flink te verhogen. Volgens Trump moet het defensiebudget voor 2027 niet 1 biljoen dollar, maar 1,5 biljoen dollar (1500 miljard dollar) zijn zodat de Verenigde Staten een 'droomleger' kunnen opbouwen. Het budget is aanzienlijk hoger dan de ongeveer 1 biljoen dollar die het Congres voor dit jaar heeft goedgekeurd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Verzekeraar Allianz Direct heeft rond de jaarwisseling veel schademeldingen van brand in een woning of auto binnengekregen. Het aantal claims lag tussen 30 december en 2 januari 2400 procent hoger dan tussen 26 en 29 december, meldt een woordvoerder.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering voert gesprekken met de internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura over het op de markt brengen van olie uit Venezuela. Dat meldden bronnen aan persbureau Reuters. Naar verluidt is er vrijdag een ontmoeting van regeringsfunctionarissen met vertegenwoordigers van Vitol en Trafigura in het Witte Huis. Die dag komen ook topbestuurders van Amerikaanse oliebedrijven langs in het Witte Huis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pakket- en boodschappenbezorgers geven aan dat de bezorging donderdag soepeler loopt dan de afgelopen dagen, maar kampen nog wel met achterstanden. Doordat het glad op de weg was, waren veel bestellingen vertraagd of werden volledig geannuleerd. Sommige diensten, zoals flitsbezorger Flink, gaan nog maar beperkt de weg op.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bezitters van warmtepompen moeten deze dagen extra opletten. Als de buitenunit onder de sneeuw of het ijs zit, krijgt de warmtepomp te weinig lucht en kan deze het minder goed doen of zelfs helemaal niet meer, waarschuwt Techniek Nederland.
3 uur geleden