Duitsland en andere landen gaan Oekraïense defensie extra helpen
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland en vier andere Europese NAVO-landen gaan hun steun aan de Oekraïense defensie-industrie opvoeren nu het door Rusland belaagde land zijn derde oorlogswinter ingaat. De verdere versterking werd bekendgemaakt door de Duitse defensieminister Boris Pistorius na overleg met zijn Franse, Britse, Poolse en Italiaanse collega's in Berlijn.
De landen willen de ontwikkeling en aankoop stimuleren van drones die gebruikmaken van kunstmatige intelligentie. Ook bij de productie van munitie wordt de samenwerking uitgebreid. In een eerste stap zal een en ander worden betaald met de rente-inkomsten uit bevroren Russische tegoeden.
"Ons doel: Oekraïne moet vanuit een sterke positie kunnen handelen", aldus Pistorius. Volgens hem is de Russische strijd tegen Oekraïne niet langer een regionaal conflict, maar heeft die een internationale dimensie gekregen. De bewindsman verwees naar de 10.000 Noord-Koreaanse soldaten die Moskou naar het front heeft gehaald.
Meer uit Buitenland
BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
8 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
12 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse actrice Nathalie Baye is vrijdagavond op 77-jarige leeftijd in Parijs overleden. Dat maakte haar familie zaterdag bekend, meldt het Franse persbureau AFP. Baye leed aan de hersenaandoening Lewy body dementie, die vergelijkbare symptomen van alzheimer en parkinson met zich meebrengt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Straat van Hormuz is weer voor de scheepvaart gesloten volgens het Iraanse opperbevel. Vrijdag kondigde Iran de heropening aan, maar de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens duurt voort. Die blokkade moet eerst worden opgeheven volgens Iran.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een deel van het luchtruim weer heropend voor de burgerluchtvaart, aldus de autoriteiten. Internationale vluchten kunnen over het oosten van Iran gaan en sommige luchthavens daar zijn weer open. Het gaat voornamelijk om vliegvelden in het noordoosten en oosten, zoals die van Mashhad, Birjand en Zahedan. Later meldden de luchtvaartautoriteiten dat de twee grote luchthavens van de hoofdstad Teheran in het noorden van het land ook weer open zijn.
4 uur geleden