
Duitsland doet Spanje met Mallorca in de ban om coronarisico
BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland doet vrijwel heel Spanje, ook het uiterst populaire vakantie-eiland Mallorca, in de ban vanwege corona. De Duitse autoriteiten hebben het land, met uitzondering van de Canarische Eilanden, tot risicogebied verklaard omdat het aantal besmettingen snel stijgt.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken kwam met een reiswaarschuwing die is bedoeld om vakantiegangers af te schrikken. Door de waarschuwing kan ook een boeking worden geannuleerd zonder financiële gevolgen.
De stap betekent een nieuwe klap voor de toerismesector. Sommige Spaanse gebieden waren eerder al tot risicogebied bestempeld, zoals Barcelona en de hoofdstad Madrid. Terugkerende vakantiegangers moeten zich laten testen. Zolang de uitslag niet bekend is, is zelfisolatie verplicht.
De afgelopen zeven dagen steeg het aantal infecties onder meer op Mallorca naar meer dan 50 per 100.000 personen, en daardoor is een limiet overschreden. Het eiland was tot de coronacrisis het populairste vakantie-eiland van de Duitsers. Volgens het eilandbestuur wordt er veel meer getest. Ook zouden de meeste geïnfecteerden niet of nauwelijks ziek worden.
Meer uit Buitenland
ANCHORAGE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "geweldige vorderingen" te hebben geboekt op de top met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Ze zijn het eens op veel punten, meent hij. Maar hij liet in het midden wat voor voortgang en beantwoordde anders dan aangekondigd geen vragen.
3 uur geledenANCHORAGE (ANP) - De ontmoeting van president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin is "constructief" verlopen, zegt Poetin. Na afloop van de top in Alaska prees hij Trump en hun "goede rechtstreekse contact".
3 uur geledenMADRID (ANP) - In Spanje woeden momenteel zestien actieve bosbranden die een hoog risico hebben om onbeheersbaar te worden. De Militaire Noodhulpeenheid (UME) heeft 1300 manschappen en 440 voertuigen ingezet om de branden te bestrijden, meldt de Spaanse krant El País.
3 uur geledenANCHORAGE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin luister bijgezet met militair vertoon. Tijdens hun begroeting op een legerbasis in Alaska vlogen een paar van de modernste vliegtuigen van de luchtmacht over en militairen rolden een rode loper uit.
3 uur geledenANCHORAGE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische evenknie Vladimir Poetin zijn begonnen aan hun top die een uitweg moet bieden uit de oorlog in Oekraïne. Naar het topoverleg is met spanning en soms met angst uitgekeken door Oekraïne en zijn Europese bondgenoten.
6 uur geledenANCHORAGE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Alaska voor zijn ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Trump landde vrijdagavond op de luchtmachtbasis in Anchorage waar de top plaatsvindt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin wordt bij aankomst voor de top in Alaska van het vliegtuig gehaald door zijn Amerikaanse gastheer, zegt het Kremlin. Donald Trump zou Poetin op het vliegveld verwelkomen.
11 uur geleden