Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland dreigt voor derde jaar op rij in recessie te belanden

Duitsland dreigt voor derde jaar op rij in recessie te belanden

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland belandt dit jaar waarschijnlijk voor het derde jaar op rij in een recessie door de Amerikaanse importheffingen. Het land is de grootste economie van Europa en een van de belangrijkste handelspartners van de Verenigde Staten.

"Over het algemeen wijzen de economische risico's voor 2025 naar een derde opeenvolgend jaar van recessie", aldus Marc Schattenberg, econoom bij Deutsche Bank Research. De Duitse handel krijgt het waarschijnlijk moeilijker doordat de export naar de VS afneemt, maar ook naar China. Bedrijven krijgen ook te maken met toenemende concurrentie, doordat nieuwe markten worden gezocht voor producten die voorheen naar de VS werden geƫxporteerd.

"Het land wordt simpelweg geconfronteerd met de harde realiteit dat de wereld is veranderd", zegt Carsten Brzeski, hoofd macro-economie bij ING. Hij verwacht ook een krimp van de Duitse economie in 2025.

Meer uit Financieel

Google schikt rechtszaak in VS rond appwinkel met Fortnite-maker

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google heeft een schikking getroffen met de maker van de populaire game Fortnite, Epic Games. Het voorstel moet een einde maken aan de rechtszaak die Epic Games in 2020 aanspande.

23 minuten geleden
Brussel wil dat internationale treinen flink sneller gaan rijden

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.

1 uur geleden
Druk op autoconcerns groeit door chiptekorten en importheffingen

DEN HAAG (ANP/RTR) - De druk op autofabrikanten neemt toe. Bij Nissan leidt een tekort aan chips tot productiebeperkingen, terwijl BMW en Toyota lagere winstmarges rapporteren door internationale handelsmaatregelen en felle concurrentie.

1 uur geleden
Ahold Delhaize flink hoger op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag een stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 2 procent omhoog.

1 uur geleden
Farmaceut Novo Nordisk verlaagt omzetverwachting om concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Novo Nordisk heeft woensdag voor de vierde keer zijn omzetverwachting voor dit jaar verlaagd. De Deense farmaceut denkt dat zijn middelen tegen diabetes en obesitas minder goed verkopen dan voorzien. Novo Nordisk kampt met groeiende concurrentie van zijn populaire diabetesmedicijn Ozempic en afslankmedicijn Wegovy.

2 uur geleden
Overname Roemeense Profi stuwt omzetgroei Ahold Delhaize

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft iets meer omzet behaald in het afgelopen kwartaal. De groei werd vooral gedreven door de eerdere overname van de Roemeense supermarktketen Profi. Ook de onlineverkopen van boodschappen droegen bij aan de groei.

2 uur geleden
Brussels Airport open na sluitingen om drones, schrapt vluchten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De vluchten op Brussels Airport worden woensdagochtend weer hervat. De luchthaven sloot dinsdagavond twee keer omdat drones in de omgeving waren gesignaleerd. Wel zijn veertig vluchten geschrapt.

3 uur geleden