Duitsland en andere landen gaan Oekraïense defensie extra helpen
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland en vier andere Europese NAVO-landen gaan hun steun aan de Oekraïense defensie-industrie opvoeren nu het door Rusland belaagde land zijn derde oorlogswinter ingaat. De verdere versterking werd bekendgemaakt door de Duitse defensieminister Boris Pistorius na overleg met zijn Franse, Britse, Poolse en Italiaanse collega's in Berlijn.
De landen willen de ontwikkeling en aankoop stimuleren van drones die gebruikmaken van kunstmatige intelligentie. Ook bij de productie van munitie wordt de samenwerking uitgebreid. In een eerste stap zal een en ander worden betaald met de rente-inkomsten uit bevroren Russische tegoeden.
"Ons doel: Oekraïne moet vanuit een sterke positie kunnen handelen", aldus Pistorius. Volgens hem is de Russische strijd tegen Oekraïne niet langer een regionaal conflict, maar heeft die een internationale dimensie gekregen. De bewindsman verwees naar de 10.000 Noord-Koreaanse soldaten die Moskou naar het front heeft gehaald.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP/RTR) - Het internationale recht geldt ook voor Groenland, onderstreept voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump het eiland te annexeren. Dat deed ze in een toespraak tijdens de ceremonie waarbij het voorzitterschap van de EU werd overgedragen aan Cyprus.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft aangekondigd dat hij volgende week met Denemarken praat over Groenland. President Donald Trump heeft de afgelopen dagen herhaald dat hij Groenland, onderdeel van het Deense koninkrijk, bij zijn land wil voegen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een plan voor Venezuela. Dat zei buitenlandminister Marco Rubio na afloop van een briefing met leden van de Amerikaanse Senaat. Volgens de bewindsman is van "improvisatie" geen sprake en willen de VS niet dat Venezuela "in chaos verzeild raakt".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
9 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
10 uur geleden