Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland en België zetten extra stappen naar vergroening energie

Duitsland en België zetten extra stappen naar vergroening energie

BERLIJN (ANP/RTR/BELGA/BLOOMBERG) - Duitsland wil maatregelen nemen om de bouw van nieuwe windmolens te versnellen. Zo moet er meer land beschikbaar worden gesteld. In Vlaanderen gaat een verbod op gasaansluitingen bij nieuwgebouwde woningen en gebouwen een jaar eerder in. Beide landen willen daarmee de vergroening van de energievoorziening versnellen.

Duitsland wil in 2030 vier vijfde van zijn stroombehoefte uit hernieuwbare bronnen halen. Momenteel is slechts 0,8 procent van het Duitse landoppervlak aangewezen voor windmolens. Een woensdag gepresenteerd wetsvoorstel moet dat doen toenemen naar 2 procent.

Deelstaten kunnen onderling quota ruilen. Het kan dus zijn dat de ene deelstaat meer dan 2 procent van zijn land inruimt voor windmolens en de andere deelstaat minder.

Geen overgangsperiode

Vlaanderen wil vanaf 2025 geen gasaansluitingen meer voor nieuwbouwwoningen. Een geplande overgangsperiode waarin hybride warmtepompen zouden mogen worden gebruikt, verdwijnt. Die hybride warmtepompen zouden vanaf volgend jaar verplicht worden. Dit jaar is het al niet meer toegestaan om bij nieuwbouw een warmte-installatie op stookolie in te bouwen.

Met alleen veel windstroom zijn landen er echter nog niet, blijkt uit cijfers van het Verenigd Koninkrijk. Daar werd de afgelopen twee jaar genoeg stroom voor 800.000 woningen verspild omdat windmolens op zee uit moesten worden gezet, meldt een rapport dat werd betaald door energiebedrijf Drax Group. Er werd namelijk meer stroom opgewekt dan noodzakelijk en er zijn te weinig mogelijkheden om die elektriciteit op te slaan.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger, Cisco en AI-chipbedrijf Cerebras uitblinkers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.

29 minuten geleden
Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.

1 uur geleden
Trump: China koopt 200 vliegtuigen van Boeing

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.

4 uur geleden
Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

4 uur geleden
Merz roemt oud-ECB-president Draghi bij uitreiking Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.

6 uur geleden
Wall Street hoger terwijl beleggers letten op Trump in China

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.

7 uur geleden
Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

9 uur geleden